SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tomex11 - Dziennik treningowy start str. 8

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
Jak by nie było sensu to nie byłoby działu. Ale zważ też, że jesteś ciężki. Są też szczuplaki. Inne to będzie ćwiczenie dla ciebie, a inne dla nich. Ja jestem wysoki i cięzki i nie mam problemu w tym, żeby w ćwiczeniach z masą ciała znaleźć się w odpowiednich zakresach. Zawsze mam co ćwiczyć. A ludzie drobnych szybciej z nich wyjdą i zrobią aeroby ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Kiedys gdy siedzialem przed komputerem pograzony w rutynie grajac wieczorem w gre pomyslalem zeby zaczac cos trenowac, cwiczyc cokolwiek co wplynelo by na moj wyglad i sile, postanowilem cwiczyc pompki gdy wstalem od kompa zrobilem 10 pompek ,po ktorych bylem caly czerwony i wyczerpany, poszperalem na necie znalazlem program 100 pompek i w nastepnych dniahc postanowilem go sprawdzic, po 2 miesiacach robilem 40-50 pompek max w 1 seri a wiec efekty byly zadowalajace niestety potem stalem w miejscu.
Jesli chodzi o efekty wizualne po samych pompkach, zyskalem miesnia lekko zarysowal mi sie korpus poczulem ze mam cos takiego jak triceps i oczywiscie klatka zyskala objetosci, bylem zadowolony, potem zaczalem urozmaicac treningi, a dzisiaj oddalem sie kalistenice i SW wiec uwazam ze pompki to bardzo dobre cwiczenie ktore moze wykonac kazdy wszedzie i jest to wstep do bardziej zorganizowanych treningow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
tak, czyli widać nie tylko ja się zatrzymałem w przedziale 50 pompek:) Ale przyznaj, że jakbyś miał większą wiedzę wtedy to by to szło lepiej, więc dlatego bez sensu polecać same pompki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
po tym okresie ktory opisalem zamontowalem drazek i zaczalem sie do tego podciagac, robic brzuszki i coraz to wiecej cwiczen angazuajcych cale cialo,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przyznaję, Ciekawy temat ;) Podał byś mi jeszcze jakie te ćwiczenia wykonujesz hantlami i sztangą? =)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 433 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6745
do tego co napisał Marsid to właśnie mi się przypomniało , że gdy ważyłem 108 kg czyli byłem gruby przy wzroście 183 cm to miałem w bicepsie 33 cm , teraz waże 18 kg mniej , a w bicepsie mam 36 cm na stałe, a w dniu kiedy ćwiczę pompki i biceps puchnie mi łapa do 38 cm ( triceps mam jak na razie jeszcze większy niż biceps.....),
chciałbym mieć na stałe 42 cm w łapie to by mi wystarczyło i usatysfakcjonowało

jeśli chodzi o ćwiczenia to robię tak
dzień 1 : pompki 8 serii, łącznie około 150 pompek ( zaczynałem od 1 serii 10 pompek) z przerwami po około 3 minuty i tego samego dnia po pompkach robię biceps na razie samą hantlą bo mam marny gryf do sztangi cienki i wszystko się buja bo gwinty są popsute nie da się dokręcić, tak więc robię: 4 serie stojąc hantlą po 12 powtórzeń 8,75 kg ( a zaczynałem od 4,5 kg),4 serie stojąc hantlą przy opuszczaniu obracam je tak jakby pół młotki w dół też 12 powtórzeń ten sam ciężąr 8,75 kg, następnie 2 serie młotków tym samym ciężarem i na koniec na dobicie 2 serie stojąc po 12 powtórzeń 9,5 kg
myślę , że jeszcze dwa treningi i wszystkie ćwiczenia na biceps będę robił 9,5 kg........

dzień 2 :następnego dnia zaczynam kaptury sztangą tak jak martwy ciąg i unoszenia kapturów nie wiem jak to ćwiczenie się nazywa 4 serie po 12 nawet do 25 powtórzeń ciężar 45 kg ( dużo powtórzeń ze względu na brak ciężarów niestety, a zaczynałem najpierw od chyba 30 kg )

po czym tego samego dnia jadę triceps hantlą francuskie za głową 4 serie po 12 powtórzeń 7,5 kg ( zaczynałem od 3,75 kg) , później następne ćwiczenie na triceps staję przy ścianie opieram się jedną ręką o ścianie a drugą ręką robię takie wymachy do tyłu też 4 serie po 12 powtórzeń ciężar ten sam 7,5 kg i także zaczynałem od 3,75 kg

następnie tego samego dnia brzuch jadę na razie z programu 300 brzuszków jestem na 31-40 dziś zrobiłem dzień 6 , 6 serii 8 11 11 9 9 i max 13 to zrobiłem 25

dzień 3 robię brzuszki plus mam zamiar zacząć robić plecy martwe ciągi i wiosłowanie sztangą tylko na razie jest problem, ponieważ mam marną sztangę i brak odpowiedniej ilości ciężarów, tylnie barki hantlami takie ćwiczenie nie wiem jak to się nazywa uginamy nogi i plecy taka pozycja jak do wiosłowania w ręce hantle i na boki , tylko , że też na razie tego ćwiczenia nie robię ponieważ aktualnie mam tylko jedną hantle niestety..... aaa no i wymyśliłem sobie , że 3 dnia także będę robił przysiady nie jakieś duże ilości , ale jakieś serie po 10-20 co jakiś czas może na wiosnę zacznę biegać.....

no i to tyle jeśli chodzi o moje ćwiczenia jak na razie i tak w kółko czyli ćwiczę codziennie mam zamiar dotrwać do końca marca przynajmniej, a jak będzie zobaczymy

potrzebuję dokupić jedną hantlę i gryf do sztangi plus trochę ciężarów 2x 10 kg , 2x 5 kg , 2x 2,5 kg , 2 x 1,25 kg to mógłbym już robić plecy , barki, kaptury mógłbym zwiększać ciężar do woli, a także biceps zmienił bym trochę ćwiczenia i dołożył sztangę, jeszcze muszę też kupić rękawiczki przy większych ciężarach na kaptury czy coś odciski się niestety robią do tego przy nie których ćwiczeniach hantle się ślizgają.... a dziś na necie znalazłem fajny zestawik 52 kg ciężarów dwa gryfy do hantli , jeden gryf do sztangi i rękawiczki z dostawą do domu za jedyne 224zł chyba jakoś tak czy mniej nawet, akurat tam jest wszystko czego potrzebuję tylko akurat teraz kasy nie mam..... czy tak czy tak prędzej czy później będę musiał kupić.........

a co do pompek , po treningu pompek i bicepsu puchnę tak , że w szoku jestem , aż w lustrze się nie mogę napatrzeć i stwierdzam tak one są na wytrzymałość, siłę i na rzeźbę dają ładne kształty nie są na masę , ale ja masy nie potrzebuję , jak złapie trochę wytrzymałości i siły to pokombinuj , aby zmienić trening na pompki nogi wyżej, pompki z obciążeniem w plecaku, pompki na wąsko itd. no ale to za jakiś czas to samo z brzuszkami jeśli dojdę do jakiś sensownych ilości zmienię na spięcia i skośne

to by było chyba tyle na razie najważniejsze to ćwiczyć sumiennie i systematycznie, ja już wkrętke złapałem obym wytrwał jak najdłużej.... zazwyczaj jak się za coś biorę to porządnie także nie ma lipy :)






Zmieniony przez - tomex11 w dniu 2013-10-05 01:21:47

Zmieniony przez - tomex11 w dniu 2013-10-05 01:27:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
Ciężko się to czyta, ale mogę od razu powiedzieć triceps>biceps zawsze. Brzuszki to średniej klasy ćwiczenie, dla początkujących są inne fajne ćwiczenia. Więc jednak potrzebujesz masy żeby mieć 42 w łapie. SKRÓĆ PRZERWY!!!! Jak ty możesz odpoczywać 3 minuty między 10 pompkami?! zmniejsz ilość cokolwiek, żeby ta przerwa miała max 1,5 minuty. Generalnie przeciętny trening, ale jak ci bardzo zależy na łapie to rób więcej trica niż bica bo to jednak większy mięsień który odpowiada za obwód. Jeżeli machasz hantla 7,5kg to nie za dużo, więc pewnie się powtórzę, nie trenuj w ten sposób, bo to nie będzie miało sensu, z tą radą zrób co chcesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 433 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6745
a czym mam machać 75 kg weź pod uwagę , że miesiąc z hakiem dopiero zacząłem jakie kolwiek ćwiczenia zaczynałem od 3,25 kg, to samo biceps teraz robię 8,25 kg zaczynałem od 4,5 kg za jakieś 3-4 miesiące podejrzewam, że będę robił tak mniej więcej 13,25 kg albo nawet 14,5 kg tak myślę........a jak będzie to zobaczymy mierzmy siły na zamiary wszystko powoli i systematycznie

stary jak był taki czas , że ja jednego brzuszka nie mogłem zrobić poprawnie , a ty mi piszesz , że to takie sobie ćwiczenie dla początkujących.......

a jeśli chodzi o pompki to nie 10 pompkami bo robię pierwsze serie po 25/20 ,a ostatnie najmniej 15 , przerwy się wydłużają bo jest dość spora ilość serii 8, w planie w ogóle ma być 9 zobaczymy

a co do tricepsu i bicepsu to triceps mi bardzo pracuję przy pompkach także dwa ćwiczenia na niego mi starczą jak na razie, a biceps w ogóle jest mały musze katować do tego jeszcze mam ograniczone pole manewru bo mam tylko jedną hantle , aby go ćwiczyć

wiesz ja bym z chęcią od razu wszystko robił po 100 kg i po 5 ćwiczeń na wszystko nie robiąc żadnych przerw między seriami, tylko wiesz jaki jest problem , że nie dam rady tak od razu

a jeszcze jedno chciałem się odnieść do tego co napisałeś oczywiście , że później na masę będę ćwiczył jak już się rozruszam, złapię siłę i wytrzymałość wtedy ciężary pójdą w górę zmniejszy się liczba powtórzeń do pompek dojdzie ciężar i różne rodzaje pompek itp. itd. tylko wszystko pomału i w swoim czasie, bo masz rację , że ćwiczenie na masę będzie potrzebne , ale nie od razu szczególnie jeszcze w moim przypadku , gdzie ważę 90 kg przy 183 cm


Zmieniony przez - tomex11 w dniu 2013-10-05 02:16:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1037
tomex11 piateczka bardzo fajnie sobie to rozpisales pamietam jak bylem malolacik i rowniez katowalem pompki jak Ty nawet nie rok czasu sobie machalem w domu bardzo, bardzo podobnie. Do dyspozycji mialem jeszcze ekspander bodajze z 2 sprezynami oraz hantle 2x2kg. Wiec niewiele, jednak potrafilem tak sie spompowac, ze po treningu nie mialem sily przekrecic zamka w drzwiach :D Naprawde efekty byly bardzo dobre pompa przyzwoita, przybralem troche miesnia, siła w gimnazjum również później była zadowalająca. Większość lekcji wfu później spędzałem na siłowni, po uprzednim dogadaniu się z nauczycielem, pamiętam dzień gdzie akurat całą klasą tam mieliśmy zajęcia i następnego zostałem wezwany do dyrektora który strzelił mi z 15 minutową pogadankę o szkodliwości dopingu, a następnie został wyprowadzony z błędu, że doszedłem do takiej siły w krótkim czasie wyłącznie samozapraciem i niczym innym, nawet

slu44

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1037
nawet supli nie używałem (nauczyciel faktycznie wtedy był zdziwiony, że małolat co kładł się na początku pod niecałe 7 dyszek nagle podnosi trzy cyfry na płaskiej. Niestety byłem młody i głupi podobało mi się to, że podnoszę co raz to większe ciężary i spojrzenia innych jak rosnę. Na dobrą sprawę rozgrzewki były komiczne obecnie mam przez swoją głupią przygodę doebane stawy. Całe szczęście od tamtego czasu wiele pozmieniało mi się w główce (mam już 22 lata). Tzn robie treningi raz to siłowe raz wytrzymałościowe, jednak głównie stawiam na technikę, szybkość, polubiłem sztuki walki i wszelkie ćwiczenia pomagające później na treningach SW. nie robię niczego pod publiczkę może jak kiedyś tylko dla siebie. Nie po to żeby być największym tylko raczej normalnym chłopakiem który jest nie pozorny, ale za to bardziej wytrzymały z lepszą kondycją itp. itd

slu44

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ektomorfik w domowych warunkach.

Następny temat

zawodowy kierowca

WHEY premium