SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tomasz Laszko - dziennik treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 787
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Nazywam się Tomasz Laszko i jestem tegorocznym wicemistrzem Polski w kulturystyce klasycznej do 175cm wzrostu. Postanowiłem założyć sobie dziennik treningowy, który pozwoli mi na bieżąco analizować postępy i zmotywuje mnie do pracy, bo konkurencja nie śpi. Zakładam go przy okazji zmiany treningu z siłowego na masowy ze szczególnym uwzględnieniem redukcji dysproporcji.
Przez najbliższy okres - do końca stycznia priorytetem będzie grzbiet. Pozwoli mi to na poprawę sylwetki w ,,line up" na scenie, gdyż mam genetycznie wąskie barki, a to podstawa oceny w zawodach. W tym celu trenował będę plecy ciężko 3x w tyg. A resztę grup ,,lekko", czyli z 3-4 powtórzeniami zapasu w każdej serii. Każda grupa raz w tygodniu poza łydkami i brzuchem, które będę ćwiczył co drugi dzień. Trening pon-pt, weekend wolny, aeroby 2x w tyg. po 45 minut spaceru na bieżni 6km/h, po treningu siłowym, ale nie pleców. Szczegółowy trening będę podawał codziennie.
Podobnie będzie z dietą, ale tutaj ramy są wyjątkowo wąskie: posiłek 1 to 9 białek jaj+jedno żółtko i 100g płatków owsianych + 25g żurawiny suszonej, posiłki 2-5 są w większości przypadków takie same: 200g piersi z kurczaka+100g kaszy, ryżu lub makaronu razowego+ warzywa do oporu. Do każdego posiłku minimum 10g oliwy z oliwek.
Suplementacja: tutaj właśnie zapiszę swoje doświadczenia ze zmianą dawkowania suplementu hmB w płynie firmy Hitec Nutrition. Pomimo, iż uważam ten produkt za wyjątkowo dobry, to zwiększenie dawkowania do 8g dziennie wydaje się być ciekawą perspektywą. Ponadto wspomagam się BCAA i Glutaminą też tej firmy, oraz żeń szeniem, Tribulusem, ZMA i Immunobiotikiem i Garlicinem oraz witaminami. Odżywki proteinowe piję sporadycznie, gdy nie mam możliwości zjedzenia.
Także ten dziennik będzie pełnił funkcję testu tych odżywek, podobnie do tego, jaki prowadziłem w zeszłym sezonie na innym forum, którego nazwy nie wolno tutaj wymieniać.
Zaczynam więc i do roboty!


Zmieniony przez - T.Laszko w dniu 2008-12-16 01:01:03

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-12-16 13:44:00

W życiu na siłowni nie byłem...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 787
Siemka!

Dawno się nie wpisywałem, a trochę się zmieniło.

Generalnie powoli zaczyna być widoczny brak prawilnej regeneracji, więc krótko mówiąc chodzę podmęczony. Ranny posiłek bez węgli wprawia mnie w totalne otępienie, więc kontakt ze mną przed południem nie należy do najlepszych Ważę 79kg. Jutro możliwe jakieś zmiany, bo będę się przygotowywał do programu dowolnego na zawody i przy okazji zobaczymy, czy dotychczasowy sposób przygotowań zostaje, czy wprowadzimy jakieś zmiany.

Z supli nic nie zmieniam na razie, bo dużo mi daje połączenie proszków bcaa tst i glutaminy. Bez tego bym pewnie już padł na kolana, a tak to trzyma mnie to przy życiu i w dodatku na długo starcza.

Dziś akurat w diecie królowała kasza i kurczak + kapusta pekińska, a ranny posiłek to była jajecznica z 200ml białek cukierniczych + pomidor, cebulka, czosnek, pietruszka i sól z pieprzem. Za chwilę zjem omleta z 75g płatków i kilkunastoma żurawinami i pójdę spać.

Trening dzisiejszy to mięśnie klatki piersiowej i łydek.
Serie łączone:
Wyciskanie skos i rozpiętki skos 30 stopni,
Krzyżowanie linek(nieznacznie zmodyfikowałem technikę nieco nawracając nadgarstki) i butterfly.

Oba zestawy po 3 serie po 15 powt.

Łydki na maszynach stojąc i w siadzie bez serii łączonych po 2x 30 ruchów.

Aeroby to godzina rowerka i potem 10 minut pozowania.

Poważnie rozważam wzięcie urlopu na 2 tygodnie przed startem, ale zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie.

Trzymka!

W życiu na siłowni nie byłem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 787
Jak się nauczę to zdjęcia będą i filmy, bo mimo wszystko od komputerów wolę sztangę jak widać



Zmieniony przez - T.Laszko w dniu 2008-12-16 01:26:23

W życiu na siłowni nie byłem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Witam

Będę śledził a zwłaszcza interesuje mnie test odżywek z tej firmy...

Szkoda, że zdjęć nie widać ale widziałem w gazetkach

Pozdrawiam.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie. Zdjęcia spoko, na początek to co jest w internecie wystarczy. Ja bardziej od supli będę się interesował metodą redukcji dysproporcji.
Dziennik zapowiada się bardzo ciekawie. Na pewno będę śledził.
Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1519 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12344
Oczywiście będę obserwował regularnie :)
Suplementy ciekawe. Czekam na obszerne wypiski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
No proszę, oby starczyło czasu i zapału na wypiski. Będzie ciekawie

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 787
Za pamięci opiszę wczorajszy trening i ogólne spostrzeżenia:

Po rozgrzewce wiosło sztangą 70kg x10, 100x10, 110x8, 110x8
wiosło sztangielką jednorącz w podporze 35kg 4x9
ściąganie drążka do klatki - 9 sztabek(chyba po 10kg)x10,8,8,8
ściąganie szerokim chwytem neutralnym z góry - 10 sztabek x 9,8,8,8
Ciągi klasyczne - 110x10, 130x8, 140x8, 140x8
Brzuch: skłony na krzesełku rzymskim z 10kg talerzem 4x15
i wznosy nóg w podporze łokci 4x15

Z tym ostatnim ćwiczeniem łączy się niezły ból, bo po kursokonferencji związkowej, która odbyła się w ten weekend w Spale, zacząłem robić trening reżimowy. Sugerował to świeżo wybrany trener kadry juniorów Leszek Michalski. W skrócie polega to na podwójnym oddechu w fazie koncentrycznej. A w tym konkretnym ćwiczeniu po zastosowaniu takiej metody spuchłem jak kot. Do tego tematu z pewnością jeszcze wrócę.

Żywienie wedle schematu z tą zmianą, że na ostatni posiłek zapodałem sobie biały chudy ser(200g) z cynamonem zamiast kurczaka, bo akurat miałem na niego ochotę.

Suplementacja: po zastosowaniu prawie trzykrotnie większej dawki suplementu hmB mocno zwolniła mi przemiana materii. Zdziwiło mnie to, ale po prostu nie chciało mi się jeść. W sumie nie powinno mnie to dziwić, przecież jest to produkt quasiaminokwasowy. Zobaczymy dzisiaj jak będzie. Dzisiejszy trening opiszę wieczorem lub jutro rano w miarę możliwości.
Dziękuję za dobre przyjęcie i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

W życiu na siłowni nie byłem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 787


Moja obecna forma.

W życiu na siłowni nie byłem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 787


No weszły wreszcie!

W życiu na siłowni nie byłem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 787


7 póz obowiązkowych.

W życiu na siłowni nie byłem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 787


+ jeszcze jedna strona.

W życiu na siłowni nie byłem...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozbudować rękę? barki jak dwie kule? stracić w pasie?

Następny temat

Słabe mięśnie brzucha. Jak często można je ćwiczyć?

WHEY premium