SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tluszczyk -> dieta redukcyjna + aeroby = przezytek?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 76
Witam. Od razu chcialem zaznaczyc ze sporo czytalem w powyzszym temacie, takze na tym forum, ale jakos nie moge nigdzie znalezc wlasciwej odpowiedzi. Wiec do rzeczy.
Nie jestem gruby, ale z czasem zaczal mi rosnac zoladek i oponka od piwa. Piwo pic przestalem, przeszedlem na diete i zaczalem aeroby. To trwa dopiero 2 tygodnie, ale troche sie zniechecilem po przeczytaniu ze aeroby nie sa wcale takie dobre.
Mam 25 lat, wzrost 175, waga 72 - niby nie jest strasznie duzo, ale wlasnie wkurza mnie ten tluszczyk. Poza tym budowy tez nie mam atletycznej, wiec zoladek i cholerna oponka sa jeszcze bardziej widoczne, zwlaszcza zaraz po jedzeniu. Chcialbym to zmienic i dodatkowo wyrobic wieksza kondycje!!
Dieta jest niskoweglowodanowa, obliczylem ja na podstawie Dziennika Posilkow VITALMAX, dzienne proporcje to: 130g bialka 65g tluszczy 53g weglowodanow i 1316 kcal.
Do tego wykonywalem 5x w tygodniu cwiczenia aerobowe: godzinka na orbitreku przy tentnie 130, 50 pompek, 50 brzuszkow i 50 przysiadow i do tego stretching. Na wymyslne cwiczenia nie moge sobie za bardzo pozwolic gdyz cwicze w domu i nie mam dostepu do silowni :( Zaznacze ze jestem kompletnie poczatkujacy w tej dziedzinie, chociaz sporo przegladalem roznych cwiczen. Wlasnie w taki sposob natknalem sie na HIIT, ale problem w tym ze to raczej na silowni sie robi :(
Czy macie jakies porady, propozycje lub wskazowki co do diety, albo na co mozna zamienic trening aerobowy w domu zeby spalic tluszcz? Po spaleniu tej opony chcialbym sie zabrac na powaznie, dlugodystansowo za rzezbe.

-----
jestem poczatkujacy

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlaczego hiit na silowni?? Bez biezni nie da sie biegac??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 76
damiank2: Nie no masz racje, da sie. Ale myslalem o cwiczeniach, ktore mozna wykonywac w domu. Albo np przy pomocy orbiteka, tylko nie wiem czy on sie do takich cwiczen jak HIIT nadaje, dlatego chetnie bym uslyszal kilka opinii. Poza tym mam tez takie pytanie, czy warto stosowac blonnik przy takiej diecie? Slyszalem ze z dieta wysokomiesna jest dobrze jesc blonnik. No i na koniec... podobno same cwiczenia z HIITa nie ida dobrze w parze z dieta nisko-weglowodanowa... Prosze o pomoc.

-----
jestem poczatkujacy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W HIIT chodzi o zmiane intensywnosci cwiczen i o interwalu, sam robilem go na rowerku stacjonarnym wiec mysle, ze na orbitreku nie powinno byc problemu. Blonniik dobzre wlaczyc oczysci Ci organizm i poprawi perystaltyke jelit. O diecie nisko ww przy hiit sie nie wypowiem, ja o tym nie slyszalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 76
Ok, brzmi obiecujaco. Sprawdze i dam znac :) Dzieki tez za info o blonniku. A stosowales w ogole jakas diete redukcyjna do HIIT'a ? Jesli tak to jaka? Moze ktos inny tez sie wypowie o diecie?

Mam juz taki pomysl 3x w tygodniu HIIT na orbitreku 15min, a pomiedzy tymi dniami pompki, brzuszki i aeroby na kondycje. Mysle ze tluszczyk powinno to ruszyc :)

Aha, jeszcze jedno, co powiecie na male dawki ECA do treningu? Nie chodzi tylko o redukcje, ale takze o ochrone miesni. Probowalem do aerobow dawke 10/100 i nie mam przy tym zadnych nieprzyjemnych efektow, raczej pozytywna energia.

-----
jestem poczatkujacy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blonnik strosowalem w formie otrebow pszennych, a w diecie staralem sie utrzymac niski poziom ww. Pytanie o ECA w dziale doping z wypelniona ankieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 76
No ja tez staram sie utrzymac ww nisko :) czasami nie wychodzi tak jak zalozylem w diecie - 50g, ale najczesciej jest ok, po prostu brak pieczywa :) i teraz ten blonnik dodam.
Szukalem juz o ECA w dziale doping, ale jakos nie moge tego znalezc odnosnie konkretnych przypadkow HIIT i nisko-ww diety :(

-----
jestem poczatkujacy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
nie utrzymasz miesni raczej, bo masz za malo kcal.

hiit na orbiterku - mam watpliwosci czy tetno przy sprincie bedzie bliskie maksymalnemu, ale nie probowalem nigdy - jdynie aero na tym sprzecie - do hiit bieganie lub rowerek wole.

eca na razie olej, po co zaczynac od tego, bez oceny efektow bez? glupota.
najpierw dopracuj to, co powinienes - diete, treninng. inaczej nie bedzeisz nawet wiedzial, czy masz wszystko ok.

aha, aeroby nie sa bez sensu - hiit jest moze i lepszy, ale nie zawsze i nie dla wszystkich.

Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2007-08-29 10:36:37

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 76
Wiem ze ciezko miesnie utrzymac przy redukcji, ale wlasnie widzialem gdzies takie porownanie cwiczen z eca i bez. Bez eca na 5kg straconej masy bylo az 1,5kg miesni, stosujac eca spalano tylko 0,5kg miesni!

Tez sie zastanawiam czy orbitrek da rade, ale wyprobuje go i jesli nie bedzie odpowiedni to przerzuce sie na bieganie na dworze. A jesli bedzie ok to dam wszystkim znac

Masz troche racji z tym ze powinno sie najpierw sprawdzic trening i diete, a nie od razu dorzucac eca.. ale martwie sie strasznie o swoje miesnie... I tak nie mam ich za duzo

Ogolnie to dzieki za odpowiedz. Przydaloby sie jeszcze dowiedziec cos o tej diecie nisko-ww przy hiit'cie. A szczegolnie co jesc PRZED i zaraz PO treningu.

Edit: Dodam tylko ze narazie stosuje 1/2 dawki eca czyli 15/100 i cwiczy mi sie po tym bardzo fajnie. Poza tym faktycznie aeroby nie sa takie zle, po prostu moga nie byc najbardziej optymalne do spalania tluszczu, ale maja swoje zalety :) A i udalo mi sie zrzucic kilka kg przy ich pomocy. To teraz co z ta dieta?

Zmieniony przez - C1chy w dniu 2007-08-29 18:05:57

-----
jestem poczatkujacy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
chodzilo mi o to ze masz za malo kcal - tyle to maja nastolatki (plci zenskiej) na redukcji za mocno obciales - 1500 to jest minimum, jesli ktos musialby obciac wiecej - to nie obcina, tylko dodaje aktywnosc. przy Twojej wadze wiecej niz 1500 kcal. dodaj bialka - 2 g/kg jako minimum, dodaj tluszczu, zeby zwiekszyc ilosc kcal, ~50 g ww - jesli Ci sie dobrze funkcjonuje, to ok. przed i po hiit - normalne posilki (hiit pomiedzy).

eca to jest jakis super rewelacyjny antykatabolik, choc jakies tam dzialanie niby ma - rozne opinie stosujacych o nim czytalem/slyszalem, podzielone, ale szalu nie ma. w badaniach o ktorych mowisz, na wynik mogly miec tez wplyw inne czynniki.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 76
OK. Wielkie dzieki chwilowy za porade. Postaram sie utrzymac dziennie bialko >2g/kg i dorzuce troche tluszczu, bo calkiem dobrze sie czuje przy 50g ww. Ale tak mysle ze w dzien aerobowy troche doladuje ww, zeby miec zapas na nastepny dzien na HIIT'a. Dobry pomysl?

Z tym eca to tez racja, ale mysle ze jesli bede sie dobrze czul przy takich ilosciach w aktualnym treningu i diecie to jeszcze z tydzien na tym pojade... bo pozniej mi sie konczy efedrynka, a w USA juz nie jest tak latwo dostac :'-(

Jakby ktos tu zajzal z poszukujacych wiedzy o HIIT to jest fajna strona (English ):
http://www.musclemedia.com/training/hiit.asp
http://www.musclemedia.com/training/hiit_table.asp
i jeszcze wyszperalem cos na SFD: https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_-t268582.html 

-----
jestem poczatkujacy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sztuki walki, suple i trening w domu

Następny temat

Czysta masa, redukcja tluszczyku

WHEY premium