SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Tlusty czwartek!!!

Wysłana -
Jak tam dzisiaj u was wyglada dzien? Masa to na start wlecialo

Wysłana -
Tłusty czwartek jest szczególnie popularnym dniem, szczególnie wśród wielbicieli słodkości, głównie w postaci pączków. Dzień ten określany jest jako ostatni czwartek przed wielkim postem. Dzień ten więc rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Według tradycji w dni tym dozwolone jest objadanie się, szczególnie pączkami. Data tłustego czwartku uzależniona jest do daty świąt Wielkanocy. Dlatego jest to święto ruchome.

Pączki są wyrobem cukierniczym powstałym z ciasta drożdżowego uformowanym w okrągłe kulki o lekko spłaszczonej powierzchni, z reguły mieszczące się w dłoni. Smażone są one w głębokim tłuszczu, którym z reguły jest: frytura, smalec, olej lub masło klarowane. Pączki zawierają w środku różnego rodzaju nadzienia. Mogą to być:

- marmolada,
- krem,
- karmel,
- twaróg,
- czekolada,
- likier.

Posypane są one z reguły cukrem pudrem lub polane lukrem.

W temacie tym zapraszamy do wrzucania zdjęć ze swojego tłustego czwartku i tego, co ciekawego zjedliśmy.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Smacznego!!!

Miej coś na zgagę pod ręką w pogotowiu
Wysłana -
Natan33
Smacznego!!!

Miej coś na zgagę pod ręką w pogotowiu

Zawsze mam to jest ten minus wlasnie
Wysłana -
łodzianin sam robiles?
Wysłana -
Tutaj troszkę angielskich pączusi ode mnie
Osobiście wolałbym polskie drożdżówki z serem, owocami, budyniem i z makiem mniam mniam mniam

Wysłana -
u mnie 5 do sniadania. po treningu lece dalej. ale chyba wiecej jak 10 nie podolam bo juz mnie zaslodzilo u mnie zgagi brak ale podczas treningu moze sie odbijac cos czuje
Wysłana -
Amg27
łodzianin sam robiles?

Hotelowe sniadanie byly paczki tez to zjadlem % lecz takie srednie byly. Ale jeszcze cos tam zakupie.
Wysłana -
łooo matko lodzianin serio tyle na raz ???? szalony ;)
Wysłana -
Też bym chętnie opierdzielił pączka.. Ale problemy z brzuchem więc muszę odpuścić :/ Chociaż jest ciężko :D
Wysłana -
Zjadłam dwa i mnie zmuliło ;) w sumie to nawet mi lekko niedobrze. Ale ja niezwyczajna ;)
Wysłana -
kazdy tutaj niezwyczajny kupujcie i zajadajcie ale nie ten chlam mrozony z marketow tylko normalne swieze paczusie z dobrych cukierni. nie ma co leciec na cene bo taki dzien jest raz w wroku. swoja droga co musi byc w tych paczkach skoro w dobrej cukierni kosztuje 2-3 zl a w markecie ponizej 50gr
Strona 1 z 4
Dodaj odpowiedź