SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tkanka tłuszczowa utrzymuje się mimo diety i ćwiczeń

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3546

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1372
Siema, po operacjach kolana (i pięciu latach spędzonych bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej), postanowiłam iść na siłownię. Zaczęłam we wrześniu ubiegłego roku, oczywiście ze wszystkimi możliwymi błędami, jakie tylko początkujący na siłowni może zrobić. Przede wszystkim źle dobrałam suplementację i dietę. W tym momencie z suplementacji zrezygnowałam w ogóle. Dietę stosuję nadal. Po dwóch miesiącach przerwy, pod koniec stycznia, wróciłam do ćwiczeń i diety. Na siłownię chodzę cztery razy w tygodniu, dwa razy w tygodniu ćwiczę w domu. Dietę mam na ujemnym deficycie, aktualnie 1200 kcal. Jem bardzo dużo twarogu dziennie, do tego kasza, warzywa, owoce, płatki owsiane, jajka i pierś z kurczaka. Czasami zdarzy mi się małe odstępstwo od diety, ale chyba nie przytyje mi się od wafla ryżowego. Moim problemem jest to, że owszem, mięśnie są mocniejsze, natomiast tkanka tłuszczowa nie schodzi w ogóle. Nawet trochę. Jest jej cały czas tyle ile było. Nie wiem co robię źle, dlaczego nie widzę żadnych efektów, nawet najmniejszych. Najgorzej jest na brzuchu. Co powinnam zmienić żeby zredukować tę tkankę tłuszczową? Z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jesz za mało. 1200 kcal to dla dwulatka może być mało. Twaróg to też nie superfood, może powodować zatrzymywanie wody - nie jestem zwolenniczką eliminacji nabiału, ale jestem zwolenniczką eliminacji produktów, które nam szkodzą. Wafle ryżowe to też nie jest coś fit, tylko coś bardzo przetworzonego, co można zjeść jak już nie ma nic innego. Chleb żytni razowy będzie lepszym wyborem.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1372
Ale czy na redukcji nie powinnam schodzić z tymi kaloriami w dół? I w takim razie czym mogę sobie to białko w diecie ogarnąć? Chudy twaróg wydawał mi się najzdrowszą opcją
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tak, z kaloriami się schodzi, ale nie poniżej podstawowej przemiany materii

Twaróg chudy jest przetworzony, lepszy półtłusty.

Tłuszcz jest w diecie niezbędny.

https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html  proponuję wrzucić dietę do oceny w tym dziale, to się skoryguje.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jak koleżanka już wspomniała, za mało kalorii, co skutkuje rozwaleniem metabolizmu, no i zapewne gospodarki hormonalnej.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Redukcja tłuszczu zapasowego to oczywiście dieta na ujemnym bilansie energetycznym ale nie głodówka bo to dwie różne rzeczy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Lekarz dał zielone światło na trening ? Wszystkie ćwiczenia na dolną połowę ciała możesz wykonywać?
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1372
Mogę jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
To wybrałbym proste FBW oparte na wolnych ciężarach, chociażby :

1.Wykroki w tył 4 x 10, sprawdź czy kolano się nie odzywa
2.Ściąganie na wyciągu górnym na plecy 4 x 10
3.Wyciskanie sztangielek na ławcze dodatniej 4 x 10
4.Wyciskanie sztangielek siedząc na barki 4 x 10
5.Prostowanie z liną wyciągu 4 x 10
6.Uginanie ze sztangielkami 4 x 10


Do tego oczywiście dieta.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - A , B

Wiecej