SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TheFighter---Dziennik treningowy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie wszystkich użytkowników działu Junior SFD!Jak już można było zauważyć, obserwując kilka moich postów w dziale Junior SFD, planowałem założyć dzienniczek treningowy. Ten dzień nadszedł szybciej niż myślałem---powód----mam obecnie sporo czasu, ponieważ załapałem lekką kontuzję prawej stopy... Od dwóch lat brałem się za siebie, ale moja motywacja kończyła się po 2tyg. i tak potem miałem długą przerwę i cykl powtarzał się w kółko , więc nic specjalnego nie wyrobiłem. Ćwiczyłem bardzo nieregularnie, a jak ostatnio (2tyg. temu) wziąłem się za siebie i myślałem że już nic tego nie przerwie to kontuzja się pojawiła... Wczoraj myślałem nad tym długo, czy warto założyć ten dziennik. Ostatecznie zdecydowałem się głównie dlatego, ponieważ widzę dużą szansę, że dzięki temu wytrwam z treningiem do końca
To cóż może się krótko przedstawię:
Nazywam się Igor. Pochodzę z Pomorza. Mam 15 lat. Uwielbiam i uprawiam sport wszelakiego rodzaju od dziecka(oprócz szachów )jednak moje marzenia związane są głównie z koszykówką. Trenowałem w klubie 4 lata. Pół roku temu z powodu bardzo złej atmosfery w drużynie zaprzestałem treningów. Technicznie jestem na bardzo wyskoim poziomie. Jednakże w koszykówce liczy się nie tylko technika, lecz też dynamika, siła, skoczność, szybkość, wytrzymałość. Z tym u mnie jest prawie że katastrofalnie... Mam zamiar przez wakacje to ZMIENIĆ! Moim głównym celem jest wyrzeżbenie mięśni i poprawa cech motorycznych opisanych powyżej. Z powodu iż mam 15 lat i jestem podporządkowany do rodziców nie będę stosował się do jakiejś specjalistycznej diety. Może uda mi się coś zrobić w tym celu w sierpniu. Oczywiście zmieniam swój sposób odżywiania o 180 stopni. Jak najbardziej zdrowe żywienie, dużo węgolwodanów przed i po treningu, ale nie nazwałbym tego tym, czym wy (specjaliści) nazywacie dietą. Wiem, że to co właśnie napisałem może spotkać się z ogromną krytyką, ale jestem na to przygotowany. Oczywiście jak przejdzie mi kontuzja(3,4 dni) (już na luzie chodzę i truchtam) to wrzucę jakieś zdjęcia budowy ciała i dam więcej inforamcji. Myślę, że co 2,3 dni będę wrzucał jakieś zdjęcia także (np. posiłków). Rozpiskę treningową dam jutro ponieważ chcę zobaczyć z jaką oceną spotka się mój pomysł prowadzenia dzenniczka treningowego(może się okazać, że nie ma sensu go prowadzić wg was). W takim wypadku poproszę o skasowanie tematu.
Mimo wszystko liczę na was i proszę o wyrozumiałość! PS: @peepeek---wiem, że już na mnie polujesz z krytyką
Serdecznie pozdrawiam!
TheFighter
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12460
Cześć Igora życzę powodzenia w drodze do upragnionego wyniku :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wielkie dzięki :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie macie żadnych "refleksji" póki co? :d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam! Kontuzja przeszła, ból przeszedł, więc myślę że jutro pierwszy trening. Na razie wrzucam rozpiskę mojego treningu, jest to trochę zmieniony trening Mawashiego dla początkujących. Link: https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html Oraz będę wykonywał także HIIT:
https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_Upgrade-t383862.html

Oto mój domowy trening:
Rozgrzewka w kolejności:

1. Bieg w miejscu, w trakcie biegu unoszenie ramion w przód i w bok po 15-20 razy.
2. Stanie w rozkroku ramiona w górę, skłony tułowia w przód i w tył z pogłębieniem po 15-20 razy.
3. Stanie w rozkroku ramiona na biodra, naprzemianstronne skłony tułowi w bok 15-20 razy.
4. Stanie w rozkroku, opad tułowia, ramiona w bok, skręty tułowia 15 razy.
5. Krążenia bioder w staniu w obie strony 15-20 razy.
6. Stanie w szerokim rozkroku, ramiona na biodra, półprzysiady na lewej i prawej nodze 10-15 razy.
7. Pajacyki ok.20 razy.

Zestaw ćwiczeń dla początkujących, wersja łatwiejsza.

1a) Mięsień czworogłowy uda - przysiady (może potem zmienię na przysiady z hantelkami) - 15 powtórzeń
2a) Mięsień najszerszy grzbietu - wiosłowanie hantelką w opadzie tułowia - 15 powtórzeń na łapę
3a)Klatka piersiowa - pompki ze stopami na podwyższeniu (póżniej wyciskanie hantelek) - 15 powtórzeń
4a)Łydki - wspięcia na palcach obunóż stojąc - 40 powtórzeń
5a)Mięsień naramienny - unoszenie ramion bokiem z hantelkami siedząc - 15 powtórzeń
6a)Mięsień czworoboczny - wznosy barków z hantelkami - szrugsy - 15 powtórzeń
7)a)Biceps - uginanie przedramion z hantelkami supinacją stojąc - 20 powtórzeń
8a)Triceps - odwrotne pompki - 15 powtórzeń
9a)Przedramię - obracanie przedramion z hantelkami - 20 powtórzeń
Zaczynam od jednej serii każdego ćwiczenia, stopniowo zwiększę do 4. Przerwa pomiędzy seriami danego ćwiczenia - 15-20sec. Przerwa pomiędzy ćwiczeniami - 30-60sec. Zestaw wykonuję co 2 dzień.
Po tym treningu, wykonuję w tym samym dniu ABS - trening na brzuch.

Plan stretchingu:

1. Rozciąganie mięśni klatki piersiowej i obręczy barkowej - 3 razy.
2. Rozciąganie mięśni grzbietu, tylnej partii mięśni nóg i pośladków 3 razy.
3. Rozciąganie mięśni wewnętrznych ud - 3 razy.
4. Rozciąganie mięśni czterogłowych - 3 razy.
5. Rozciąganie mięśni przedramion i ramion - 3 razy.
6. Przyciąganie ugiętej nogi w leżeniu na plecach - 20 razy

W dni nietreningowe wykonywać będę HIIT biegowy:
1. Rozgrzewka - 5 min.
2. HIIT: 5- 25min.
3. Rozciąganie - 5min.
Serdecznie pozdrawiam!!!
TheFighter
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
A od razu poluję Skąd te pomówienia!
Będę Cie pilnował, było wiele dzienników ale się odechciało im je prowadzić.
Co do diety, stosuj 10 wskazówek a będzie ok, co do wieku, jestem zwolennikiem tego, by zaczekać z silownią do odpowiedniego wieku, jak już chcesz to jedynie na własnej masie, ewentualnie małe ciężary, ale naprawdę małe.

Co do planu:
Na plecy daj drążek, zdecydowanie bardziej Ci pomoże.
nogi ok, klata ok, łydki skoro musisz, barki, stojąc i z przodu, wyciskaj z klatki, czworoboczny odstaw, daj drążek a swoje poczuje i ten, biceps no wiadomo, łapa musi być triceps, bardzo dobrze. Przedramie, odpuść albo zmień ćwiczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki peepeek za to że ' będziesz mnie pilnował' :D ale tak na serio toco z tym przedramieniem nie tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
po prostu są lepsze ćwiczenia, szczególnie dla Ciebie w tym wieku. Po drążku poczujesz przedramie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
musze sobie ten drążek jakoś sprawić w takim razie... myślałem że się bez niego obejdzie, za chiny nie widzę miejsca gdie miałbym go zamontować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gdziekolwiek ale drążek to podstawa.
Powodzenia, sog za chęci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki IneTheEnd, mam nadzieję że czasem też zajrzysz do mojego dzienniczka :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gainer?

Następny temat

Pomocy ;c

WHEY premium