SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Testy psychologiczne do wojska.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 593681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 337
Jak w temacie. Na czym polegaja testy psychologiczne do wojska, jak je wypelniac i czego sie wystrzegac.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Badania psychologiczne musi przejść każdy kandydat, który chce zostać żołnierzem zawodowym. Przede wszystkim na podstawie wyników z testów psychologicznych psycholog wojskowy wydaje orzeczenie, które stwierdza brak lub też występowanie przeciwwskazania do służby wojskowej. Badania oczywiście są bezpłatne, przeprowadzane wyłącznie na potrzeby wojska.

Testy pozwalają ocenić danego kandydata pod kątem jego sprawności intelektualnej, ale też cech osobowości, ponadto testy te pokazują jaki poziom dojrzałości zarówno społecznej, jak i emocjonalnej ma dana osoba. Testy te pozwalają przedstawić, jaka jest sprawność psychomotoryczna kandydatów do sił zbrojnych, psychologowie wojskowi oceniają przede wszystkim logiczne myślenie, umiejętność wyciągania wniosków, jak i koncentrację oraz radzenie sobie z podejmowaniem decyzji.

Pytania są bardzo różnorodne, przykładowo:

- „czy jesteś osobą wybuchową?”
- „co wpływa na bezpieczeństwo na ulicy?”
- „czy często zdarza Ci się pić alkohol?”
- „jak często się denerwujesz?”

Jak widać pierwsze oraz ostatnie są bardzo podobne i teraz zachować trzeba również uwagę w takiej sytuacji, jak w pierwszym pytaniu odpowiedziało się, że nie, to w ostatnim należałoby zaznaczyć bardzo rzadko, albo ciężko wyprowadzić mnie z równowagi. Obecnie są różne strony, na których poćwiczyć można nie tylko swoją wiedzę na temat wojska, bo i takie testy ogólne są, ale też można poćwiczyć na symulatorach testów psychologicznych do wojska i odrobinę się przygotować.

W przypadku nauki trzeba mocno się skupić i koncentrować, warto wspomóc się: https://sklep.sfd.pl/Olimp_STRESS-CONTROL-opis2747.html, tabletki te pomogą nam uporać się ze stresem, ale też dzięki nim nasza koncentracja przejdzie na wyższy poziom.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
wystrzegac się kłamania bo pytania są tak sformułowane ze sam sie możesz na tym złapać
2

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20883
Trzeba sobie obrac jedna linie i caly czas odpowiadac tak samo.
Np masz pytanie: "czy czesto ulegasz podnieceniu", odpowiadasz nie;
za powiedzmy 20 pytan jest: "jak czesto ulegasz podnieceniu", jak odpowiesz ze rzadko to luz, jak sprzecznie z poprzednim pytaniem o podobnej tematyce to jestes spalony ;)
O ile dobrze pamietam to jest wiele pytan podchwytliwych, mozesz miec pytanie czy jestes emocjonalny, jesli zaznaczyles ze sie nie podniecasz to tu automatycznie ze nie ulegasz emocjom, itd itp. Jak musisz o to pytac na forum to lepiej zaznaczaj na tescie w 100% szczerze bo sie pogubisz i bedzie kicha.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
witam ,czy ktoś posiada takie testy,byłbym zainteresowany i jestem w stanie się zrewazowac ,zgóry dziękuje za odpowieć
3

adrian

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
nawet nie chce wiedzieć co to za rewanż

Pytania psych. są tak sformułowane ze nie ma jednego gotowego szablonu który się da wykuc na blache.
To nie są testy z wiedzy,żeby móc sie ich nauczyć
2

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 961
Tasiu77,

Ja mam na kompie jakieś przykładowe testy psychologiczne do służb mundurowych. Daj e-mail, to Ci wyśle.
12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
witam moj meil to [email protected] z góry dziekuje
2

adrian

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 63
Witam
Też chciałbym zobaczyć ja wyglądają te testy do wojska.
Jeśli ktoś ma przykładowe testy psychologiczne do wojska do byłbym wdzięczny za ich przesłanie na [email protected]
Z góry wielkie dzięki!!!
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
hej jak możesz to wyślij mi też testy [email protected] bo być może nie długo mnie skierują na badania i przydało by się wiedzieć na czym się stoi:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 555 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3466
to i mi wyślijcie, [email protected]
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
z ciekawością też był to przeczytał, jeśli mogę prośic też o przesłanie na [email protected]
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

różne formy zmęczenia po treningach...

Następny temat

muay thai tatuaz

WHEY premium