SFD.pl Piłka Nożna

Dodaj odpowiedź

Testy Piłkarskie

Wysłana -
Witam, mam 16 lat i mam mały problem międzyklubowy, a jestem niestety mało zorientowany w tych sprawach więc liczę na pomoc w rozwiązaniu mojej sytuacji :)

W klubowej piłce siedzę półtora roku. Swoją karierę rozpocząłem w juniorach 3-ligowego zespołu. Niestety zespół mojego rocznika rozpadł się, a trenerzy podjęli decyzję o wycofaniu nas z ligi po skończeniu rundy jesiennej. Nie mogłem pójść wtedy do seniorów, ponieważ brakowało mi ponad pół roku do 16 urodzin, więc ''wymusiłem'' od klubu wypożyczenie do juniorów A-Klasowego zespołu niedaleko mnie. Miałem chęć gry i treningów w normalnych warunkach. W rundzie wiosennej niestety nie grałem ze względu na zamknięte okienko transferowe, spóźniłem się z decyzją o kilka dni. Od Marca trenowałem razem z kolegami z A-Klasy.

Problem jest natury mojej niewiedzy w sprawach międzyklubowych itd. itp.
Od początku wakacji dostaje sygnały o mojej ponadprzeciętnej grze. Co prawda ja tak o sobie nie uważam i mam dystans do tego, jednak te sygnały z każdym tygodniem nabierają siły.
Wiele osób dziwi się czemu nie gram w juniorach Ekstra-klasowego zespołu (będę tak pisał ze względu na anonimowość :) )
Mówiąc o wielu osobach mam na myśli kibiców na naszych meczach ligowych, młodszych i starszych zawodników z lepszych klubów, a nawet z kadr wojewódzkich, kilku trenerów z innych klubów i raz nawet rozmawiałem z dawnym zawodnikiem 1-ligowca, który skończył karierę (dał mi kilka porad i życzył powodzenia w karierze :) )
Moje liczby też dużo mówią - 3 bramki i 6 asyst w 6 meczach (mała liga -9 zespołów a w rundzie 2 walkowery) grając z '99 i '98, czyli chłopakami starszymi często o 2 lata. Praktycznie nie było meczu, w którym nie kończyliśmy w 10 albo 9. Mam udział przy ponad połowie bramek naszego zespołu. Podkreślam, że jest to mój pierwszy normalny sezon w karierze (w 3-ligowcu po skończeniu rundy mieliśmy bilans bramek na -70)
W końcu kilka dni temu rozmawiając o tym z rodzicami i dziewczyną (która też gra w piłkę na klubowym poziomie) stwierdziłem, że muszę coś z tym zrobić, jakoś to ruszyć.

I właśnie na tym polega problem:
Z tego co wiem, kluby mogą w jakiś sposób ''wysyłać'' swoich zawodników na testy do innych klubów. Może i jestem już trochę stary na taki poziom gry, ale jednak na stronie ''Łączy nas piłka'' jest napisane, że niektórzy dołączali nawet w tym roku. Niestety nie mam pojęcia na jakich zasadach się takie rzeczy odbywają. Razem z rodzicami stwierdziliśmy, że chyba dobrym rozwiązaniem byłoby napisanie maila, albo spotkanie się z zarządem 3-ligowca, do którego należę i prośba o próbę wysłania mnie na takie testy do tegoż zespołu z ekstraklasy. Czy takie rozwiązanie jest odpowiednie? Czy to, że jestem wypożyczony może powodować problemy? Czy mógłby mi ktoś rozjaśnić sytuację?

Proszę o odpowiedzi i życzę wszystkim czytającym wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt :)


Zmieniony przez - tyberr w dniu 2016-12-19 16:27:57
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie widziałem, jak grasz, ale piszesz - "Moje liczby też dużo mówią". Wcale dużo nie mówią. W juniorach taka statystyka wcale nie przemawia za twoim wielkim talentem. Oczywiście piszę tu tylko o twoich statystykach, bo jak zaznaczyłem na początku, nie widziałem jak grasz. To jest właśnie ta przewaga ludzi mieszkających w miastach. Więcej możliwości. Ja pochodzę z małego miasteczka, z klubu z "okręgówki" . W juniorach miałem statystykę więcej niż jednego gola na mecz i ponad 15 asyst w 18 meczach. Korzystaj z tego przywileju, mieszkania w " lepszym świecie" :D .
Wysłana -
No ok, trochę źle się wyraziłem, to prawda :)

Jednak głównie chodzi mi tutaj o wyjaśnienie jak się powinno załatwiać takie sprawy, a nie czy nadaję się do takiego klubu :)


Zmieniony przez - tyberr w dniu 2016-12-19 17:32:43
Wysłana -
Powinieneś się udać na spotkanie z zarządem tego 3-ligowca. Tak myślę.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź