SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Testosteron - czy faktycznie pomaga komuś kto nie ma zarostu na twarzy??

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 108312

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 284
słyszałem, że gdy ktoś ma za mały poziom testosteronu to może nie mieć zarostu na twarzy, ewentualnie może i ma ale niewiele mu rosnie (np broda i wąsy - ja tak wlasnie mam). Mi chodzi o to czy komuś z was faktycznie teść pomógł na zarost? pytanie chyba bardziej skierowane do tych ktorzy brali ten hormon po to, żeby mieć zarost na twarzy, a nie duże miesnie :P - albo dla tych ktorzy chcieli mieć jedno i drugie. I jeszcze jedno - czy jeśli ktoś się mieści w normie, ale ma jednak niski poziom teścia (bliżej dolnej niż górnej granicy) to teść może mu pomóc na zarost? slyszeliscie o ludziach ktorym pomógl? bo nigdzie nic o tym nie ma, że komuś pomógl, konkretnej osobie, są tylko pytania o zarost kolesi i porady 'zmierz teścia' ale nikt nie pisal o efektach czy o znajomych ktorzy mieli taki problem. dziekuje.
zadałem to samo pytanie już dzis, ale w zlym dziale, bo w dziale dla niezarejestrowanych za co przepraszam, nie chce sprawiać klopotow dzieki.
3

"żeby coś osiągnąć trzeba coś poświęcić"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lubiekaszke Redakcja SFD
Ekspert
Szacuny 471 Napisanych postów 13028 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79809
Nie ulega wątpliwości, że gęsty i ciemny zarost na twarzy mężczyzny jest symbolem męskości i tym samym atrakcyjny dla płci przeciwnej. Jednak nie każdego natura obdarzyła owłosieniem na twarzy i w związku z tym często pojawiają się pytania, co zrobić, aby go mieć.

Za wystąpienie owłosienia na twarzy w okresie dojrzewania odpowiada testosteron - hormon wytwarzany w jądrach przez komórki Leydiga.
Podstawowe funkcje testosteronu:
- rozwój członka oraz jąder,
- wystąpienie owłosienia na twarzy oraz łonowego w okresie dojrzewania,
- obniżenie barwy głosu,
- prawidłowy rozwój kości,
- spermatogeneza - produkcja plemników,
- prawidłowy poziom libido,
- pobudzenie syntezy białek mięśniowych.
Jest to więc czynnik genetyczny, na który nie mamy zbytniego wpływu.

Są jednak zabiegi żywieniowe i kosmetyczne, które w jakimś stopniu mogą wpłynąć na zwiększenie zarostu.

Do takich należą w szczególności:
Golenie - dzięki temu zabiegowi, odrastające włoski będą twardsze, grubsze i ciemniejsze. Do tego zabiegu można używać zwykłej maszynki z ostrzami bądź też elektrycznej.

Zwiększenie spożycia magnezu, cynku oraz witaminy D3 - związki te mogą usprawniać syntezę testosteronu w organizmie i tym samym zwiększać jego stężenie, co może przełożyć się również na wzrost owłosienia na ciele.

Można wybrać również gotowe boostery testosteronu, zawierające w swoim składzie między innymi kwas d-asparaginowy: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Test-O-Boost-opis34887.html

Jednak wszystkie te zabiegi wymagają dłuższego czasu stosowania, aby efekty były zauważalne.

Testosteron podawany z zewnątrz, czy to iniekcyjny bądź też w postaci tabletek może spowodować wzrost owłosienia na twarzy i całym ciele, ale nie ma co liczyć na spektakularne efekty i zmianę w Chewbaccę


Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Zarost_sposób_na_jego_zwięskzenie-t322763.html
https://www.sfd.pl/NOGI__a__TESTOSTERON-t14935.html#post1
https://www.sfd.pl/objawy_niskiego_poziomu_testosteronu-t478763.html


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 284


zdjecie tak dla urozmaicenia. nie jestem pewien czy ten dzial do tego pytania jest odpowiedni.

"żeby coś osiągnąć trzeba coś poświęcić"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2475
żarty? Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś leciał propa e2d 100mg na zarost.
Chcesz mieć takie pachy jak on?

Zmieniony przez - robi333 w dniu 2011-05-09 23:40:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 284
to nie żart raczej, bo jak sie poczyta pytania typu 'mam problem z zarostem a mam ponad 20 lat' to sie przeczyta takze porady, że 'zmierz se teścia' i ogolnie opinie, że pewnie za mało teścia masz itd, więc to pewnie pomaga na zarost, ale pytanie juz sformulowalem i pytam się specjalistów czyt. was.
5

"żeby coś osiągnąć trzeba coś poświęcić"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 357 Napisanych postów 1969 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69195
Słuchaj testosteron nie jest na zarost,brode,wąsy itp)
To jest lek,steryd.-poczytaj na ten temat. A owłosienie na ciele to jest sprawa indywidualna,genetyczna albo ktos ma i jest zarosniety jak małpa albo wygłada jak cały czas by był w swetrze albo nie ma włosów po ciele i tak jest lepej.
A tak woóle to po co CI ten zarost i włosy na plecach ?:)Niemusisz sie golc:) Pewnie masz jakies kompleksy i urojenia na tym punkcie. Słuchaj chłpcze nie wydziwiaj!!
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 284
żadne urojenia tylko powazne pytanie, ale oczywiscie niektorzy wola komentowac zlosliwie niz odpowiadac powaznie.
11

"żeby coś osiągnąć trzeba coś poświęcić"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 357 Napisanych postów 1969 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69195
znam ludzi co maja prawie 50cm łapy i naturalnie nie maja owłosienia po ciele, słaby zarost. tak maja i juz! A niewydaje mi sie zeby mieli niski poziom tescia>
8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 284
ok, może tak jest, może teść nie zawsze wplywa na zarost moze tylko u niektorych. dzieki za szybkie odpowiedzi.
2

"żeby coś osiągnąć trzeba coś poświęcić"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to raczej sprawa genetyki

jeśli masz zarost tzw kole nosa to na cyklu może on szybciej rosnąć i być bardziej twardszy

ale jak nie masz włosów przy policzkach to i tak tam ni nie urośnie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 5689 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110111
2

siła jest Bogiem,trening nałogiem,rzezba zabawą,masa podstawą:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 800 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15580
ja np mam tak że mam nogi obrośnięte jak małpa i trochę na brzuchu i twarzy(baki,szyja), na klacie 0 czy plecach,barkach. Ale odkąd wbijam testo to lekki meszek się robi, to zauważyłem.

manipulowanie węglami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prop i wino jak dawkowac i co dokladnie z dieta

Następny temat

Jaki cykl

WHEY premium