SFD.pl Inne dyscypliny

Dodaj odpowiedź

Test wodny

Wysłana -
Witam,
Przygotowuję się do selekcji w JW Formoza. Oprócz testów sprawnościowych mam do zaliczenia tzw test kontroli zachowania w wodzie i tu zaczynają się schody bo nie wiem jak to ugryźć. Test ten wygląda następująco :

Test kontroli zachowania – odbywa się na pływalniach krytych i otwartych (25 lub
50 metrowych), w stroju kąpielowym (bez wykorzystania sprzętu pływackiego, wliczając w to okulary pływackie). Na sygnał wydany przez instruktora kandydat ze związanymi na wysokości kostek nogami oraz związanymi za plecami na wysokości nadgarstków ramionami - wykonuje skok do wody na nogi ze słupka startowego i wykonuje kolejne po sobie ćwiczenia bez odpoczynku.
Ćwiczenie nr 1 - wykonuje odbicie z nóg od dna do wynurzenia, po wynurzeniu nabiera powietrze i powtarza odbicia w czasie około 1 min.
Ćwiczenie nr 2 – utrzymuje się na powierzchni wody przez około 1 min wykonując ruchy ciałem w taki sposób żeby nie zerwać wiązań. Instruktor symuluje fale poprzez chlapanie wodą na twarz kandydata.
Ćwiczenie nr 3 – przepłynięcie dystansu 15 metrów.

Ćwiczenie nr 1 nie stanowi żadnego problemu natomiast nie wiem jak zabrać się za 2 i 3. Zupełnie nie wiem jakm do tego podejść a wszystkie próby nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Za wszelką pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tu chyba nie ma specjalnej metody, nikt nie napiszę rób taki ruchy w taki sposób, każdy ma inne sposoby by utrzymać się na wodzie

Wpisz w googla water test seals itp hasła
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź