SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Test IHS nr 7 -regeneracja stawów Iron Flex

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728625
W każdym sporcie układ ruchu jest narażony na różnego rodzaju urazy.
W dynamicznych sportach-są to najcześciej nagłe kontuzje-niestety też przeważnie wymagające przerwy w treningach i interwencji chirurga lub odpowiedniej terapii.

W sportach mniej dynamicznych cześciej trafiają się kontuzje wynikające z długotrwałego przeciążania danego rejonu ciała.

To właśnie dzieje się najcześciej w biegach długodystansowych,w sportach siłowych z naciskiem na wytrzymałość siłową-np sporty walki.

Także dotyczy to kulturystów trójboistów i ciężarowców i też fanów uprawiających te sporty bardziej amatorsko,dla siebie,choć czesto na poziomie zbliżającym się do wyczynu.



Takie niegatywne zmiany w naszym aparacie ruchu wzmagają się dodatkowo wraz z przeprowadzeniem redukcji wagi ciała.

Mimo najdokładniejszych obliczeń dietetycznych,suplementacji niezbędnymi witaminami,minerałami i innymi składkikami znacząco wzrasta skłonnośc do wystapienia kontuzji zmęczeniowych.


Wiadomo-,że praktycznie organizm ludzki do ok70 % wody,podobnie mieśnie ścięgna,chrząstki stawowe,torebki stawowe,rozścięgna.

Przy redukcji wagiczęsto dochodzi do utraty wody podskórnej-ale ten proces nie działa wybórczo-na to co chcemy ale dotyczny wsystkich narządów i układów.

Stąd tracąc wodę podskórną,tracimy ją także w jakieś części z mięśni,ściegien a nawet z chrząstek stawowych ,co powoduje ich zmniejszenie objętości,wzrost luzów w stawach,kręgach,wzrost lepkości powięzi mieśni,które jakby zaczynają się o siebie ocierać a nawet zlepiać

Te niekorzystne i kontuzjogenne zjawiska odczuwają kulturysci i zawodnicy sportów siłowych z limitami wagowymi - przez zawodami a stosowanie jeszcze odwadniania ,czy odwadniania farmakologicznego jeszcze bardziejpogarsza te objawy.

Stąd doświadczeni zawodnicy ostatnie 2 tygodnie trenują na naprawdę lekkich ciężarach,co wywołuje uśmiech politowania u dyletantów.

Ale jest to prawie konieczność,by przed samym startem nie naciągnąć jakiegoś mieśnia ,czy nie nadwyrężyć jakiegoś stawu.


Iron Horse stworzył nowy produkt Iron Flex ,który wspomaga układ ruchu we wszystkich aspektach-premiera odbędzie się w ten piątek aale już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy i już można się zgłaszać na uczestnictwo w testach.

Jedna porcja posiada masę 22,5 grama-stąd już widać ,że producent nie poszedł na skróty ale chce dostarczyć jak najwięcej substancji regenerujących.

Tu szczególnie pomocni byliby forumowicze z dłuższym stażem treningowym,gdy juz się pojawiają pierwsze objawy zużycia wymienionych wyżej układów ruchu, czyli jakieśbóle barków,łokci,kolan,pleców itp

Bardzo mile też są widziani forumowicze z tzw kolanem biegacza (czyli biegacze,triatloniści,kolarze itp) lub kolanem skoczka (to mają miłośnicy ciężkich przysiadów)


Oczywiście nie zapominamy także o miłośnikach tenisa i golfa i najbardziej pewnie rozpowszechnionej kontuzji na siłowni-stawy barkowe.

Najlepiej byłoby,jakby zgłaszający mieli aktualnie jakieś dolegliwości w tym zakresie-łatwioj szłoby zaobserwować,czy jest poprawa.
Takmnie się wydaje-ale nie jest to warunek konieczy-kontuzje to nic przyjemnegoi lepiej tego nie mieć ale starać się za wczasu zapobiegać


Test jest przewidziany na 2 miesiące,bo takie regenerujące substancje-bez środków przeciw bólowych zaczynają dopiero dyskretnie działać po ok 3-4 tygodniach


Poszukujemy 6 testerów-tu , także ze względu na bardzo długi staż treningowy,także my, modzi-możemy wziąć udział w tescie ..


Start testu -pewnie od 1 maja tak plus minus.

Oczywiście udział w tym teście nie przeszkadza w udziale w konkursach zawodach itp.

Takie substancje działają też wtedy ochronnie.







Zmieniony przez - masti w dniu 2018-04-11 12:56:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzisiaj Flexa wypiłem bezpośrednio po powrocie z treningu.
Rozpuściłem w 250ml wody i wypiłem jednym duszkiem
Po 15min przystąpiłem do posiłku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Chciałbym zgłosić swoją chęć udziału w teście.

Aktualnie zmagam się z dolegliwościami związanymi z barkami, a do tego doszedł niestety akurat w dniu wczorajszym lewy łokieć. Dodam, iz od 3 tyg. jestem na redukcji.

Jeśli chodzi o barki to z lewym barkiem zmagam się już prawie od roku niestety. Fizjoterapia pomaga doraźnie, pozwala ćwiczyć, ale z ciągłym bólem niestety.
Aktualnie uczęszczam na zabiegi fali uderzeniowej z nadzieją, iż to pomoże długofalowo.

Prawy bark doszedł około tygodnia temu, wczoraj lewy łokieć i podejrzewam, iż jest to własnie związane z okresem redukcyjnym, jak i niestety tez już wiekiem.

Szukam preparatu, którego mógłbym wprowadzić do stałej suplementacji, a który byłby w stanie choć załagodzić dolegliwości, także bardzo chętnie wziąłbym udział w teście tego produktu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262207
Zgłaszam swój udział, jeśli, organizator nie ma nic przeciwko temu, że już jestem zapisany w innym teście IHS.

Dziś czeka mnie 4 bieg w tym miesiącu, a plan na ten rok, to półmaraton przebiec , bo w zeszłym roku 11km osiągnąłem w niespełna miesiąc przy wadze 107kg, a później cały czas biegałem 10-11km jako kardio. Dla mnie jest to ogromnym postęp, bo nigdy w życiu nie biegałem, lecz kolana trochę bolały na początku, lecz masa robiła swoje.



Zmieniony przez - LiptonS w dniu 2018-04-11 13:59:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
No to ja się zgłaszam . Aktualnie naparzają mnie prawa kostka, oba kolana, oba łokcie, oba nadgarstki i prawa dłoń .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Zgłaszam się, do tej pory tłumaczyłem sobie że to co mnie boli jest standardowe w ramach ciężkich treningów, ale jakby przestało strzykać w barkach i lewym kolanie to będzie najs .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Zgłaszam swój skromną osobę do testu. Jak coś pomoże rano wstać bez bólu z łóżka to będzie super. Oba barki do wymiany, a dokładnie stożki rotatorów.. O naderwaniach i zerwaniach nie wspomnę bo na to już nic nie pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Również się zgłaszam

Dlaczego?
Nic mi nie dolega (odpukać!), ale dużo noszę dziecko w średniowygonych pozycjach, czy garbię się prowadząc je za rękę, przez co odczuwam potem sztywność, czy boleści pleców i ramion. Rano jestem jak z drewna..
Niebawem zacznę ćwiczyć na placu street workout - rok temu miałem bóle w stawach łokciowych spowodowane dynamicznymi elementami treningów (a ważyłem mniej niż teraz).
Dlatego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
Witam,
również się zgłaszam do testu
Przez dobrych kilka lat trenowałam ergometr wioślarski i teraz ok 2 lata kolarstwo. Od 3 lat mam problem z bólem pleców i lewego barku. raz jest lepiej raz gorzej. Po zakończeniu trenowania wioślarstwa ból pleców minął, ale z barkiem dalej mam problem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12117 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130927
No to się chyba już nie załapię!?
Krótsza lista byłaby gdybym miał wymieniać to co nie boli i z jakich przyczyn!
Chociaż długo musiałbym analizować swoje ciało w poszukiwaniu takiego miejsca!

Ale zgłaszam swój akces
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728625
O kurcze ! ile osób coś boli.
A ja optymista myslałem,że tylko mnie i ojanowi coś dolega z tych kontuzyjnych bóli :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na Lato 2018 wg Viki moduł I

Następny temat

UCZYMY SIĘ WYMYKU I MUSCLE UP

WHEY premium