SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika wyskoku w koszykówce

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5968
Witam.
Od jakiegoś czasu wykonuję plan na wyskok, który nabyłem od jednego z dunkerów.
Widać znaczną poprawę jeśli chodzi o moją kondycję i płynność w wykonywaniu ćwiczeń.
Moje ciało się poprawia, ale jest jeden problem... jako takich efektów w wyskoku nie widać, a jeśli już to 1-2cm.
Powolutku do przodu :)

Podesłałem mu jakiś czas temu filmik z moją techniką wyskoku i stwierdził, że kompletnie nie potrafię skakać(technika).
Dodał, że nawet, gdybym 50kg z ciężarem przyprogressował to efektów mógłbym nie zauważyć, ponieważ moja technika leży i kwiczy.

Skaczę z jednej nogi, ponieważ z naskoku nie potrafię, ale zamierzam to troszkę potrenować.
Podczas wyskoku z jednej nogi czuję się tak, jakbym tylko w 60% leciał w górę, a reszta? Lecę do przodu...

Jak to u mnie wygląda?
Biegnę, stawiam jeden duży krok, drugi duży i w tym momencie przeciwną nogą ciągnę kolano w górę, a z drugiej się wybijam.

Oglądałem dunkerów i ich wsady w spowolnieniu, aby jakoś spróbować uchwycić wszystko po kolei w technice z jednej nogi i szczerze? Nie potrafię za cholerę wyczaić, co jest w tej technice najważniejsze...

Dużo łatwiej jest wyczaić naskok, ale z tym jest innym problem, a mianowicie... jak już dostawiam nogę i wybijam się w górę to skaczę na identyczną wysokość, jakbym skakał miejsca.
To jest w ogóle dziwne, że z jednej nogi i z dwóch skaczę na identyczną wysokośc, jak z miejsca... Już samo to mówi za siebie, że mam złą technikę.

Na dzień doskakuję +/- : http://puu.sh/ppmaU/76b8ad9656.jpg


Tak więc moje pytanie do Was brzmi - Co jest najważniejsze przy technice wyskoku z jednej nogi? Mógłby mi to ktoś w skrócie wytłumaczyć, jak i całą technikę?:)

Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5968
Dziękuję za odpowiedź :)

Niezbyt rozumiem "wygięcie w łuk".
Jak tylko zregeneruję nogi to lecę na boisko potrenować technikę z dwóch nóg.

Jak to u mnie wygląda?
Biegnę, wystawiam nogę prawą mocno do przodu, w tym momencie schodzę tak nisko, jak tylko mogę, pięta dotyka ziemi, dostawiam drugą nogę, która piętą nie dotyka podłoża, w tej samej chwili leci wymach w górę i wyskok.
Jaki jest u mnie problem? Skaczę tak, jakbym skakał z miejsca. Wydaje mi się, ze gubię tą prędkość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
Cięzko opisac ten timming wyskoku ,to sie po prostu czuje .Jak z wagą u Ciebie ? być moze problem tkwi z sylwetce a nie technice
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5968
Wątpię, że moim problemem jest sylwetka, ponieważ na boisku spotykam ludzi o identycznej sylwetce(skinny as hell), którzy pakują tak, że aż miło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
ile w tego kosza juz grasz? jeśli krótko to musisz mocno nad techniką pracowac ,żeby zakodowac sobie odpowiednie nawyki ruchowe ,tak samo jest z rzutem mimo iż potraie walnąc 15 trojek z rzędu to dalej nad nim pracuje a gram juz przeszło 15 lat .Wzmacniaj siłe an silowni równiez ,trenuj przysiady, suwnica ,dwugłowe ,lydki ,wszystko przyjdzie z czasem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5968
W kosza gram amatorsko, bardziej dla samego siebie.

Jeśli chodzi o moją "karierę" z wyskokiem:

Rok temu zacząłem bawić się w "SuperDunks III".
Plan dostosowywałem pod siebie i swoje możliwości.
Efekty na początku były, ale... po czasie zaczęły mi siadać kolana ;/ Lekarz dał mi 6 miesięcy zwolnienia. Stwierdziłem, że nie będę dalej wykonywać tego samobójczego treningu i udało mi się, na jednej z grup basketowych, znaleźć tego dunkera. Napisałem, nabyłem plan na 6 tygodni. Był to plan dosyć hmm... dobry na sam początek. Nie używałem wtedy żadnych ciężarów. Wypocząłem tydzień i wyskok może polepszył się o 1 cm. Z pewnością poprawiłem się kondycyjnie, bardziej się rozciągnąłem i ogólnie to w porządku.
Nabyłem drugi plan, skończyłem tydzień temu i jakie efekty? 1-2cm w wyskoku + poprawa kondycyjna. Ten plan był już ostrzejszy. Wykonywałem go z obciążeniem.
Miałem tam np. przysiady bułgarskie, box squad, ćwierćskoki, ABS i inne takie ćwiczenia,

Teraz czekam na kolejny plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5968
Będę go wykonywać ze sztangą, więc będzie to już coś ciekawszego + dodatkowy ciężar, ale i tak moja technika leży i kwiczy jeśli mowa o wyskoku.

Nie mam pojęcia, jak stawiać kroki, aby polecieć w górę, a nie w przód.
Technika jest bardzo ważna, bo jeśli nie wiem, jak skakać, to nic nie zdziałam.



Zmieniony przez - Sarven w dniu 2016-06-14 20:01:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
żle srodek cięzkosci moze przenosisz ,dawaj mocno w góre , Jak dla samego siebie to Panie bez zmartwien o jakies super warunki ,tez gram amatorsko wazne zeby sie poruszac w moim przypadku :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5968
Biegnę i ostatnie dwa kroki są najdłuższe, przy ostatnim dociągam kolano do klaty i nic... Powiedziałbym, że lecę nawet niżej, niż jakbym skakał z miejsca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
do klaty czy w strone klaty ,do klaty za wysoko .przykładowo z lewej strony :prawa kozioł ,lewa prawa wyskok i lewa ugięta i lekko uniesiona.trenuj szybką pracę stóp to ważna sprawa, praca stopy na palcach .najlepiej jakbys wstawił filmik


Zmieniony przez - bodymass w dniu 2016-06-14 20:55:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5968
W stronę klaty :P
Po prostu wykonuję kolanem ruch "wahadłowy". Myślę, że to najtrafniej zobrazuje całą sytuację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5968
Wyczaiłem już, jak ma wyglądać ten ruch, ale za cholerę nie potrafię go zastosować.



Odpal sobie na 0,25 spowolnienie od 2:40.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strzelectwo

Następny temat

Poszukuję osób na rower, Olsztyn

Wiecej