SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

Technika w podstawowych bojach

Wysłana -
Hej,
Mam takie pytanie. Czy mozecie polecic jakies filmiki w zwolnionym tempie jesli chodzi o technike w dwuboju olimpijskim? A moze macie jakies pomocne wskazowki dla mnie? Chodzi mi po pierwsza czesc ruchu, oderwanie sztangi od podlogi, jakos nie moge zalapac jak to zrobic i caly ruch np w power clean, jest podzielony na dwie czesci. Tzn pierwsza jest raczej jak martwy ciag a dopiero potem zarzut. Nie umiem poderwac sztangi jak trzymam ty.lek w gorze Hang power clean wychodzi mi spoko
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -

- to powinno pomóc
Wysłana -
Dziekuje, musze sie jakos wyzbys tego podzialu ruchu. Juz mniej wiecej wiem jak wyciagnac ta sile z nog, No nic pozostaje mi cwiczyc technike az do zajechania
Wysłana -
POWER CLEAN

CLEAN

CLEAN AND JERK

SNATCH

Trafiłem na gościa przypadkiem - polecam Jego filmy instruktażowe. Aleksey Torokhtiy - oczywiście from Russia
Wysłana -
Ja polecam kanał californiastrenght. Najlepiej uczyć się od ciężarowców.
Wysłana -
Dziekuje bardzo filmiki przydaly sie ale na treningu dostalam tez komplement-uwage-wskazowke w jednym i chyba zadzialalo. ,, Dziewczyno wez sobie sobie dodaj po 10kg na strone bo jestes za silna do taka malego obciazenia i tylko kaleczysz technike". Wiecie co przy duzo wiekszym obciazeniu wyzbylam sie tego MC na poczatku, nie wiem czemu tak wyszlo ale ok. Musze to dopracowac i mam nadzieje ze z treningu na trening bedzie lepiej
Wysłana -
Ćwiczenia dynamiczne powinno się trenowac na większych obciążeniach. Wtedy ciało niejako automarycznie wyucza się poprawnych wzorców. Do zarzucenia samego gryfu przecież nie potrzeba używać biodra.
Wysłana -
Moim zdaniem techniki rwania czy podrzutu z filmików mozemy uczyc się jak chcemy bawić się na malych ciezarach np. 60-100kg ale jak juz chcemy wejsc na wieksze ciezary to najlepiej udac sie do klubu typowo ciezarowego i tam pod okiem prawdziwych fachowcow uczyc się tej trudnej techniki. Dwuboj olimpijski jest zdecydowanie trudniejszy od trojboju,dlatego zdecydowanie lepiej uczyc się od fachowcow. Zauwazylem ze inaczej robią crosfitowcy od ciezarowcow i crosfitowcy, którzy uważają ze maja dobra technikę u ciezarowcow uslyszeli by delikatnie mowiac ze by zaczeli cwiczyc technike na kiju od szczotki:)
Wysłana -
Ale trzeba pamiętać, że dla zawodników CF rwania czy podrzuty są tylko narzędziem.
Dla dwuboistów to głowny cel

Najważniejsze, żeby nie zrobić sobie krzywdy. A jeśli nie ćwiczymy dla wyniku siłowego to tej finezji w ruchu nie musi być.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-12-06 21:16:18
Wysłana -
Dokladnie ale wiele osob CF jak juz zalapie jakas tam technike to ciagnie ich ze by sie sprawdzac i bic rekordy zyciowe a to juz grozi bez dobrej techniki kontuzjami.
Wysłana -
Crossfit trenowalam rok temu ale mialam maly wypadek i musialam zrezygnowac. Przez rok trenowalam silowo ale czegos mi brakowalo, tesknilam za CF, a dokladniej za rwaniem i podrzutem a nie CF samym w sobie. Takze teraz jest full fokus na snatch i clean, mam pare godzin z trenerem i dopracowujemy drobiazgi techniczne ( tak to normalne ze czasami 2h cwicze z kijem od szczotki) . Rok 2017 bedzie rokiem dwuboju olimpijskiego Najbardziej podoba mi sie wlasnie to ze trzeba kontrolowac kazdy milimetr ruchu sztangi, a pomoc osoby z doswiadczeniem jest obowiazkowa. Np jedna z rzeczy ktore blokowaly moja sile bylo tupniecie w podloge, robilam to za ,,delikatnie,, a jak zaczelam skupiac sie na tym zeby jednak troche uderzyc to caly ruch byl bardziej eksplozywny tak wiec dwuboj jest na pierwszym miejscu a CF to uzupelnienie-zabawa. Bo ciezko nie skusic sie na jakis WOD jak za sciana cwiczy Holte
Strona 1 z 4
Dodaj odpowiedź