SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika w podstawowych bojach

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Hej,
Mam takie pytanie. Czy mozecie polecic jakies filmiki w zwolnionym tempie jesli chodzi o technike w dwuboju olimpijskim? A moze macie jakies pomocne wskazowki dla mnie? Chodzi mi po pierwsza czesc ruchu, oderwanie sztangi od podlogi, jakos nie moge zalapac jak to zrobic i caly ruch np w power clean, jest podzielony na dwie czesci. Tzn pierwsza jest raczej jak martwy ciag a dopiero potem zarzut. Nie umiem poderwac sztangi jak trzymam ty.lek w gorze Hang power clean wychodzi mi spoko

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaczęło się od tego:
fsl
...zupełnie inna jest technika przy jednorazowym powtórzeniu a zupełnie inna przy wykonywaniu serii takich powtórzeń...
Ta różnica polega właśnie na tym, że w pierwszym przypadku robi się zarzut, rwanie na jak najbardziej głęboki siad, a w drugim na odwrót.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249


- to powinno pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Dziekuje, musze sie jakos wyzbys tego podzialu ruchu. Juz mniej wiecej wiem jak wyciagnac ta sile z nog, No nic pozostaje mi cwiczyc technike az do zajechania

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
POWER CLEAN




CLEAN




CLEAN AND JERK




SNATCH




Trafiłem na gościa przypadkiem - polecam Jego filmy instruktażowe. Aleksey Torokhtiy - oczywiście from Russia

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Ja polecam kanał californiastrenght. Najlepiej uczyć się od ciężarowców.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Dziekuje bardzo filmiki przydaly sie ale na treningu dostalam tez komplement-uwage-wskazowke w jednym i chyba zadzialalo. ,, Dziewczyno wez sobie sobie dodaj po 10kg na strone bo jestes za silna do taka malego obciazenia i tylko kaleczysz technike". Wiecie co przy duzo wiekszym obciazeniu wyzbylam sie tego MC na poczatku, nie wiem czemu tak wyszlo ale ok. Musze to dopracowac i mam nadzieje ze z treningu na trening bedzie lepiej

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Ćwiczenia dynamiczne powinno się trenowac na większych obciążeniach. Wtedy ciało niejako automarycznie wyucza się poprawnych wzorców. Do zarzucenia samego gryfu przecież nie potrzeba używać biodra.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 222 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2386
Moim zdaniem techniki rwania czy podrzutu z filmików mozemy uczyc się jak chcemy bawić się na malych ciezarach np. 60-100kg ale jak juz chcemy wejsc na wieksze ciezary to najlepiej udac sie do klubu typowo ciezarowego i tam pod okiem prawdziwych fachowcow uczyc się tej trudnej techniki. Dwuboj olimpijski jest zdecydowanie trudniejszy od trojboju,dlatego zdecydowanie lepiej uczyc się od fachowcow. Zauwazylem ze inaczej robią crosfitowcy od ciezarowcow i crosfitowcy, którzy uważają ze maja dobra technikę u ciezarowcow uslyszeli by delikatnie mowiac ze by zaczeli cwiczyc technike na kiju od szczotki:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Ale trzeba pamiętać, że dla zawodników CF rwania czy podrzuty są tylko narzędziem.
Dla dwuboistów to głowny cel

Najważniejsze, żeby nie zrobić sobie krzywdy. A jeśli nie ćwiczymy dla wyniku siłowego to tej finezji w ruchu nie musi być.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-12-06 21:16:18

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 222 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2386
Dokladnie ale wiele osob CF jak juz zalapie jakas tam technike to ciagnie ich ze by sie sprawdzac i bic rekordy zyciowe a to juz grozi bez dobrej techniki kontuzjami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Crossfit trenowalam rok temu ale mialam maly wypadek i musialam zrezygnowac. Przez rok trenowalam silowo ale czegos mi brakowalo, tesknilam za CF, a dokladniej za rwaniem i podrzutem a nie CF samym w sobie. Takze teraz jest full fokus na snatch i clean, mam pare godzin z trenerem i dopracowujemy drobiazgi techniczne ( tak to normalne ze czasami 2h cwicze z kijem od szczotki) . Rok 2017 bedzie rokiem dwuboju olimpijskiego Najbardziej podoba mi sie wlasnie to ze trzeba kontrolowac kazdy milimetr ruchu sztangi, a pomoc osoby z doswiadczeniem jest obowiazkowa. Np jedna z rzeczy ktore blokowaly moja sile bylo tupniecie w podloge, robilam to za ,,delikatnie,, a jak zaczelam skupiac sie na tym zeby jednak troche uderzyc to caly ruch byl bardziej eksplozywny tak wiec dwuboj jest na pierwszym miejscu a CF to uzupelnienie-zabawa. Bo ciezko nie skusic sie na jakis WOD jak za sciana cwiczy Holte

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nagrody dla crossfiterów !!!

Następny temat

NF Sports & Mat Fraser - Challange One

Wiecej