SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika w podstawowych bojach

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6607

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Zawodnik CF wykonując te ćwiczenia zazwyczaj wykonuje je kilka w serii, jeden za drugim. Cała siła i dynamika nie skupia się wtedy na wykonaniu jednego idealnego powtórzenia z ładnym zatrzymaniem. Cały ruch jest wtedy "zoptymalizowany" żeby po zaliczeniu powtórzenia szybko i płynnie przejść do następnego i do następnego. Oczywiście co innego przy pojedynczych podejściach pod duże ciężary, gdzie technika powinna być wzorowa.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Osoby ktore juz dluzszy czas siedza w CF sila rzeczy maja lepsza technike w bojach, wynika to z tego ze ,,chca,, podnosic wiecej, a zeby to zrobic to trzeba miec w miare poprawne ruchy. Ci ktorzy chca startowac w zawodach przykladaja wiecej uwagi do drobiazgow technicznych, Ci ktorzy trenuja CF jako rozrywke lub nowa forme treningu czasami olewaja poprawnosc ale to nie znaczy ze z gory mamy osadzac crossfitowcow za niedokladnosc. To juz zalezy od tego jak bardzo oddajemy sie temu sportu, i niech nikt mi nie mowi ze CF jest niebezpieczny. Rownie dobrze mozemy powiedziec ze kolarstwo jest niebezpieczne. Tutaj chodzi o ilosc, jakosc treningow oraz regeneracje, a nie o to ze cwiczenia sa trudne technicznie i kontuzjogenne

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
spennende
i niech nikt mi nie mowi ze CF jest niebezpieczny. Rownie dobrze mozemy powiedziec ze kolarstwo jest niebezpieczne.


Każdy sport uprawiany w nieodpowiedni sposób jest niebezpieczny.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 10085 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 66188
fsl
Zawodnik CF wykonując te ćwiczenia zazwyczaj wykonuje je kilka w serii, jeden za drugim. Cała siła i dynamika nie skupia się wtedy na wykonaniu jednego idealnego powtórzenia z ładnym zatrzymaniem. Cały ruch jest wtedy "zoptymalizowany" żeby po zaliczeniu powtórzenia szybko i płynnie przejść do następnego i do następnego. Oczywiście co innego przy pojedynczych podejściach pod duże ciężary, gdzie technika powinna być wzorowa.



czyli mozna robić na odp****** sie :D Nie wpadłeś że im bardziej poprawna techinika to łatwiejsze szybsze podejście?? z takim podejsciem to robiac jakiekolwiek cwiczenie wiecej niż raz mozna robic na odp****** sie :D gratuluje podejscia mam nadzieje ze masz dobrego lekarze i ubezpiecznie.

Dumna Legia Warszawa. ..

https://www.youtube.com/watch?v=dICwybOeUwM 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Nie chodzi mi o robienie na odp****** się ale zupełnie inna jest technika przy jednorazowym powtórzeniu a zupełnie inna przy wykonywaniu serii takich powtórzeń. Chodzi mi bardziej o optymalizacje ruchu a nie walenie na pałę jeden za drugim bez techniki.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249


VS


W pierwszym filmiku nie którzy ludzie ciągną z prostych pleców, nóg. Do wykonania mają 75 Snatchy ciężarem 75 funtów. Liczy się szybkość.
W drugim filmiku Froning robi 30 ciężkich Snatchy. Przed każdym powtórzeniem pełne skupienie, poprawna pozycja, technika.
Tu widać różnicę o której mówil FSL. tak mi się wydaję, że o to mu chodziło


Zmieniony przez - VVizard89 w dniu 2016-12-12 21:10:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 10085 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 66188
fsl
Nie chodzi mi o robienie na odp****** się ale zupełnie inna jest technika przy jednorazowym powtórzeniu a zupełnie inna przy wykonywaniu serii takich powtórzeń. Chodzi mi bardziej o optymalizacje ruchu a nie walenie na pałę jeden za drugim bez techniki.



technika jest jedna nosz k***a czlowieku nie mów mi jak sie rwanie jak podrzut robi... jakieś własne bajki piszesz czy robisz raz czy 20 masz robić dobrze i tyle. nie ma wymówek.

Dumna Legia Warszawa. ..

https://www.youtube.com/watch?v=dICwybOeUwM 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
krzyys88
...czy robisz raz czy 20 masz robić dobrze i tyle. nie ma wymówek.
Jak będziesz wykonywał 20 rwań na czas? Tak samo jak jedno na rekord?
Ja 20 małym ciężarem będę robił na ćwierćprzysiad. Ty na pełny siad?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorry - dubel


Zmieniony przez - MMA w dniu 2016-12-12 23:11:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 10085 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 66188
MMA
krzyys88
...czy robisz raz czy 20 masz robić dobrze i tyle. nie ma wymówek.
Jak będziesz wykonywał 20 rwań na czas? Tak samo jak jedno na rekord?
Ja 20 małym ciężarem będę robił na ćwierćprzysiad. Ty na pełny siad?




a co ma jedno do drugiego czy na siad czy na wysoko bo nie wiem...

Dumna Legia Warszawa. ..

https://www.youtube.com/watch?v=dICwybOeUwM 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nagrody dla crossfiterów !!!

Następny temat

NF Sports & Mat Fraser - Challange One

WHEY premium