SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika ćwiczenia brzuszków. Jak?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
Powiedźcie mi czy przy ćwiczeniu mięśni brzucha - brzuszki, to mamy składać się i podciągać jakby "jak ślimak" do naszych stóp. Czy może robić to bardziej na sztywno? To znaczy, prostując plecy i robić większy zamach do naszych stóp?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczeń na brzuch jest multum
http://www.atlas.sfd.pl/dla_mezczyzn-a2.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie rób tego ćwiczenia, zrób sobie jakieś izometryczne typu plank czy side plank.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
A czemu niby nie, to cały cykl ćwiczeń. Te są przecież na brzuch specjalnie. Nie wiem czemu niby mam ich nie robić. Odpowiedźcie prosze na pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ActivLab ActivLab
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4344 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25441
Ja osobiście robię tzw. scyzoryki.. zostało mi z treningów karate i kung-fu takie przyzwyczajenie...

Szukaj naszych produktów w:
Najlepszych sklepach z odżywkami dla sportowców!!! ||| Tesco, Real, Carrefour, Auchan, Kaufland ||| sklepach sportowych Intersport, Go Sport, Martes Sport ||| Drogeriach Rossmann

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
smialo mozesz robic
zobacz technike w atlasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ponieważ są lepsze i 'zdrowsze' ćwiczenia na brzuch niż 'brzuszki'.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
co rozumiesz przez lepsze i zdrowsze ? i jakie cwiczenia masz na mysli ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że brzuszki są na tyle słabym ćwiczeniem, że nie wartym wykonywania - są propagowane w szkole na WF'ach i dzieciaki sądzą, że jest to dobre ćwiczenie na brzuch,moim zdaniem - wręcz przeciwnie.

To ćwiczenie zna kazdy, jest tak samo rozpropagowane jak wyciskanie poziomo które jakby nie patrzeć jest jednym z najsłabszych o ile nie najslabszym wielostawowym cwiczeniem na klatę.

Sama mechanika ruchu [flekcja] moim zdaniem może powodować pogłębienie się wad w ćwiczeniach wielostawowych co tym samym osłabia te ćwiczenia i całe ciało, sam miałem problem np. garbu czy łapałem 'kota' przy mc i brzuszki w 'klasycznym' wykonaniu zostały mi ODRADZONE i miałem ich unikać.

Sądząc po społeczeństwie w XXI wieku KAŻDY ma jakąś wadę, czy to postawy czy np. wysunięte barki, problem osłabienia prostowników czy mięśni brzucha jest POWSZECHNY co powoduje potem tragedię w postaci kontuzji, niesymetrycznie rozbudowanej sylwetki itp.

Większość to ćwiczenie robi źle co powoduje ściskanie organów wewnętrznych i wyginanie kręgosłupa [uginanie się w biodrach i 'dociaganie' ruchu do kolan]. Rzucanie karkiem do przodu jest także bardzo często spotykane.

W tym ćwiczeniu masz czuć tylko mięśnie i tylko je uginać, nie całe ciało.

Zadaniem mięśni brzucha jest utrzymanie kręgosłupa i jego ochrona a sama flekcja sama w sobie to tylko dodatkowa mozliwość wykonania ruchu więc moim zdaniem nie warto jej nadużywać i robić sobie jakby nie patrzeć samemu krzywdę.

Brzuch tak na prawdę budują ćwiczenia wielostawowe poprzez spięcie izometryczne - dlatego tak wazne jest wykonywanie przysiadu,mc, wioslowań, pompek na poręczach itp.
Reszta ćwiczeń to tylko DODATKI, proponowałbym zrobić równiez jakieś ćwiczenia izometryczne, szczególnie w mlodszym wieku, dlaczego ?

Spowoduje to powolne 'naprawianie' sylwetki poparzez wzmacnianie mięśni brzucha i poprawnie ich wyglądu, duzo osób narzeka na krzywe mięsnie brzucha - nie wynikają one z genetyki a z wad postawy.

Proponuję poszukać treningu CORE na stabilność sylwetki, wiele ćwiczeń można znaleźć na YT, przykładowymi mogą być np. plank czy side plank.

To własne obserwacje, nie muszą zgadzać się z badaniami naukowymi itp.








Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-12-21 19:35:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
Viren, dzięki za tak bogatą, rozbudowaną wypowiedź. Sam planuję prócz tych brzuszków wykonywać też to ośmiominutowe "ABS". Ale chciałem się zapytać o to jak wykonywać same brzuszki na dodatek. Czy jak je już będe na końcu lub początku ćwiczeń je robił to jak powinienem właśnie je wykinywać? Czy składać się, rolowoać jak ślimak, czy może przyciągać się na prostym kręgosłupie z głową w górze. (tak jest trudniej) O to chciałem zapytać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu

Następny temat

Cel:Masa

WHEY premium