SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o kreatynie!

Te "lepsze" kreatyny zamias monohydratu

Wysłana -
Z tego co się orientuję monohydrat działa tak, że zatrzymuje wodę w komórkach - przez co zwiększa się masa mięśniowa i siła. Z kolei szkodzi na nerki. Te inne odmiany jak jabłczan, czy HCL, podobno mniej szkodzą na nerki, tylko pytanie w jaki sposób działają i czy warto kupić np. HCL?

Kreatyny nie jadłem od 10 lat także nie jestem na bieżąco.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Po 1 kreatyna to kreatyna forma nie ma znaczenia. Po 2 te slynne zlowrogie dzialanie na nerki to mit niepotwierdzony zadnymi badaniami.
Wysłana -
Jeżeli nie masz problemów z nerkami to monohydrat napewno Ci nie zaszkodzi , spokojnie możesz stosować
Wysłana -
4 letnie badania z uzyciem monohydratu wykazayly ze nie skzodzi ani na nerki ani na watrobe
Wysłana -
Dokładnie, a schemat działania kreatyny jest taki sam bez względu na formę
Wysłana -
np mono a ajbłczan to jest to samo praktycznie, jabłczan to ono _ kwas jabłkowy, kazda kreatyna wiąże wodę w komórkach
Wysłana -
Czyli całe te HCL to bardziej marketing?

Zmieniony przez - AdamAGP w dniu 2018-07-19 10:28:36
Wysłana -
nie marketing, tylko inna forma kreatyny
przydaje sie jak ktos ma np. problemy zoladkowe po klasycznej kreatynie, nie obciaza tak ukladu trawiennego
Wysłana -
Wlasnie HCL bym odradzal przy problemach zoladkowych, sam kwas ktory powoduje mdlosci
Wysłana -
tylko tutaj nie chodzi o odczucia stricte dla kubkow smakowych, a faktyczne problemy z zoladkiem, wersje w kapsach bierzesz i po problemie
Wysłana -
Czyli HCL jest że tak powiem trochę "zdrowsze"??

Mam jeszcze jedno pytanie. Kreatyna na pewno pomaga na masę i siłę, a jak jest w kwestii rzeźby - czy zatrzymanie wody w organizmie nie sprzyja rzeźbie?

Zmieniony przez - AdamAGP w dniu 2018-07-20 09:02:39
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź