SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Tatuaż a przybieranie masy...

Wysłana -
Witajcie,
Jak już pisałem na tym forum mam 20 lat 185cm wzrostu i ważę ok. 67kg. Chciałbym zwiększyć masę tak do 85-90kg.
Więc, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zrobieniem sobie tatuażu na przedramieniu lub ramieniu, jednak problem w tym że dopiero zaczynam ćwiczyć.
Czy jeżeli zdecydował bym się na tatuaż w którymś z tych miejsc to czy istnieje możliwość, że tatuaż się mocno rozciągnie, powstaną jakieś rozstępy itp?

Z góry dzięki za pomoc. :)
Wysłana -
Tatuaż oraz skóra jest mocno indywidualną sprawą, jeśli masz ciało podatne na rozstępy to mogą one powstać lecz ramie/ bark, to miejsca w których powstają one bardzo rzadko. Jeśli mocno przytyjesz to tatuaż może się rozciągnąć, a jak wiadomo, tuszu w ciele masz tyle ile potrzebne jest to Twojej skórze teraz, a jak przybierzesz na masie to może się rozciągnąć i tusz może mocno to pokazywać. A takie coś trudno uratować, albo po prostu tatuaż się rozejdzie (jakbyś nadmuchał balon na którym coś było narysowane) co tez nie zawsze może być łatwe do naprawy.

Dlatego też radziłbym pozostawić sprawę tatuażu na czas w którym będziesz w środkowej wadze ok 76 kg. Wtedy mniej więcej będziesz widział jak ręka Ci rośnie i w jakim tempie.

Lecz bardzo chcesz go robić teraz to rób, ale przybieraj na wadze bardzo spokojnie, żeby skóra z dnia na dzień nie musiała się wysilać i nasiągać, bo wtedy może narobić Ci to wielu szkód na skórze pokrytej tatuażem.


Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
jezeli przybieranie na masie bedzie rownomierne
(nie np.10kg w 3miechy )to rownomiernie sie rozcignie wraz ze skora
Wysłana -
Pozatym wszystko zależy od tego jaki wzór tatuażu wybierzesz, jeżeli będzie to jakiś "tribal" czy coś w tym rodzaju to zawsze można go później jeszcze raz wypełnić i poprawić kontury tak że z tym problemu nie ma, wiele właśnie ludzi martwi się o to, ale jak pójdziesz do salonu to poproś żeby Ci przedstawili wzory które później można jeszcze poprawić, wypełnić
Wysłana -
moga rozstepy powstac, a nie musza
Wysłana -
nioonia o jakich Ty rozstępach mówisz? Od tego jak będzie ćwiczył z dopiero co zrobionym tatuażem??? Pierwsze słysze...
Wysłana -
Tak z ciekawości jak to wygląda z plecami, znaczy się chciałbym mieć na łopatce w sumie plecy tak szybko nie rosną, podstawy mam teraz wystarczy je tylko zmasować. I tak muszę czekać jeszcze rok za nim sobie zrobię dziarę ale tak z ciekawości pytam.
Wysłana -
jest zasada taka, lepiej zrobić tatuaż jak się zamierza przytyć niż jak się chce chudnąć.Wtedy tatuaż lepiej będzie wyglądał, tzn nie będzie negatywnie wyglądał.
Wysłana -
Insert07jaki to ma być tatuaż? Skoro na plecach to podejrzewam że jakiś dość duży, kolorowy? Moim zdaniem nic by się z nim nie stało...
Wysłana -
Właśnie to ma być mały bo ok. 20x20 na łopatce i 1 kolor.
Wysłana -
A jaki ma to być, najlepiej link z podobnym
Wysłana -
Wracając do kolegi tematu bo tu pisał coś na temat tatuażu. Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc napiszę tutaj. A co sądzicie na temat takiego tatuażu jak poniżej w załączniku będzie możliwość poprawienia w razie rozciągniecia. Według mnie będzie można, ale chciałbym się Was zapytać co Wy o tym sądzicie? Te same miejsce co na zdj chciałbym.
Pozdrawiam.

Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź