sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Tartaletki z musem jabłkowym

Wysłana -
Składniki na tartaletki:
- 1 dojrzały banan (ok 120-130g)
- 1 jajko
- 3 łyżki zmielonych na mąkę płatków orkiszowych (mogą być jakiekolwiek inne)
- + tyle płatków jaglanych (suchych) żeby konsystencja nadawała się do wylepienia foremek

Przygotowanie:
Banana paciamy razem z jajkiem i dodajemy mąkę z płatków orkiszowych. Dosypujemy potrzebną ilość płatków.
Wylepiamy mokrymi łapkami foremki i do piekarnika na ok 15 min w 180 st.

Składniki na mus:

- dwa duże jabłka
- cynamon
- erytrol/ksylitol/słodzik/miód
- 3 łyżeczki żelatyny

Przygotowanie:
Jabłka obieramy, kroimy w kostkę i podduszamy w garnku z ksylitolem i cynamonem. Jak już są dość miękkie to wrzucamy do blendera, wsypujemy żelatynę i blendujemy.
Wylewamy do gotowych foremek.
U siebie na górę zrobiłam jeszcze jedną warstwę z odżywki rozrobionej w małej ilości wody i żelatyny.

Gotowe odstawiamy w chłodne miejsce żeby stężały.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
fajnie wyglądają :) z tych składników wyszło 8 sztuk, czy zwiększałaś porcję przy robieniu? niedługo urodziny więc wiem co do pracy przyniosę :D
Wysłana -
Smakowite Bardzo fajny przepis
Wysłana -
wyglądają ekstra i chyba dosyć szybko się robi, także dodatkowy plus
Wysłana -
DJ_DoDo
fajnie wyglądają :) z tych składników wyszło 8 sztuk, czy zwiększałaś porcję przy robieniu? niedługo urodziny więc wiem co do pracy przyniosę :D

Tak, tyle wyszło z podanej porcji ;)
Wysłana -
probowalem to wczoraj zrobic, jednak ulepienie takich foremek graniczy z cudem. sypalem tych platkow i sypalem i ni chu chu. zdradz te tajemnice jak je uformowac
Wysłana -
stojeden
probowalem to wczoraj zrobic, jednak ulepienie takich foremek graniczy z cudem. sypalem tych platkow i sypalem i ni chu chu. zdradz te tajemnice jak je uformowac

Robiłam je w sylikonowej formie na babeczki oblepiając tylko jej boki a środek pozostawiając pusty
Wysłana -
no i zagadka rowziazana, czas sprobowac raz jeszcze dzieki za odp
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź