SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tarczyca-wyniki badań. Czy taki cykl będzie wskazany? Prośba o ocenę.

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4534

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 3697 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39193
Odświeżam temat, żeby wszystko w jednym wątku było. Prośba o ocenę i sugestie.

Wróciłem dziś z nowymi badaniami i szok! TSH ponownie mam wywalone :/ Ale po kolei - rozpiszę aby łatwiej było zrozumieć.

1. Przed leczeniem niedoczynności tarczycy miałem TSH=5.83((0,27-4,7))
2. Po miesiącu brania Letrox 50(25m ed) spadło do 4 z hakiem...
3. Badania z początku Grudnia to już TSH=3,79 (pięknie)
4. Dziś badam a tu wynik TSH=5,4...

O co tu chodzi? Wygląda na to, że cykl (Test 250 e4d, Metka 20-30 ed) namieszał mi w wynikach. Ale - przedostatnie badania (punkt 3) były robione w 3 tygodniu brania metki...i było OK(dziś już metki nie biorę - od 2 tygodni). Ja wiem, że tarczyca daje wyniki opóźnione o 2-3 tygodnie ale mimo wszystko..

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Estrogen - w punkcie 3 miałem go na poziomie 69 . Dziś natomiast mój estrogen to 228(!). Z tego co pamiętam, estrogen walczy z Tyroksyną o receptory TGB... czy to wina estrogenu że Tarczyca mi się tak z****ała?

Prośba o wasze hipotezy i ewentualne rady. Muszę wrócić z wynikami tarczycy do normy bo mnie lekarz zabije :>

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 272 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 47039
Moim zdaniem za niska dawka Letroxu,25 mcg lekarze zazwyczaj przepisują na początku leczenia,a później stopniowo się zwiększa do stałej dawki;druga rzecz poziom TSH może skakać przy leczeniu syntetycznym T4(Letrox,Euthyrox),idź z wynikami do lekarza,pewnie przepisze Ci 37,5 albo 50mcg
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 3697 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39193
bogdanobb
Moim zdaniem za niska dawka Letroxu,25 mcg lekarze zazwyczaj przepisują na początku leczenia,a później stopniowo się zwiększa do stałej dawki;druga rzecz poziom TSH może skakać przy leczeniu syntetycznym T4(Letrox,Euthyrox),idź z wynikami do lekarza,pewnie przepisze Ci 37,5 albo 50mcg


Ale to dawka świetnie się spisywała - do połowy cyklu cały czas parametry poprawiały się. Wątpię aby "nagle" lek przestał sam z siebie działać. Za niska dawka pokazywałaby raczej stabilizację(dalej nie chce się poprawiać) a nie powrót do punktu wyjścia. Do lekarza nie pójdę z tym bo przecież nie powiem, że ładuje w siebie testosteron i bawię się hormonami :/ Muszę sam to rozkminić. Stawiam ciągle jednak na Estro. Ktoś ma jakieś pomysły jeszcze?

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 266 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30162
Nie wiem u jakiego endo byłeś ale wynik TSH dla ludzi z niedoczynnoscia powinno oscylować w granicy 2 lub mniej. Jestem niemal pewien że masz Hashimoto, ft3 ft4 bardzo nisko, zdecydowanie za niska dawka t4. Ludzie trenujący z chora tarczycą muszą zwiekszac t4 ponieważ w organizmie masz ciagłe stany zapalne po treningach co dodatkowo obciąża twoją ledwo zipiącą tarczyce , ft3 powinno mieć ponad 50 procent normy aby było dobrze , u Ciebie leży i kwiczy. mozna dodać t3 aby wspomóc ft3.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 3697 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39193
limafne
Nie wiem u jakiego endo byłeś ale wynik TSH dla ludzi z niedoczynnoscia powinno oscylować w granicy 2 lub mniej. Jestem niemal pewien że masz Hashimoto, ft3 ft4 bardzo nisko, zdecydowanie za niska dawka t4. Ludzie trenujący z chora tarczycą muszą zwiekszac t4 ponieważ w organizmie masz ciagłe stany zapalne po treningach co dodatkowo obciąża twoją ledwo zipiącą tarczyce , ft3 powinno mieć ponad 50 procent normy aby było dobrze , u Ciebie leży i kwiczy. mozna dodać t3 aby wspomóc ft3.


Dzięki za chęci i poświęcony czas, ale chyba zupełnie nie załapałeś o czym piszę... Zanim wyjaśnię szybko odniosę się do twojego wpisu i hipotez:

1. Chodzę do normalnego endo
2. Tak - naszym celem jest zejście do 2 dla TSH
3. NIE - nie mam Hashimoto
4. Ćwiczę na siłowni od dłuższego czasu - jeszcze przed rozpoczęciem leczenia tarczycy więc to nie ma nic do rzeczy(w sensie że nic nie zmienia,a progres był cały czas z tarczycą, mimo moich ćwiczeń)

A teraz jeszcze raz bo i ty, i chyba inni, gubią sens sprawy:

1. Leczenie które mi przepisane DZIAŁAŁO - TSH i FT3/FT3 szły w dobrym kierunku
2. Z****alo się nagle...w ciągu ostatniego miesiąca

Co się stało? Jedyny zmienny parametr w tym czasie to odstawienie metki/dodanie testa(wcześniej biłem fake)...w praktyce wzrósł poziom Estrogenu - i to jedyna zmienna w tym równaniu. Cała reszta (dieta, leki) bez zmian.

Widzę, że nikt nie ma odwagi popchnąć dalej tematu - poprzeć czy też zanegować mojej hipotezy o negatywnym wpływie estrogenu? Nie bójcie się - przecież nie będę nikogo oskarżał potem ;) Wszyscy się uczymy - a ja teraz jestem królikiem doświadczalnym ;)

Takie badania istnieją:
Results As E2 levels rose from low to supra-physiologic levels during treatment TSH levels also rose significantly.


Artykuł



Zmieniony przez - F1.08 w dniu 2018-01-02 22:16:48

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 266 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30162
mam niedoczynność , biłem teścia solo , estro było w kosmosie i prolaktyna ale wyniki tarczycy nie drgneły
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 3697 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39193
limafne
mam niedoczynność , biłem teścia solo , estro było w kosmosie i prolaktyna ale wyniki tarczycy nie drgneły


Na ile wybiło ci estro i jakie dawki leku brałeś?

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 266 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30162
nie pamitam to bylo dwa lata temu,bylo wysoko ale nie zbijałem bo czułem sie jak młody bóg , leciałem 250 susty co 6 dni ,pózniej cypa 250 co 4 dni, 22 tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 266 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30162
twoje wyniki szły w dobrym kierunku ale było zaj**iscie daleko do dobrze, ty z uporem maniaka obwiniasz esto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 3697 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39193
limafne
twoje wyniki szły w dobrym kierunku ale było zaj**iscie daleko do dobrze, ty z uporem maniaka obwiniasz esto


A jakie to ma znaczenie w tym kontekście? :) Szły i przestały iść i zawróciły? Dawka była ustalona...jeśli była zbyt niska, to parametry w pewnym momencie przestałyby iść dalej i zatrzymały się-być może daleko przed "2"... może na 3(ostatni był na 3.9)..ale nie cofnęły się do poziomu sprzed rozpoczęcia leczenia! :) Weź pomyśl, na logikę.

To wygląda tak, jakbym odstawił lek - wtedy doszłoby do powrotu do starej sytuacji. Ja leku jednak nie odstawiłem. Jedyne wytłumaczenie to właśnie Estrogen który walczy o te same receptory co Tyroksyna(mój lek). Masz lepszą teorię - wrzucaj...na razie żadnej teorii nie przedstawiłeś..ale dzięki za chęci ;)

POWERED BY ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy cykl

Następny temat

Massdrol

WHEY premium