SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Tarczyca - STERYDY

Wysłana -
witam.
pod koniec roku mam termin usunięcia całej tarczycy.
wykryli u mnie wole obojętne które maja ok 7 cm i mimo to że moje wyniki są książkowe Tarczyce trzeba usunąć.
mam pytanie, może ktoś w temacie będzie
czy po usunięcie całej tarczycy będę mógł stosować sterydy ( teść, susta i wino itp. ) ?
będę wdzieiczny za odpowiedź.
pozdr
Raf


Zmieniony przez - Rafał Tomasz w dniu 2018-03-20 09:33:15
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Po prostu zapytaj lekarza prowadzącego.
Wysłana -
dojdzie ci po prostu dodatkowy proszek na całe życie - czyli hormony tarczycy - bo trzeba to będzie jakość uzupełniać. jedna tabletka na dzień i tyle.
Wysłana -
tak to wiem ale czy jak dojdzie mi eutyrox to czy bede mógł korzystać ze sterydów? tarcyca odpowieda za wiekszość hormonów w organiźmie wiec moje pyt czy bez niej będe mógł je stsować.mój lekarz prowadzący jest przeciwny stosowaniu nawet zwykłego białka a co dopiero stery ? :)Zmieniony przez - Rafał Tomasz w dniu 2018-03-31 09:03:40
Wysłana -
Rafał Tomasz, w tej sytuacji najlepiej zgłoś się do endokrynologa, który zajmuję się fachowo tym tematem. Lepiej zainwestować te parę stówek na wizytę prywatną i pójść na kompromis po konsultacji ze specjalistą niż robić to na własną rękę. Zdrowie masz jedno.
Wysłana -
tak masz rację , dzieki pozdro
Wysłana -
nie ma żadnych przeciwskazań lecz skonsultuj to z lekarzem mówiąc jemu wprost że stosowałeś i będziesz stosował dalej , niech cię poinformuję o ew problemach .
Wysłana -
Dokładnie , przedstaw swojemu lekarzowi prowadzącemu jak sprawy wyglądają i jak ma to wówczas wyglądać u Ciebie , najgorzej będzie robić coś na własną rękę.
Wysłana -
dzięki bardzo , tak też zrobię .termin operacji mam na koniec roku teraz juz wstrzyma sie z bombą ze względu na słabą krzepliwość krwi .dzieki :) pozdro


Zmieniony przez - Rafał Tomasz w dniu 2018-04-26 14:15:39
Wysłana -
Rafał Tomasz
tak to wiem ale czy jak dojdzie mi eutyrox to czy bede mógł korzystać ze sterydów? tarcyca odpowieda za wiekszość hormonów w organiźmie wiec moje pyt czy bez niej będe mógł je stsować.mój lekarz prowadzący jest przeciwny stosowaniu nawet zwykłego białka a co dopiero stery ? :)
Zmieniony przez - Rafał Tomasz w dniu 2018-03-31 09:03:40


powiem ci nawet nie zdziwilo mnie to ze twoj lekarz byl przeciwny braniu bialka .. bo mimo to suplement to niektorzy lekarze jak slysza bialko kreatyna to maja przed oczami sterydy ..ps wiem cos o tym ..
Wysłana -
W sumie to ich nie uczono o suplach, odżywkach tylko o farmakologii
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź