SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tajski? Kick? - szukam informacji

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie szukam informacji typu "co jest lepsze na ulicy" - chciałbym dowiedzieć się czegoś o charakterystyce tych sztuk. Wiem, że mogę poszukać w sieci ale lubię to forum i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto opisze na czym polega tajski boks a na czym kick, jakie są podobieńśtwa, różnice, specyfika treningu, zalety wady - takie informacje oparte na własnym doświadczeniu są najlepsze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13999
ja sie wypowiem o kick-boxingu, bo z muay thai nie mialem specjalnie doswiadczenia. tak wiec kick-box jest dosyc dobra dyscyplina walki na ulice jesli cie to interesuje. jest to polaczenie boksu z technikami noznymi. boks wiadomo - prosty, sierp, hak i ew. urozmaicenia techniki sa dosyc proste, nie wybujane, co nie znaczy, ze latwe. nie bede pisal jakie rozrozniami kopniecia bo chyba cie to nie interesuje. trening wyglada tak, ze trenuje sie glownie rece, jakies 70 % zas 30 % to nogi, tak wiec kopanie schodzi tutaj na drugi plan, jednak wytrwali rozciagaja sie sami (rozciagania jest malo) i swietnie wymiataja. na kicku prawdopodobnie slabo sie rozciagniesz, poniewaz trening wyglada tak, ze przychodzisz i nap*****lasz, nie ma zadnej filozofii, teoretyki.
osobiscie polecam, sam trenuje. to byla krotka charakterystyka, jak masz jakies pytania - wal.

* tomat *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jak wygląda sprawa ćwiczeń wytrzymałości i siły na treningach kicka? Czy jest to dobry sport dla kogoś bez doświadczeń ze sztukami walki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13999
treningi ogolnie dziela sie na dwa - techniczny (z parnetrem tarczowanie i cwiczenie technik) i obwodowy, czyli stacje tj. wokol sali po minucie (na przyklad) takie cwiczenia - worek, bieg bokserski z obciaznikiem, brzuszki, skakanka, gruszka, walka z cieniem z obciazeniem, szybkosciowka, i tak dalej... zalezy jaka sala, jaki sprzet i ile ludu sile, wytrzymalosc, szybkosc, gibkosc i takie tam cwiczy sie wlasnie na stacjach, technike ogolnie cwiczysz tylko na treningu technicznym.
kick-boxing jest jak naj bardziej dla ludzi, ktorzy nie mieli wczesniej do czyniena z sztukami walk, jest prosty i nieskomplikowany.
thai podobnie, jednak thai boxing jest strasznie kontuzjogenny.

* tomat *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście SOG za informacje. Teraz wiem przynajmniej czego się spodziewać. To pytam dalej. Jest u mnie kiepsko z rozciągnięciem. Czy przed rozpoczęciem treningów (chciałbym w przyszłym roku, po wakacjach) powinienem nad tym popracować (pytanie chyba retoryczne) - czy podczas treningów duży nacisk jest na to położony? Jak to wygląda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13999
no wiec odpowiadam : na kick-boxingu malo jest rozciagania, tak wiec jesli chcesz wymiatac szwajami, musisz rozciagac sie w domu. dobrym pomyslem jest porozciaganie sie zanim zaczniesz trenowac, masz rok, spokojnie mozesz dojsc do dobrych efektow. powodzenia
dzieki za soga

* tomat *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
U nas na treningach jest troche inaczej trenujemy kick boxing jest duzo biegania pozatym jeszcze rozgrzwka dodatkowa czyli rościąganie bieg boxerski itp. pozatym nasz trener wkłada duzo na rozciaganie po 20 min biegu rozciagamy się kolejne 20min później trening wygląda razej normalnie czyli ćwiczenie techniki walki z cieniem skakanka worek itd.

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13999
tzn u mnie bieganie to jakies max 15 min, ale tak, ze sie zmeczysz, a rozciaganie max 10 min. potem to juz tylko stacje albo techniki. czasami zrobi rozgrzewke jakas dluzsza, w kazdym badz razie z poltora godzinnego treningu, godzina technik lub stacji to minimum.
jaki trening byl nie byl, zawsze wychodzimy cali mokrzy

* tomat *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy jest sens zaczynać trnowanie kicka w połowie sezonu? Wiem, że w tai chi jest robiony pewien program a ktoś kto przyjdzie później ma kłopoty z nadrobiebiem zaległości, jak w szkole. Jak to wygląda w kicku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13999
tai chi ssie. wiem bo trenowalem
na kick-boxing mozesz isc w kazdej chwili, tam nie cwiczy sie kata, form czy innego ****u. po prostu przychodzisz i cwiczysz kilka okreslonych technik caly czas i dobra jest

* tomat *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wydaje mi się, że w kicku jak w sportach uderzanych, bardziej liczy się masa niż technika, tzn jeśli koleś ćwiczący (np boks), który ma 60 kilo trafi na ponad 100 kilowca to trudniej mu będzie go pokonać niż na przykłąd w judo. Czy rzeczywiście tak jest?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto rozpozna?

Następny temat

Krótki wywiad z Gołotą

WHEY premium