SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TYGODNIK babci

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
mam ochotę zacząć nowy temat w tym dziale, gdzie mogłabym raz na jakiś czas umieszczać swoje uwagi na temat mojego treningu i spraw "okołotreningowych" ...

Nie będzie to "zaśmiecać" działu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
Ojtam ojtam, wal czym masz;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Pewnie czemu by nie, czekamy

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4956
ten dzial chyba mozna troche zasmiecac?!

slonce mnie laduje!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
Witam wszystkich i zaczynam:

Pierwsze 2 tygodnie ćwiczyłam 3 x w tygodniu (pn, śr., pt) poznając siłownię pod kątem sprzętu i swoich możliwości.
Po konsultacji z zatrudnionym trenerem/instruktorem, trzeci tydzień rozpoczęłam od następującego planu:
- cardio na bieżni 30 min., 5 min przerwy i ponownie 30 min na bieżni;
- dieta: wprowadzić do 3 posiłków 1 łyżkę stołową oliwy z oliwek, 1 godz. po ćwiczeniach posiłek z białkiem.

Poprosiłam trenera także o ćwiczenia na inne partie mięśni, które mogłabym trochę „rozruszać“ w czasie przerwy na bieżni i od bieżącego tygodnia moje ćwiczenia na siłowni to:

1. - BIEŻNIA – 30 min. Cardio

2. - po jednej serii (moja seria = 12 do 15 powtórzeń na jednej maszynie):
uda:
- ściąganie kolan w siadzie (na maszynie),
- odwodzenie kolan w siadzie (na maszynie),
- prostowanie nóg w siadzie (na maszynie),
- zginanie nóg w siadzie (na maszynie)
plecy:
- opuszczanie i wznoszenie górnej części ciała z rękami za głową na podniesionej z jednej strony ławce, stopy unieruchomione pod wałkiem (w ATLASIE w zakładce TRENING MIĘŚNI GRZBIETU, ćw. 15, gif 15)
ramiona:
- odwodzenie rąk na maszynie, przypomina to „odwrotne rozpiętki na maszynie“ pokazane w zakładce ATLASU (ćw. 5 treningu mięśni naramiennych), tylko maszyna ma krzesełko, więc plecy mają oparcie. Postaram się dopytać na siłowni co to za maszyna.

3. BIEŻNIA - 30 min, cardio

Staram się korzystać z informacji i porad umieszczanych na SFD. Aktualnie próbuję poukładać to wszystko w sensowną całość dostosowaną do mojego wieku i kondycji.

Zastanawiam się z jaką częstotliwością ćwiczyć? Czy może być tak:
2 dni ćwiczeń (pon. i wt.),
1 dzień przerwy (środa),
2 dni ćwiczeń (czw. i pt),
2 dni przerwy (sb. i ndz).
W ten sposób jestem na siłowni 4 razy w tygodniu.

Wezmę pod uwagę wszystkie podpowiedzi i rady, pozdrawiam
babcia

Post scriptum:
Postanowiłam ważyć się co tydzień w niedziele. Po „wstępnych“ 2 tygodniach na siłowni, moja waga zmniejszyła się o 1,75% wagi początkowej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4956
Twarda "babka" z Ciebie, ale 4 treningi to chyba ,za duzo? I jak wnioskuje to cztery treningi identyczne:tylko nogi i plecy?
odwiedze Cie na pewno spece i mysle ze cos troszke pozmieniaja,
WIDZE ZE MOTYWACJA OGROMNA!!!!!!!

slonce mnie laduje!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
plan treningu:
- bieżnia - aeroby 30 min.,
- nogi,
- plecy,
- bieżnia - aeroby 30 min.

Czy może być tak:
- 2 dni trening (poniedziałek, wtorek),
- 1 dzień odpoczynek (środa),
- 2 dni trening (czwartek, piątek),
- 2 dni odpoczynku (sobota, niedziela).

Najważniejsze dla mnie na tym etapie są aeroby na bieżni. Nogi i plecy to dodatek w przerwie między aerobami, dlatego po jednej serii tylko.
By nie było tak jak na tym filmie (umieściłam już ten link w innym miejscu na forum, jeżeli to spam, to sorry, poprawię się):



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
Minął trzeci tydzień od pierwszej wizyty na siłowni.

Dzisiaj ważenie, wynik: - 2,75% od wagi początkowej.

post scriptum: wczoraj po konsultacji z trenerem spróbowałam na wioślarzu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
Przedziwny ten trening, zwłaszcza w kontekście tego, że układany przez trenera. Co chcesz osiągnąć trenując na siłowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4956
to jest typowy trening klubow fitness we francji:aero i nogi.nie wazne ile kobiety maja lat wszystkie dostaja jeden plan.
tak jakby redukcja to tylko pupa i nogi

slonce mnie laduje!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
RemyLogan, odpowiadam:

"Co chcesz osiągnąć trenując na siłowni? "
- przede wszystkim zachować/poprawić sprawność tak długo na ile pozwoli mi mój wiek. W tym roku skończę 61 lat,
- jeżeli się uda, to stracić trochę na wadze (u mnie menopauza pokazała swoje pazurki w postaci sadełka).

"Przedziwny ten trening, zwłaszcza w kontekście tego, że układany przez trenera"

- Mój pomysł jest taki by "ruszyć" wszystkie partie mięśni, co nie oznacza treningu jak dla osób chcących poprawić muskulaturę a raczej przypomina "poranną gimnastykę".

Z trenerem umówiłam się na konsultacje co 2-4 tygodnie w celu:
- ewentualnej korekty jeśli chodzi o technikę wykonywania ćwiczeń na przyrządach,
- kolejności ćwiczeń.

Nie ruszyłam jeszcze mięśni brzucha, ale mam w planie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stary człowiek i może.

Następny temat

Trening przed czterdziestką

WHEY premium