SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TYGODNIK babci

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
- przede wszystkim zachować/poprawić sprawność tak długo na ile pozwoli mi mój wiek. W tym roku skończę 61 lat,
- jeżeli się uda, to stracić trochę na wadze (u mnie menopauza pokazała swoje pazurki w postaci sadełka).


W obydwu przypadkach trening siłowy będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż cardio na bieżni. Oczywiście intensywnością i ciężarami dostosowany do wieku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
dziękuję RemyLogan,

przeglądam forum i mam niezły "zawrót głowy" jeśli chodzi o cwiczenia siłowe ... Próbowałam nawet kupić jakis plan treningowy, ale musiałam się wycofać (korzystam z mac-a, a tu tylko windows wchodzi w grę);

Poczytam jeszcze i poszukam, może znajdę coś dla siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Według mnie najważniejsze w tym wieku to zabudować kręgosłup mięśniami żeby go ustabilizować. Bym jako priorytet dał brzuszki i mięśnie grzbietu. Kiedyś to olewałem ale po tym jak BodyLine mi ułożył trening to zabłysła mi lampka w głowie, że facet ma rację. Trzeba zabudować kręgosłup - zwłaszcza, że mam dyskopatię. Obecnie mam oprócz normalnych treningów co dzień po 8 serii na sam brzuch. Łączę 4 serie na górne partie brzucha i 4 serie na dolne partie brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
Jest mnóstwo ćwiczeń możliwych do zastosowania w twoim wieku, które mogą ci pomóc poprawić ogólną sprawność i kondycję. Plany oferowane przez sfd są raczej dostosowane do profilu przeciętnego użytkownika forum, który będzie miał całkiem inne cele treningowe niż Ty - więc nimi bym się za mocno nie sugerował.

Piszesz, że używasz Maca, więc zakładam, że nie mieszkasz w PL? Poszukaj w swojej okolicy trenera personalnego, ale nie takiego pracującego w siłowni na etacie, ale działającego niezależnie, na własne konto. Poczytaj opinie na jego temat, sprawdź jego referencje - jeżeli będzie wszystko OK, to umów się na jedną czy dwie konsultacje. Może to trochę kosztować, ale będą to pieniądze dobrze wydane i powinnaś dostać plan treningowy i dietetyczny dostosowany specyficznie pod twoje warunki i wymagania. I trzymaj się tego, co on ci rozpisze - bo możesz trafić na różnych speców, a każdy z nich będzie ci radził co innego. Jeżeli wybierzesz dobrego trenera, to odczuwalne efekty powinny pojawić się w miarę szybko.

P.S. - przepraszam, że ciągle nawiązuję do wieku, ale w twoim przypadku to dosyć ważny czynnik, który trzeba brać pod uwagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
Plan ćwiczeń, który zaproponował trener zatrudniony w siłowni wydawał mi się trochę "ubogi" i dlatego uzupełniłam o ćwiczenia na przyrządach (nogi, plecy, ramiona). Brakuje jeszcze ćwiczeń na mięśnie brzucha, ale uzupełnię.

Pomysł z trenerem podoba mi się, tylko jeszcze nie wiem jak go znaleźć. Mieszkam w Warszawie, więc teoretycznie nie powinno być problemu (mac to produkt firmy Apple, dostępny w Polsce).

Minęły 3 tygodnie od 1-szego wejścia na siłownię, z sali wychodzę "mokra" i czuję się bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o wiek, to nie ma za co przepraszać, mam tyle lat i to jest fakt. Jestem już babcią, mam wnuczkę (2,5 roku) i jak będę w formie to trochę z nią poskaczę :)

Poszperam jeszcze trochę na forum. Dam znać o uzupełnieniach "treningu" i oczywiście przedstawię do oceny nie tylko ćwiczenia, ale też wyniki :)

Dziękuję za podpowiedzi, dla mnie to cenne wskazówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
Hehe, wiem co to jest mac - tylko w polsce nie jest to zbyt popularny sprzęt, stąd moje założenie

Skoro jesteś z Warszawy, to nie powinno być problemu ze znalezieniem kompetentnego trenera. Ewentualnie na forum też udziela się kilka osób z naprawdę szeroką wiedzą.

Chciałem wysłać pw, ale nie daje rady - ja sugerowałbym się skontaktować albo z M. Bladoszem (nick Bodyline) albo z Kubą Mauriczem.

Zmieniony przez - RemyLogan w dniu 2011-06-14 21:24:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
Witam,

drRzezio,
jestem w trakcie układania planu ćwiczeń na brzuch i plecy/grzbiet.
Po kilku tygodniach na siłowni czuje się wyśmienicie, coraz łatwiej wykonuję ćwiczenia na maszynach.

Jeśli chodzi o wyniki: na bieżni biegam już trochę szybciej, na maszynach też zwiększyłam obciążenie; a waga spadła o 3,63% wagi początkowej


Zmieniony przez - babcia1950 w dniu 2011-06-28 22:05:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
Ostatni tydzień:

Wyliczyłam TDEE (TDEE=BMR+TEA+TEF+NEAT) = 1256,90
W excelu zrobiłam tabelki i sprawdzam jak układają się wartości BTW w posiłkach.
Na siłowni "dołożyłam" wioślarza.
Wyniki:
Waga od 22 maja – 4,25% wagi poczatkowej.

A ponadto czytam na temat ćwiczeń i odżywiania ludzi starszych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5715
Fajna lektura ten Twój dziennik
Gratuluję wytrwałości , i życzę wytwałości ...
Na pewno będę śledził postępy .

Pozdrawiam.

Tylko wszechświat i ludzka głupota nie mają końca ... ( A. Einstein )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
Babcia, ty slodziaku. Wpisuje sie u ciebie zeby byc na biezaco

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stary człowiek i może.

Następny temat

Trening przed czterdziestką

WHEY premium