SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING DO OCENY - TESTY SPRAWNOŚCIOWE

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 63
Witam. Jest to mój pierwszy wpis więc przepraszam za niedociągnięcia.

Od zawsze byłem bardzo aktywny fizycznie ale regularnie ćwiczę od dwóch miesięcy. Moim głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie się do testów sprawnościowych do szkoły oficerskiej. Test składa się z podciągania na drążku, biegu na 1km, biegu wahadłowym oraz pływania na czas. Na przygotowania mam jeszcze około 4-5 miesięcy.
Moje pytanie dotyczy planu treningowego. Układałem go sam w oparciu o podręcznik do studiów AWF oraz głównie tego forum. Ćwiczę nim 6 razy w tygodniu. Nie będę zagłębiał się w rodzaje ćwiczeń czy ilość ciężaru. Wygląda to tak, że w poniedziałek ćwiczę pompki, biceps, klatkę i przedramiona. We wtorek brzuch i bieganie. Środa to pompki, barki, kaptury i triceps. W czwartek znowu brzuch i bieganie. W piątek pompki, klatkę, biceps i przedramiona (czyli to co w poniedziałek). Sobota to brzuch i uda oraz łydki. Niedziela jest całkowicie wolna. Napisałem tu, że w poniedziałek i piątek ćwiczę to samo dlatego, że jeśli w jednym tygodniu wypada tak, że biceps, klatkę itd. ćwiczę dwa razy to w kolejnym tygodniu te partię robię raz, a barki, kaptury itd. ćwiczę dwa razy. A więc jedną partię ćwiczę dwa razy co drugi tydzien.
Dziś natknąłem się na trening FBW (full body workout). Spodobał mi się tylko mam z nim jeden problem - nogi. Jeśli zamieniłbym mój trening na FBW 3 razy w tyg i ćwiczylbym nogi co drugi dzień to co z bieganiem? Jeśli ćwiczylbym nogi w treningu FBW a biegał w dni pomiędzy to będę ćwiczył nogi 6 razy w tygodniu pod rząd a to bez sensu. A jeśli będę biegał w treningu FBW zamiast ćwiczeń z ciężarem to nie rozwinę ich tak jak z nimi.
Co sądzicie o moim dotychczasowym sposobie trenowania? Co powinienem zmienić i czy trening FBW byłby dla mnie lepszy a jeśli tak to jak rozwiązać problem z bieganiem?

Mam 21 lat, 180cm wzrostu, ważę około 70kg.

Opis mojego treningu może się wydawać niejasny więc dołączam zdjęcie. Może w czymś pomoże. Z tym, że jak pisałem wyżej, jeśli w jednym tygodniu robię trening danych partii dwa razy - w kolejnym tygodniu ćwiczę je raz.

Pozdrawiam.



Ps. Umieszczam post w tym dziale, ponieważ ćwiczę tylko w domu. Nie mam możliwości chodzenia na siłownię więc uznałem że ten dział będzie odpowiedni.



Zmieniony przez - flabar w dniu 2018-02-23 13:51:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Z kalisteniki rób drążek i dipy i wymyki, wystarczy Ci. zanim nauczysz się robić trudniejsze figury kalisteniczne minie w ch** czasu a szybciej ten cel osiągniesz - wzmocnienie ciała - podstawowymi ćwiczeniami ze sztangą.

Naprawdę, wydaje mi się że chwytasz się każdej możliwości zamiast spojrzeć prawdzie w oczy i robić podstawy. Obciążenie dokup albo idź na normalną siłkę, kilka stówek Cię nie zbawi - 3 dni na jakiejś budowie i starczy ci na karnet do egzaminów, a na siłce będziesz miał wszystko i nie będziesz kombinował jak by tu pompkami wyrobić herkulesową siłę.

Artur Saxon nie wyrobił siły pedalskimi pompkami w 100 odmianach tylko podrzucaniem jednorącz 100 kg hantli i gimnastyką cyrkową robioną od małego.

Poza tym, na drążku zamontowanym w futrynie pokoju nie zrobisz muscle upa, więc średnio widzę robienie KALISTENIKI na poważnie w pokoiku na stancji.

Po prostu marudzisz jak panna

Ps. A wyglądasz chociaż co najmniej tak dobrze jak Kura że martwisz się o przerost bica?;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak chcesz zerknij do tematu https://www.sfd.pl/***TRENING_DLA_PRZYSZŁYCH_ŻOŁNIERZY***-t462955.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
szczerze?
beznadzieja.
Wypisałeś sobie na początku z czego składa się test i co? I w planie nie wykonujesz nic z tego. Marnujesz natomiast czas na ćwiczenia których nie ma na teście i które powinny być co najwyżej dodatkiem do planu.

Jakie fbw znalazłeś? O nogi się nie martw. Bieganie to nie jest stricte trening nóg,wiec nie traktuj tego jako zamiennika dla siadów.
Jakie masz obecnie wyniki w tych bojach które są istotne na teście?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 63
QUEBLO - masz rację. Jak na razie założyłem że będę ćwiczył ogólnie całe ciało dostępnym sprzętem jaki mam. Do testów zostało mi około 4-5 miesięcy więc myślałem, że to wystarczająco dużo czasu na konkretne ćwiczenia podciągania na przykład. Nie mam jeszcze drążka choć w następnym tygodniu powinienem go już mieć. Chciałem ogólnie wzmocnić całe ciało zanim zabiorę się za najważniejsze ćwiczenie czyli właśnie drążek.
Jeśli chodzi o wyniki to nie za bardzo mam jak to sprawdzić w tym momencie. Rok temu kiedy nie ćwiczyłem jeszcze tak regularniej podciągałem się 15-17 razy. Potrzebuje ich zrobić ponad 21 powtórzeń. A o bieg martwię się najmniej. Od podstawówki brałem udział w zawodach i osiągałem dobre wyniki.
A co do treningu FBW to poczytałem trochę na forum i ułożyłem swój na szybko:

NOGI
3x10 - przysiady z obciążeniem
ŁYDKI
3x12 - wspięcia z obciążeniem
KLATKA
5x19 - pompki zwykłe
BARKI
3x10 - unoszenie hantli na boki
KAPTURY
3x12 - unoszenie hantli
TRICEPS
3x12 - unoszenie
BICEPS
3x10 - unoszenie stojąc
PRZEDRAMIONA
3x12 - wiosłowanie hantlami (wziąłem to z ćwiczeń zapaśniczych)
BRZUCH
5x1min - plank

To jeden z planów. Mam takich 3 i różnią się tylko wykonywanym ćwiczeniem. Do tego dojdzie też drążek na plecy i ekspander na klatkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 63
anubis84



Dzięki! Wydaje się być fajnym treningiem i bardzo wyczerpującym. Jedyny problem jest taki że nie mam dostępu do ławki ani sztangi i przez brak miejsca. Więc musiałbym zrezygnować z wyciskania sztangi i martwego ciągu. Chyba że mogę zastąpić go hantlami lecz wiele ciężaru na nie nie włożę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 63
QUEBLO
szczerze?
beznadzieja.
Wypisałeś sobie na początku z czego składa się test i co? I w planie nie wykonujesz nic z tego. Marnujesz natomiast czas na ćwiczenia których nie ma na teście i które powinny być co najwyżej dodatkiem do planu.

Jakie fbw znalazłeś? O nogi się nie martw. Bieganie to nie jest stricte trening nóg,wiec nie traktuj tego jako zamiennika dla siadów.
Jakie masz obecnie wyniki w tych bojach które są istotne na teście?


Nie chodzi mi jedynie o wyćwiczenie tylko tych rzeczy które będą na testach ale też o ogolne rozbudowanie sylwetki. To też ma znaczenie przy badaniach czy rozmowie kwalifikacyjnej.
21 powtórzeń to nie jest bardzo dużo. Jest to próg najwyższej oceny z podciągania ale wiadomo - im więcej tym lepiej. Jeśli chodzi o sprzęt to nie mam większych ograniczeń co do ceny ale mam co do wielkości. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu w którym mam bardzo mało miejsca i zero możliwości przykręcenia drążka do ściany czy futryny drzwi. Przez to muszę kupić drogi i duży drążek stacjonarny (jako jedyny zmieści się w małej piwnicy). Planuję kupić jeszcze ekspander, roller do brzucha i barków, gumy oporowe i zwijacz(?) do przedramion.


Wstawiam wszystkie zestawy treningów bo nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować poprzedniego komentarza.


Zestaw A
NOGI
3x10 - przysiady z obciążeniem
ŁYDKI
3x12 - wspięcia z obciążeniem
KLATKA
5x19 - pompki zwykłe
BARKI
3x10 - unoszenie na boki
KAPTURY
3x12 - unoszenie
TRICEPS
3x12 - unoszenie
BICEPS
3x10 - unoszenie stojąc
PRZEDRAMIONA
3x12 - wiosłowanie
BRZUCH
5x1min - plank

Zestaw B
NOGI
3x10 - wykroki z obciążeniem
ŁYDKI
3x12 - wspiecia z obciążeniem
KLATKA
3x10 - przenoszenie hantli nad głowę
BARKI
3x10 - unoszenie przed siebie
KAPTURY
3x12 - unoszenie (sztrugsy?)
TRICEPS
3x10 - uginanie do tyłu
BICEPS
3x10 - unoszenie siedząc
PRZEDRAMIONA
5x50 - IV (poziom) ściskacz regulowany
BRZUCH
5x1min - side plank

Zestaw C
NOGI
3x10 - przysiad bułgarski
ŁYDKI
3x10 - wspiecia z obciążeniem
KLATKA
5x19 - pompki z nogami wyżej
BARKI
3x10 - wyciskanie hantli nad głową
KAPTURY
3x12 - unoszenie (sztrugsy)
TRICEPS
3x10 - unoszenie za głową
BICEPS
3x10 - unoszenie jednocześnie
PRZEDRAMIONA
zwijacz (jeszcze go nie mam)
BRZUCH
3x10 - zębate bokiem


Do tego dojdzie oczywiście drążek i bieganie.




Zmieniony przez - flabar w dniu 2018-02-24 00:53:41

Zmieniony przez - flabar w dniu 2018-02-24 00:54:59

Zmieniony przez - flabar w dniu 2018-02-24 01:22:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
21 powtórzeń robionych wedle opisu ćwiczenia dostępnego na stronie to bardzo dużo.
Uwierz,niejeden już chwalił się ze robi 30 kilka bujanych wygibasów,z machaniem i wybijaniem z nóg które nazywał podciąganiem,a na teście do szkoły okazało się ze nawet 20 powtórzeń mu nie zaliczyli...co z tego że zrobil wiecej,skoro kilkanaście było niepoprawnych.

poza tym,jakie znaczenie na rozmowie czy badaniach ma Twoja sylwetka? Normy są ogólnodostępne w necie,jak spełniasz je,to nie ma znaczenia czy w bicepsie masz 30cm czy 50cm.

aha,a jak z Twoimi czasami biegowymi na dystansach które wymagają?


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2018-02-25 11:37:18
2

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 130
QUEBLO
21 powtórzeń robionych wedle opisu ćwiczenia dostępnego na stronie to bardzo dużo.
Uwierz,niejeden już chwalił się ze robi 30 kilka bujanych wygibasów,z machaniem i wybijaniem z nóg które nazywał podciąganiem,a na teście do szkoły okazało się ze nawet 20 powtórzeń mu nie zaliczyli...co z tego że zrobil wiecej,skoro kilkanaście było niepoprawnych.

poza tym,jakie znaczenie na rozmowie czy badaniach ma Twoja sylwetka? Normy są ogólnodostępne w necie,jak spełniasz je,to nie ma znaczenia czy w bicepsie masz 30cm czy 50cm.

aha,a jak z Twoimi czasami biegowymi na dystansach które wymagają?




Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2018-02-25 11:37:18



Co do czasów, jak jest w tym momencie to nie wiem. Za bieganie dopiero będę się zabierał. Raz już próbowałem dostać się do tej szkoły lecz nie udało się za pierwszym razem. Byłem dosłownie na granicy punktów. Wtedy byłem 4 najlepszy w biegu z mojej grupy na testach ale średni w podciąganiu i pływaniu. Dlatego chcę teraz poprawić wyniki i podejść jeszcze raz.
Co więc proponujesz jeśli chodzi o drążek? 3 razy w tygodniu w wysłanych wyżej ćwiczeniach FBW? I czy warto jest zmienić mój dotychczasowy sposób treningu na ten FBW, który wysłałem? Na tej odpowiedzi zależało mi najbardziej. I jeszcze jedno. Pisałeś żeby się nie martwić bieganiem bo to nie jest całkowicie trening nóg. Więc mogę robić ćwiczenia siłowe w treningu FBW a biegać pomiędzy? Czy to będzie zbyt duże obciążenie dla nóg?

Co do ćwiczeń to nie robię jakichś wymagających. Z ciężaru mam tylko 2x15 kg hantle.

Zmieniony przez - flabar1 w dniu 2018-02-25 13:16:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Przy Twoim celu myślę ze FBW stosowane naprzemiennie z bieganiem się sprawdzi. Uwzględnij tylko podział na bieg stały(pod 1km) i interwał(pod 10x10)
Z racji celu i nikłego obciążenia jakim dysponujesz zamieniłbym nieco kolejność, tj zacząłbym od grzbietu-podciągania. Bo na nim Ci najbardziej zależy,więc podchodż do niego na świeżości.
Jeszcze co do treningu "siłowego", skup się na ćwiczeniach wielostawowych, angażujących duze partie. Lepiej zrobić 1-2 serie wiecej takich ćwiczeń niż tracić czas na ćwiczenia izolacyjne.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Trening tragiczny, nie wiem jak Ty się chciałeś rozbudować robiąc 3 ćwiczenia na trica a zero ćwiczeń na plecy

Dokup sztangę i obciążenie, bo większy bodziec anaboliczny byś dostarczył pracując przy przeprowadzkach i latając na 3 piętro schodami z paczką glazury



- na końcu rozpisuje na tablicy cały plan z podziałem na dni tygodnia. O niebo lepszy niż ten szajs który odwalałeś do tej pory

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Gats 2
stosowałeś ten plan?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieżnia

Następny temat

Plan treningowy i dieta

WHEY premium