SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST BIEDRONKOWYCH PROMOCJI - czyli burgery wołowe z Sokołowa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 219 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1142
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie będzie to typowy przepis ;), bo burger-owych inspiracji było już u mnie co najmniej kilka. Jak widać po tytule postanowiłem przetestować burgery wołowe z Sokołowa, a jako że nie jestem fanem tzw. "gotowców", zwłaszcza jeśli chodzi o mięso mielone, to akurat ten produkt wzbudził moje zainteresowanie. Oczywiście że korzystniej byłoby kupić wołowinę u lokalnego rzeźnika, zmielić ją osobiście, na takiej grubości oczek jak lubimy uformować burgera "po swojemu". Ale skoro ktoś daje nam możliwość skorzystania z gotowych już produktów które wcale aż tak nie odbiegają jakością od własnoręcznie przygotowanych(jeśli wiecie co mam na myśli ) to dlaczego z takiej opcji nie skorzystać ;).




Moi drodzy, jako gość aktywny fizycznie, który stara się jeść "w miarę zdrowo" :) mocno zwracam uwagę na skład kupowanych produktów, tak oczywiście było i tym razem. Przy zakupie mięsa nie omieszkałem nie spojrzeć na etykietę ze składem, gdzie informacja o tym że jest tam 93% mięsa wołowego, wystarczyła mi do podjęcia decyzji o zakupie. Dlaczego nie 100% "mięsa w mięsie" :)? Nie wymagajmy od produktu za który płacimy 5,99 zł za 400 g żeby był on najwyższej jakości, "coś za coś". Choć i tak uważam że jakościowo jest naprawdę nieźle, wszak to wołowina, która zawiera mnóstwo białka i aż 4 g kreatyny w 1 kg mięsa! Przejdźmy może do samego smaku mięsa. Usmażyłem burgery tradycyjnie na patelni grillowej, ówcześnie wyciągają mięso z opakowania(15 min leżało w temp pokojowej) i doprawiając go tylko odrobiną świeżo mielonego czarnego pieprzu i szczyptą soli(opcjonalnie). Do zrobienia burgerów wykorzystałem ciabattę, którą również zakupiłem w Biedronce. Zrobiłem dwie wersje burgerów, pierwsza z piklami, szalotką, serem typu cheddar oraz moim ulubionym sosem na bazie majonezu, musztardy, soli, pieprzu, czosnku w proszku oraz odrobiny sosu worcestershire. A drugi bardziej tradycyjny z pomidorem, szalotką, mozzarellą i ketchupem. Na spodzie każdej części bułki wylądowała oczywiście solidna porcją zieleniny(mix sałat z rukolą). Smak mięsa w skali od 1 do 10 oceniam na mocne 8, oczywiście nie był to ideał, ale tego też nie miałem prawa się spodziewać. Mięso było smaczne i soczyste, nie czuć w nim było żadnej "chemii ani sztucznego smaku". Oczywiście tutaj jednym z głównych czynników biorąc pod uwagę smak, będzie również stopień wysmażenia mięsa, ale to już jest kwestia indywidualna. PODSUMOWUJĄC, SZCZERZE MOGĘ POLECIĆ BURGERY Z SOKOŁOWA, STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI JEST NAPRAWDĘ ŚWIETNY. DOBRĘ MIĘSO W ŚWIETNEJ CENIE. Jutro jadę po kolejne porcję :).

Burgery wołowe Sokołów - 8/10
Ciabatta - 7/10







3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Burgery mogą być ciekawym urozmaiceniem diety, pomysłem na fajny posiłek np.: po treningowy. Mięso mielone, paczkowane warto jednak zamienić na mięso zmielone własnoręcznie np.: z karkówki lub ze schabu, albo zmielone przed ekspedientkę w sklepie mięsnym. Mięso takie wystarczy przyprawić solą, pieprzem, można dodać przyprawy do gyrosu, czy kurczaka, uformować okrągłe kotleciki i usmażyć je na oleju kokosowym: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Olej_Kokosowy_Nierafinowany-opis35242.html. Do takiego burgera dodać można ser żółty, ogórek zielony, ogórek kiszony, pomidory, sałatę, cebulę. Ponadto dessing stanowić będzie ważny element naszego dnia https://sklep.sfd.pl/Walden_Farms_Dressing-opis30334.html, czy ketchup https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Sauce_Zero_-opis36491.html, również jest mile widziany. Ciekawe bułki można również wykonać w domu, z tego przepisu: https://www.sfd.pl/Domowe_razowe_bułki,_nie_tylko_do_hamburgerów_-t1082431.html i wygląd oraz smak burgera nabiera nowego znaczenia. Pochwalić się swoim dziełem można w dziale Kuchnia SFD, w temacie „Zdjęcia naszej szamy”: https://www.sfd.pl/ZDJĘCIA_NASZEJ_SZAMY_vol_4_!!!-t1073477-s584.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 96 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19016
hmm, a jak z tego wyliczyć makro? Fajny test, sam spróbuję szczególnie teraz w okresie grillowym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 219 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1142
W 100 g, Białko - 18 g, Węgle, 1 g , Tłuszcze - 13 g, KCAL - 191
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 9074 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45023
Dobra robota

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Beda testy innych produktow czy na tym koniec? Bo mysle, ze znalazloby sie jeszcze sporo innych produktow

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 219 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1142
W ogóle myślałem o rozpoczęciu takiej jakby serii testowej różnych produktów. Ktoś ma jakieś propozycje co wziąć "pod lupę"? Myślę że jutro wpadnę na jakieś zakupy i coś kupię ciekawego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Możesz testować np stejki różnych firm bo ostatnio wysp jest tego typu produktów

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
W biedrze masz lepszego składowo burgery od beef mastera 97% wołu, naturalne aromaty, pieprz, sól. teraz są po 5,50zł za 400g jakoś

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 215 Napisanych postów 1394 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18212
Beef Mastera juz niema
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
2h temu kupiłem i zjadłem to nie ma k***a...

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 179 Napisanych postów 1482 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 56398
w jednych biedronkach są w innych nie ma.., jechałem ostatnio na trasie do krak i po drodze byłem w 3 bo szukałem kawy na promo dostępnej, to się przekonałem o różnorodności mięsnej właśnie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bezglutenowa , paleo zapiekanka z selera by Arphiel

Następny temat

Soczko-papka z warzyw

WHEY premium