SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST: Masa 1-sza klasa! - pods.str.27!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366



Witam na moim niesponsorowanym teście. Dopiero co zakończyłem test redukcyjny który miał mnie przygotować do masowego i trochę odtłuścić :) Z efektów jestem zadowolony, ale co tu dużo mówić, trzeba zacząć wyglądać jak na kulturystę przystało :P.

Cel: masa
Okres trwania: 42 dni (02.11.2009 - 13.12.2009)

Będę się starał prowadzić ten test jak najlepiej potrafię, jest to mój 2 test, więc mam już jakieś minimalne doświadczenie, oparte głownie na własnych błędach.






Główną rolę w suplementacji będzie odgrywał monowodzian kreatyny. Wybrałem ten suplement, ponieważ wydaje mi się najodpowiedniejszym na budowanie masy mięśniowej. Dlaczego nie sięgam po stacki i tego typu suplementy? Uważam, że jeśli mogę zbudować dobrą masę na mono i diecie, to bezsensownym jest kupowanie produktów wyższej klasy typu stacki. Na nie przyjdzie czas gdy już będzie ciężko o mase.

Big Zone - Creatine Monohydrate

Jest to dietetyczny środek spożywczy przeznaczony dla sportowców i osób o wzmożonym wysiłku fizycznym. Produkt zawiera 100% monowodzianu kreatyny, którego spożywanie powoduje wzrost zawartości kreatyny w organizmie. Pozwala to na szybsze odnawianie rezerw ATP - naturalnego nośnika energii w organizmie. Dzięki kreatynie treningi stają się intensywniejsze, podnosi się tzw. wytrzymałość siłowa co w efekcie prowadzi do wzrostu beztłuszczowej masy mięśniowej.

Pierwsze 7 dni: 3 x dziennie po 5g
DT: przed śniadaniem, przed treningiem, po treningu
DNT: przed śniadaniem, między posiłkami, przed kolacją

Kolejne 35 dni: 2 x dziennie po 5g
DT: przed treningiem, po treningu
DNT: przed śniadaniem, przed kolacją


Olimp - Carbo

Węglowodanowy koncentrat w proszku OLIMP CARBO jest kompleksowym preparatem węglowodanowo-witaminowo-mineralnym wyprodukowanym z myślą o sportowcach obarczonych dużym wysiłkiem fizycznym tj. uprawiających gry zespołowe (piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka itp.), dyscypliny wytrzymałościowe, wytrzymałościowo-siłowe oraz siłowe. OLIMP CARBO pomoże Ci w okresie kryzysu energetycznego, a także podczas intensywnych i wyczerpujących treningów. OLIMP CARBO zawiera zestaw węglowodanów o zróżnicowanej długości łańcucha, tj. mono-, oligo- i polisacharydy, w odpowiednio dobranych proporcjach. Zapewnia optymalne pod względem jakościowym i ilościowym systematyczne dostarczanie energii w czasie długotrwałego wysiłku fizycznego. Nie zawiera sacharozy. Wśród węglowodanów znajduje się glukoza. Glukoza jest monocukrem wchłanianym bardzo szybko i dostarcza energii bezpośrednio po spożyciu. Natomiast maltodekstryny (polisacharydy), dostarczają energię sukcesywnie w dalszej fazie wysiłku. Optymalnie dobrany zestaw węglowodanów w preparacie OLIMP CARBO stanowi zarówno szybko działające, jak również trwałe źródło energii. Stosując preparat OLIMP CARBO obcy Ci będzie efekt znużenia i wyczerpania; bowiem spożycie preparatu energetycznego umożliwia utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi, a wytwarzana energia utrzymuje się na stałym poziomie przez cały czas trwania wysiłku. OLIMP CARBO stosowany bezpośrednio po treningu jest niezastąpionym źródłem energii odbudowującym zużyte zapasy glikogenu mięśniowego. OLIMP CARBO zawiera ponadto zestaw niezbędnych witamin i składników mineralnych, w tym pierwiastków śladowych (chrom, molibden, selen) w ilościach zapewniających prawidłowy przebieg procesów metabolicznych przy zwiększonym wysiłku fizycznym.

Do uzupełnienia diety i pomoc dla kreatyny

Trec - Ultimate Protein

Ultimate Protein jest wysokobiałkowym dodatkiem odżywczym przeznaczonym dla osób trenujących wyczynowo kulturystykę oraz inne dyscypliny sportu, u których wzrasta zapotrzebowanie na białko. Białko jest podstawowym materiałem budulcowym naszego organizmu - stanowi 90% masy mięśni. Bez odpowiedniej jego podaży nie można oczekiwać przyrostu masy mięśniowej. Sportowcy, którym zależy na rozbudowie muskulatury potrzebują około 200 -250 g białka dziennie, a dostarczenie takiej ilości z pożywienia jest w praktyce bardzo trudne. Dlatego udowodniono konieczność wspomagania suplementem białkowym. Ultimate Protein stanowi doskonałe uzupełnienie białka w diecie. Odpowiednie proporcje izolatu białka pszenicznego, koncentratu serwatki oraz łatwo rozpuszczalnych kazeinianów gwarantują równomierne zaopatrzenie organizmu we wszystkie niezbędne aminokwasy (cząsteczki białka budujące włókna mięśniowe). Surowce użyte w Ultimate Protein należą do białek o najwyższej wartości biologicznej, charakteryzują się wyjątkowo dużym stężeniem aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) oraz glutaminy - substancji niezbędnych w procesach regeneracyjnych organizmu. Budowanie umięśnionej sylwetki związane jest z koniecznością powiększania masy mięśniowej, a drogą do jej uzyskania jest ciężki trening oraz dostarczanie zwiększonych ilości pełnowartościowego białka. Ultimate Protein to aktualnie najkorzystniejsza wysokobiałkowa odżywka (ponad 85% białka) na naszym rynku, charakteryzuje się niską zawartością węglowodanów oraz tłuszczy. Doskonale rozpuszcza się w wodzie oraz mleku.

Do uzupełnienia diety




Poniedziałek (nogi + brzuch + areoby):

- Przysiady ze sztangą na plecach 15,12,10,8,6
- hack przysiad na maszynie 15,12,10,8
- uginanie podudz leząc 21,21,21 (7p,7p,7p)
- wspięcia na łydki 4x max

- podciąganie kolan do klatki w zwisie na drązku 4x15
- sklony w klęku na wyciągu 4x20
- sklony na rzymskiej z obciazeniem 4x20

Wtorek (klatka + triceps):

- wyciskanie sztangi płasko 12,10,8,6
- wyciskanie hantli skos górny 12,10,10,8
- rozpiętki w bramie 10,10,10,10

- francuskie do czoła 12,10,8,6
- prostowanie na wyciągu 15,12,10,8

Czwartek (plecy + biceps):

- podciąganie na drązku 12,10,10,8
- martwy ciąg 12,10,8,6
- wioslowanie 12,10,10,8
- sciaganie wyciagu górnego do pleców 12,10,8,6

- uginanie z sztangą stojąc podchwytem 12,10,8,6
- uginanie hantlami chwytem mlodkowym siedząc 15,12,10,8

Piątek (barki + brzuch + areoby):

- wyciskanie zolnierskie 15,12,10,8
- unoszenie w opadzie 12,10,8,6
- podciąganie sztangi wzdłoz tulowia 15,12,10,8

- podciąganie kolan do klatki w zwisie na drązku 4x15
- sklony w klęku na wyciągu 4x20
- sklony na rzymskiej z obciazeniem 4x20



Zapotrzebowanie kaloryczne: 3050 kcal (82kg x 24h x 1.4 (aktywność) + 300 (nadwyżka) = ~3050)

Białko - 2g / kgmc (razem: 164g - 656 kcal)
Węglowodany - 4,6g / kgmc (razem: 377g - 1509 kcal)
Tłuszcze - 1,2g / kgmc (razem: 98,5g - 886 kcal)

Posiłek I

- 3 jaja kurze całe
- 15g oliwy z oliwek
- 200g chleba żytniego
- warzywa

Posiłek II

- 100g ryzu brązowego
- 100g piersi z kurczaka
- 25g orzechów włoskich
- warzywa

Posiłek III (potreningowy)

- 180g tuńczyka w wodzie
- 100g makaronu durum
- warzywa

Posiłek IV (zaraz po treningu)

- 20g TREC ULTIMATE PROTEIN
- 65g OLIMP CARBO

Posiłek V (potreningowy)

- 100g piersi z kurczaka
- 100g ryżu brązowego

Posiłek VI

- 100g twarogu półtłustego
- 30g oliwy z oliwek
- warzywa



Staż: około 8 miesięcy
Waga: 82kg
Wzrost: 184cm
Obwód klatki: 100cm
Obwód przedramienia: 30cm
Obwód ramienia (biceps): 36cm
Obwód talii: 83cm
Obwód uda: 59cm
Obwód łydki: 40cm





















Startujemy! :) Zapraszam do komentowania!

Zmieniony przez - raszek01 w dniu 2009-10-31 20:48:13

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1012 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19088
skromnie i dobrze - jeżeli jest progres na pojedynczych formach to dobrze

trzymam kciuki
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
może i skromnie :) ale uważam, że bez sensu kupować coś więcej, bo jestem pewny, że na tym przymasuje dobrze :P

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
a ja rosne i rosne i rosne i nie długo przerosne brata i siostre

ćwicz ćwicz a twoje mięśnie staną sie twarde jak skała,testów nigdy za mało,ja teraz ide po bostery jeszcze ich nigdy niejedłem to i staki też sobie puki co odpuszcze.Co proste to piękne


POWODZONKO


daj jednego szeeikera

Zmieniony przez - 2fokus w dniu 2009-10-31 21:23:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
ok, wyśle Ci w kopercie :D

też dzisiaj dokupiłem za 10 zł :P tani był to szkoda było nie wziąć :D

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
jo,będziesz miał co mieszać,tylko w takiej bąbelkowej żeby mi sie nie potłuk

a wcześniej coś żeby szerszemu być jadłeś??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
jak chcesz shaker
to dawaj adres na priv
albo mam w domu 1
zeby nie bylo - funkiel nowka - nie smigana
jesli nie to wysle Ci w grudniu

bo zrobilem 2 zamowienia
i w kazdym ma byc shaker

...wiec jesli nie mam w domu w PL
i jesli przyjda mi 2!!

To jeden Ci moge odstapic

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
jadłem juz raz kreatyne... ale to było żenujące :P mialem małe pojęcie o tym sporcie, brak dietki, trening z dupy i jechane... :D ale naszczeście szybko (szybciej niz wiele osób ktore tak trenują) zrozumialem na czym ten sport polega hehe :P

solaros jak masz takie dobre serce to mi tez mozesz wyslac, mi zawsze sie przyda :D

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
mama mówiła żeby nie znajomym nie mówić gdzie się mieszka


a jak urosłem to niegrzeczny się zrobił podobno


to znowym rokiem co się zapowiada??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
no solaros prowadzi jeden za drugim, jak 14 grudnia konczy swoj obecny to pewnie zrobi se przerwe swiateczna i od nowego roku bedzie pociskał na 10 opakowania anabolików i 3 rodzajach kreatyny a do tego jakies dodatki :D

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
solar szczeże to ja tam u ciebie się gubie co od czego za kolorowa tam jak dla mnie prostego chłopa z małej wioski

niech rośnie chłop,a co



Zmieniony przez - 2fokus w dniu 2009-10-31 22:00:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zestawienie suplementów - MEGA KOP! - czy warto ?

Następny temat

Pytania od początkującego

WHEY premium