SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TAURYNA - Bycza terapia.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 335375

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 6151 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64148
Nigdy wcześniej nie używałem. Tyle co w napojach energetycznych, ale to w połączeniu z cukrem i kofeina nie wychodzi zbyt pro-zdrowotnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ale w celowej suplementacji juz tak - wiecej np na

http://slawomirambroziak.pl/?s=tauryna 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 758 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18395
Czy to prawda, że tauryna jest inhibitorem serotoniny, a co za tym idzie nie powinna być stosowana przez osoby ze skłonnościami do nastrojów depresyjnych ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Tauryna faktycznie blokuje produkcję i uwalnianie serotoniny w niektórych obszarach mózgu. Zjawisko to nie występuje jednak prawdopodobnie przy dawkach zalecanych do suplementacji w sporcie, gdyż nigdy nie opisywano i nigdy nikt nie zgłaszał problemów z nastrojem w efekcie stosowania tauryny.
1

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1492
Testowałem taurynę samą oraz jako dodatek, nie odczułem specjalnie efektu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 347 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7518
długo stosowałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 347 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7518
dla mnie to podstawowy suplement, stosuje go już sporo lat, był okres paru miesiecy gdy nie brałem i efekty słabsze na siłowni były pod względem siły (trenowałem trójbój na studiach) i poziomu energii, po latach stwierdzam, że pomaga w utrzymaniu wypracowanej masy mięśniowej (obecnie nie trenuje, ewentualnie w okresie zimowym i to niezbyt czesto, jednie pracuje fizycznie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jeden z bardziej niedocenionych suplementow - zapewne przez to ze jest tak tani


http://olimp-supplements.com/13/0/taurine-mega-caps,78/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 85 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12538
Skoro odświeżony to i ja się podłączę. Logicznym wydaje się, że nie można przyjmować tauryny razem ze spalaczem z yohą. Czy czas odstępu między tauryna a yohą powinien wynosic mniej wiecej jak w przypadku wegli 2 godziny? czy moze krocej/dluzej ze wzgledu na inne szlaki dzialania tauryny i innej dlugosci "zastrzyku" insuliny w tym wypadku? Sa jakies badania lub jakiekolwiek info na temat jak szybko wydziela sie i utrzymuje ta insa po taurynie? Czy przyjac czas tak jak z weglowodanami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Myślę, że nie warto się tym przejmować, albowiem wprawdzie tauryna pobudzała wydzielanie insuliny w badaniach na izolowanych komórkach trzustki, to u ludzi nie podnosiła poziomu insuliny stosowana w dawce 1.5 g.
1

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl masowy

Następny temat

ILOŚĆ g NA KAŻDĄ MIARKĘ PRODUKTU - tutaj znajdziesz odpowiedź (+ kalkulator odżywkowy

WHEY premium