SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TAURYNA - Bycza terapia.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 335379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 758 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18395
andrzej61
Tauryna... to raczej chyba nie działa...


Niektórzy twierdzą, że nawet kreatyna nie działa co jest nieprawdą.
Wg. badań kreatyna działa, ale nie na wszystkich ludzi.
Jeśli ktoś należy do grupy pechowców niewrażliwych na kreatynę (np. ma większość włókien typu I, wolnokurczliwych) w organiźmie, to faktycznie może nie działać.

Podobnie być może jest z tauryną - działa, ale nie na każdego.

Inna sprawa, że aby suplement działał muszą być spełnione jeszcze trzy warunki - solidny trening, dobra dieta i dużo regeneracji.

Zmieniony przez - RPS1990 w dniu 2015-05-27 21:12:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Mądre słowa!

Ja w swoich artykułach omawiam tylko i ewentualnie interpretuję wyniki badań naukowych, co pozwala na stworzenie obiektywnego obrazu przydatności danego suplementu.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
to nawet nie tak ze cos nie dziala do konca
tylko efekty moga kumulowac sie dopiero w dlugim czasie - co wiekszosci z nas uniemozliwia czasem pelne poznanie

stad warto posilkowac sie badaniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 153
RPS1990
andrzej61
Tauryna... to raczej chyba nie działa...


Niektórzy twierdzą, że nawet kreatyna nie działa co jest nieprawdą.
Wg. badań kreatyna działa, ale nie na wszystkich ludzi.
Jeśli ktoś należy do grupy pechowców niewrażliwych na kreatynę (np. ma większość włókien typu I, wolnokurczliwych) w organiźmie, to faktycznie może nie działać.

Podobnie być może jest z tauryną - działa, ale nie na każdego.

Inna sprawa, że aby suplement działał muszą być spełnione jeszcze trzy warunki - solidny trening, dobra dieta i dużo regeneracji.

Zmieniony przez - RPS1990 w dniu 2015-05-27 21:12:29




Zapomniałeś o ludziach mających w organizmie wystarczającą ilość kreatyny poprzez spożywanie czerwonego mięsa i niektórych ryb i to w niemałej ilości . Wówczas kreatyna nie daje takich efektów jak ta sama kreatyna gdy ktoś jest weganinem ...

PRAWDA !!! PRZYTOCZYLIŚCIE WIELE MITÓW NA TEMAT MOJEJ OSOBY, PONIEWAŻ STAŁEM SIĘ ZWYCZAJNIE NIEWYGODNY . TERAZ Z BRUDU OBMYTY JESTEM TYLKO ROZJUSZONY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 153
ambroziak
Mądre słowa!

Ja w swoich artykułach omawiam tylko i ewentualnie interpretuję wyniki badań naukowych, co pozwala na stworzenie obiektywnego obrazu przydatności danego suplementu.



I chwała Tobie za to !!

Nic tak nie boli jak czytanie osób, którzy chcą jedynie zyskać popularność lub w głowie im pieniądze .

Podparcie sie badaniami będzie zawsze działało na korzyść autora a jeszcze bardziej na niedoświadczonego redaktora, który zyskuje wówczas w oczach .
Kierowanie się tym, aby tylko zmanipulować ludźmi dla pieniędzy jest wysoce nieetyczne, niezdrowe, nieludzkie, jednak szybko to wychodzi na jaw .

Słąwek był farmaceutą i pisał niejedne artykuły więc wiedza wydaje się wiarygodna, szczególnie gdy ktoś oczekuje pomocy .

Mam do dzisiaj artykuł o taurynie, z niektórymi rzeczami mogę się nie zgadzać, ale zawsze czytam pana artykuły i wyłapuje całą esencję pańskich myśli . pozdrawiam .

PRAWDA !!! PRZYTOCZYLIŚCIE WIELE MITÓW NA TEMAT MOJEJ OSOBY, PONIEWAŻ STAŁEM SIĘ ZWYCZAJNIE NIEWYGODNY . TERAZ Z BRUDU OBMYTY JESTEM TYLKO ROZJUSZONY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
TAURYNA w służbie muskułów (Bycza terapia 10 lat później)

Stary artykuł mojego autorstwa – „Tauryna – bycza terapia” – cieszył się swojego czasu i cieszy po dziś dzień dużą popularnością (prawie 200 tys. odsłon). Artykuł, jak wspomniałem, jest stary: pierwsza publikacja papierowa liczy sobie prawie 10 lat, a przygotowana została – siłą rzeczy – w oparciu o jeszcze wcześniejsze doniesienia. W międzyczasie ukazało się sporo wyników eksperymentów, bezsprzecznie wskazujących na anaboliczną aktywność tego aminokwasu, jak również, wraz z wykładniczym postępem cyfryzacji mediów, pojawiły się elektroniczne wersje niedostępnych wcześniej ogólnie badań. Tak więc „Bycza terapia” bezwzględnie wymagała już gruntownego face liftingu i szerokiego uzupełnienia. Dzisiaj zamierzam oddać więc w Wasze ręce całkowicie odnowiony artykuł o relacjach zachodzących pomiędzy tauryną a naszą muskulaturą.

Skąd tyle tauryny...?

(...)

Gdy jej brakuje w muskułach...

Skoro mięśnie gromadzą tak dużo tauryny, nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż aminokwas ten musi być szczególnie ważny dla czynności życiowych tkanki mięśniowej. Jak ważny...? Naukowcy próbowali wyjaśnić tę kwestię, badając mięśnie

(...)

A temat współpracy obu kinaz zasygnalizowałem z tego powodu, że – jak udowodnił Cheong badaniem z 2013 r. – tauryna jest silnym aktywatorem AMPK w szczurzych komórkach mięśniowych. Ostatecznie widzimy więc, że tauryna pobudza jednocześnie AMPK i mTOR, podobnie jak kreatyna, IGF-1 czy sterydy anaboliczne.

Badacze są zdania, że usprawniający wpływ tauryny na szlak sygnałowy insuliny i IGF-1 wynika w dużej mierze z jej aktywującego wpływu na

(...)

Sterydy anaboliczne zwiększają krzepliwość krwi, więc długotrwałe stosowanie wysokich ich dawek może doprowadzić do zakrzepicy.

Czy i w tej sytuacji tauryna okaże się zbawienna?
Aby rozstrzygnąć tę kwestię, musimy sięgnąć do innego badania zespołu Rosca, opublikowanego nieco wcześniej – w kwietniu 2013 roku.

(...)

Z badania tego wynika ewidentnie, że BCAA i tauryna działają synergistycznie jako antykataboliki.

(...)


cały artykuł do przeczytania w 34. numerze magazynu Perfect Body w sprzedaży na początku lipca 2015 w:

salonach prasowych Kolporter, Empik oraz RUCH,
punktach Perfect Body Center,
najlepszych sklepach z suplementami diety i odżywkami dla sportowców,
prestiżowych klubach fitness.





TAURYNA w służbie muskułów (Bycza terapia 10 lat później)

http://perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/576/TAURANA-w-sluzbie-muskulow-Bycza-terapia-10-lat-pozniej.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 6151 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64148
A jak najlepiej przyjmować ? Raz dziennie przed treningiem, czy może lepiej rozbijać dawkę inaczej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
siegales do oryginalnego artykul ? :)

chocby tutaj

http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/tauryna-bycza-terapia/

tylko w czasie jak byl pisany kapsy tauryny mialy 500 mg a obecnie



http://www.olimp-supplements.com/13/0/taurine-mega-caps,78/

ma 1500 w kapsie :)


Zmieniony przez - Biniu w dniu 2015-11-16 12:39:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 6151 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64148
Czyli wychodzi, że 1 tabletka przed śniadaniem a 2 po treningu
Wychodzi bardzo ekonomicznie. Można otworzyć capsa i wsypać proszek do szejkera z mieszanką po treningową ?


Zmieniony przez - kuka23 w dniu 2015-11-16 14:31:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
w pierwszej wersji 1 za kazdym razem

tauryna jest jedna z bardzo dobrych rzeczy i to dodatkowo tanich

czy moze wiec dziwic ze wielu z nas ma ja w stalej (+ - ) suplementacji ... ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl masowy

Następny temat

ILOŚĆ g NA KAŻDĄ MIARKĘ PRODUKTU - tutaj znajdziesz odpowiedź (+ kalkulator odżywkowy

Wiecej