SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TAJEMNICE KREATYNY - S. AMBROZIAK

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 127691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 581 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16852
Dekstroza to marketing. Cukier z 10-krotną marżą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
DT
w godzinach porannych ok 1-1,5h po śniadaniu (nie przed śniadaniem - bo rano zawsze jem jak tylko wstaje bo jestem głodny ;)) - 3g
po treningu 3g + 1 tabletka magnezu jakiejś dobrze przyswajalnej formy z witaminą B6 - wszystko popite sokiem owocowym

DN
3g + 1 tabletka magnezu jakiejś dobrze przyswajalnej formy z witaminą B6 - wszystko popite sokiem owocowym

Moje pytanie:
1. Czy wg aktualnej wiedzy warto nadal ładować węglowodany do porcji kreatyny, keidyś była to oczywistość teraz widzę że niektórzy kombinują.


uzupelnienie glikogenu PO trneingu (jak i pelne zapewnienie NA) ma wiele plusow dla muskulatury
stad podejrzewam zalecania spozywania z kreatyna - gdyz wtedy ona tez dziala najlepiej - PO treningu


2. Czy branie magnezu w jednej porcji jest ok, wręcz zalecane?

probujesz uzyskac efekt "Magna Power"
pokazany na tym rysunku


jak widzisz jest lepiej niz zwykla kreatyna
ale nie tak dobrze jak w przypadku


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1441
1. nie ma takiej potrzeby.
2. bez znaczenie - bardzo małe jeśli w ogóle różnice.

Zrób 10 dniowy test pod swoje potrzeby i zobaczysz co Ci najlepiej pasuje.

Kup najzwyklejszy monohydrat - jako rząd wielkości jakości przyjmij zmikronizowanie produktu i więcej tym lepiej. W sumie dobry monohydrat winien po delikatnym odkręceniu unosić się w około.

Wklejasz niezrozumiałe wykresy bez podstawowych jednostek - co to ma na celu? Bo taka grafika jest absolutnie nie przydatne do czegokolwiek.


Zmieniony przez - adr_ad w dniu 2016-01-18 10:41:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
po wiecej informacji na temat Magna Power i sensu polaczen z MG

http://www.olimp-supplements.com/13/0/creatine-magna-power-mega-caps,84/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2681
W jaki sposób kreatyna wpływa na regenerację? Czy są jakieś badania na ten temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Jeżeli chodzi o regenerację mięśni, to jest to działanie poprzez dodatni wpływ na anabolizm białek i miogenezę. Tu masz przykładowe badanie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1469-7793.2001.0625c.xd/full 

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 633
Dwa słowa do tematu.. ponieważ ostatnio na czasie jest temat suplementów. NIK zbadał sporą partię supli z różnych kategorii oraz z wielu marek w tym producentów produkujących głównie dla sportowców, wyniki jak można było się spodziewać są delikatnie mówiąc bardzo niepokojące.. bakterie, prohormony, inne stymulanty.. jak ktoś ciekaww niech sobie poczyta ale to tylko na marginesie mowa przecież o kreatynie... Przez wiele osatnich lat na typowych siłowniach, w sklepach z odżywkami czy też obiegu podwórkowym wśród pakerów mówiło się, że kreatyna to kreatyna i jeśli jest od nazwijmy to producenta rozpoznawalnego a nie firmy krzak to będzie to w zasadzie ten sam produkt. Argumentacja zazwyczaj jest taka, że no przecież to tak już dobrze rozpoznany supelment no i tyle lat na rynku że nie ma co przepłacać za markę i kupować co tanie, Sam w pewien sposób prawie w to uwierzyłem, ale jednak lampka kontrolna zawsze gdzieś się zapalała. Ostatnio trafiłem na badania przeprowadzone przez renomowane i cerfyfikowane lab w USA (nie podaje linka bo nie mogę ponownie odaleźć) którę wykonało bardzo dokładne testy kilkudziesięciu produktów oraz generalnie testy w kierunku fabryk okazało się, że różnice są bardzo duże.. kreatyny z Chin najczęsciej była zanieczyszczona, zdecydowanie mniej rozdrobniona, Fabryki z USA wypadały różnie.. od wyników bardzo dobrych po śednie, ale najlepszą kreatynę jaka jest obecnie produkowana na świecie może poszczycić się producent Niemiecki. Sam na sobie przetestowałem 3 x monohydraty różnych firm i muszę powiedzieć, że osobiście odczułem różnice. Generalnie zasada im drożej tym lepiej, w tym akurat przypadku się sprawdziła. Z których fabryk kupują różne marki zazwyczaj nie informują ale można to sprawdzić.



Zmieniony przez - krzysiek83wpr w dniu 2017-02-11 14:55:00

Zmieniony przez - krzysiek83wpr w dniu 2017-02-11 14:56:21
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Które białko najlepsze na rano?

Następny temat

BCAA + HMB ??

WHEY premium