SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tępy ból w łokciach przy podciąganiu na linie.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1148

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 798 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14391
Witam. Otóż niedawno zacząłem robić treningi z użyciem liny. Podciągam się 6metrów w górę no i schodzę również siłowo w dół. Nie używam przy tym w żaden sposób nóg, tylko praca ramion. Otóż dziś miałem może trzeci trening ogólnie na linie w życiu bo nigdy się nie podciągałem wcześniej i sprawa wygląda następująco: otóż już po pierwszej serii( jednorazowe wejście i zejście) strasznie bolą mnie łokcie, to jest taki przeszywający tępy ból. Właśnie dopiero skończyłem trening i zdołałem zrobić tylko 3 serie. Pytanie jest takie: czy łokcie mnie bolą, ponieważ nie jestem przyzwyczajony do tego typu wysiłku, czy podciaganie na linie obciąża mocno stawy łokciowe? Dodam że przy np podciaganiu na drążku takich bólów nie ma. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Dodam że ważę 110kg przy 196cm wzrostu i mam długie łapska i są to długie ruchy przy pracy na linie. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11964 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
witaj, gdzie dokladnie bola stawy? w jakich okolicach, moze wrzuc grafike i zaznacz na niej
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 798 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14391
To jest taki przeszywający ból. Dodam, że trenuję dużo i boksu i ogólnie mam ponad 20 godzin tygodniowo ruchu i nie nie jest to z przetrenowania. Może być powodem to, że robiłem cały czas drążek i nagle jednak dużo większe obciążenie dla mięśni i stawów?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11964 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
problem moze dotyczyc sciegien, ktore maja tam miejsce swojego przyczepi, byc moze wdal sie delikatny stan zapalny ze wzgledu na brak odpowiendiego czasu na wypoczynek. osobiscie bym dal z 1-2 tygodnie odpoczynku i zastosowal suplementacje przeciwzapalna
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 798 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14391
Problem pojawił się tylko podczas treningu na linie. hmmm może inaczej: Czy prawidłowo technicznie wykonywane podciąganie na linie obciąża w sposób niebezpieczny stawy łokciowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11964 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
bardziej nadgarstki beda tutaj zagrozone, choc kwestia rowniez, czy nie doszlo do znacznego przeciazenia na skutek tego, ze masa ciala trzymana byla jednoracz
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 798 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14391
Ważę aktualnie około 108kg i jednak różnica w obciążeniu ramion względem pracy na drążku jest znaczna. No nic. Mam nadZieję że to nic poważnego. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
TomQ-MAG
problem moze dotyczyc sciegien, ktore maja tam miejsce swojego przyczepi, byc moze wdal sie delikatny stan zapalny ze wzgledu na brak odpowiendiego czasu na wypoczynek. osobiscie bym dal z 1-2 tygodnie odpoczynku i zastosowal suplementacje przeciwzapalna


Dokładnie jest to bardzo prawdopodobnie skoro występuje obustronnie ,nowy ruch dodatkowo mocno obciążający plus inne aktywności. Odpocznij a następnie bardziej stopniowo je wprowadzaj jeśli chcesz dalej robić.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolagen,magenez a kregoslup

Wiecej