SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie pytanie-uniwersalna oliwa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Cześć, wrocilem niedawno do PL. Chcialbym kupić najlepszza oliwe z oliwek o zastosowaniu uniwersalnym - czasem krotkotrwałe smazenie,ale zazwyczaj na zimno chcialbym uzywać. Na co zwracać uwage czytajac etykietki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pierwsze co to data zbioru (te lepsze zazwyczaj mają), struktura jest taka mętna, oczywiście ciemne szkoło. Ponadto na etykiecie musi być oznaczone opis metody tłoczenia, kraj pochodzenia (nie pakowanie, bo często robią nas w konia, że pisze PAKOWANO np. W Hiszpanii, a niekoniecznie zbiory były w Es). Do tego Adres i nazwa dystrybutora, albo producenta, w tych lepszych jest też kto rozlewał.

Swojego czasu miałam okazję kosztować greckiej oliwy z oliwek Sitia, cenowo sądzę około 35zł za pół litra, ale warta swojej ceny. Samakowo idealna, "zwykłe i tanie " oliwy zazwyczaj są cierpkie, jakby czuć chemie, a ta zdecydowanie nadrabia i smakiem i zapachem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
data Zbioru, rozumiem ze ma byc jak najkrotszyy dystans miedzy data zbioru a zakupem? O ciemnym szkle wiem,ale wlasciwie dlaczego ciemne szklo jest wazne w przechowywaniu oliwy ? Do stosowania na zimno oczywiscie nierafinowana tak? No i coz.. ogolnie to jestem w szoku jak widze ceny prod. spozywczych w sklepach co do zarobkow...smierc glodowa... 35zl to jest niska cena oliwy niskiej jakosci? :O
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wiesz, jak widzisz, że oliwa została wyprodukowana rok temu (gdzie po około 1,5 roku od zbiorów oliwa traci na wartości).
Jesli chodzi o szkoło - chroni oliwę przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych. Trzyma się ją z dala od ciepła (ale nie w lodówce).

35zł (tak sądze, bo nie ja kupiłam) Sitia to uważam nie oliwa niskiej jakości, a jedna z lepszych Wiesz...trzymałam w rękach butelkę oliwy z prawie 100 :D także tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
wszystko poszlo do gory... alkohole tylko potanialy.Porazka. Dzis kupilem wedzonego lososia 2 x 150g , jedno awokado , chleb zytnio pszenny , puszke kukurydzy dalem 37 zl .. No i wracajac do meritum - Twoja wiedza znacznie przewyzsza moja wiec ja nie wiem jaka ma byc metoda tloczenia, czy z ktorego kraju oliwa ma najlepsze walory zdrowotne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
http://potreningu.pl/articles/1519/jak-wybrac-dobra-oliwe-z-oliwek

Zapraszam do poczytania artykułu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
dIekuje,dobry artykul
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Placek owsiany po treningu

Wiecej