SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybka pompa mięśniowa, zagadka.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 148
Witam Panowie.

Mam pewne pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Trenuję przeszło 5 lat, dosyć dobrze znam swoje ciało i przerobiłem większość istniejących treningów.

Ciekawi mnie pewna kwestia. Mam taki problem wadę/zaletę - chociaż w pewnych momentach bardzo mi to przeszkadza.

Jestem dość silny jak na swoją wagę,oprę się głównie na klace - przy 82kg wagi w typowym treningu na masę dochodziłem spokojnie do maxa 160kg. Robiąc serię - w zalezności od dnia 130-140kg 4x5. Przy czym moja waga ciała na prawdę ciężko idzie do góry na wysokich kcal.

Problem/zaleta - bo w zależności kiedy - polega na tym, że mega szybko osiągam dużą pompę mięsniową, bez różnicy czy jestem na towarze czy przez rok jestem off. Wolę zrobić 6 powtórzeń na drążku podczepiając 20-30kg niż, podciągać się samym ciałem na 12 ruchów - 1 wersję robię dokładniej technicznie, poniewaz nie występuję tak szybko wspomniana pompa.

Jest to wadą i zaletą ponieważ czuję piekielne palenie - przez które czasami muszę szybciej skończyć serię, albo zrobić krótką przerwę, ale za to kable zawsze (nawet na ostrej masie) są b.db widoczne.

Idąc tym tropem - zastanawiam się czy ma to jakąś zależność co do treningów jakie powinienem wykonywać i jakie będą dla mnie najlepsze? W sensie... Czy powinienem się skupić na niższym zakresie powtórzeń, czy mieszać. Czy pracować bardziej na zakresie pobudzającym do pracy włókna wolno czy szybko kurczliwe? Czy ma to w ogóle jakiś sens? Jakieś prawo bytu? Bo w tym sporcie chodzi przeciez głównie o to, aby poznać swoje ciało i wiedzieć co jest dla nas najlepsze... Czuję, że zauważyłem coś istotnego, ale chciałbym wiedzieć czy można to jakoś wykorzystać...?

Mam nadzieję, że napisałem sensownie o co mi chodzi :)



Zmieniony przez - spejsonnn w dniu 2017-03-10 01:51:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Powinieneś mieszać zakresy powtórzeń i stosować periodyzację. Duże ciężary i 4-6 p ? Ok, będziesz rósł ale w końcu organizm się zaadaptuje i zmiana na 10-12 to będzie nowy bodziec do wzrostu. Proste jak budowa cepa.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3489
a robisz rozgrzewke? ja miałem to samo, kilka serii i pompa taka, że musiałem robić kilka minut przerwy. ostatnio mi przeszło i zauważyłem ze jak sie mocno rozgrzeje to potem pompa mniejsza. krew szybciej krąży i nie zalega w jednym miejscu
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2 tygodnie na zbicie wagi

Następny temat

Plan do oceny fbw siła+hipertrofia

WHEY premium