SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybka odpowiedz dotycząca Carbo/BCAA = sog

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
jestem ekto więc mam już taką manię z nadwyżką kaloryczną i tym że zawsze musze uzupełnić glikogen itp.
Niestety troche w pasie się podlałem, za czym idzie też zacząłem się teraz mocno pocić. Przed 30-40gram carbo + EAA,Po treningu zawsze łykam z 80g Carbo do EAA, zdaje mi się że to jeden z czynników moijego podlania, mowa o Carbo. Mogę jako ekto kompletnie zrezygnować z Carbo jeżeli przed i po mam wystarczające dawki EAA, a 40min po wypiciu EAA zjem pełnowartościowy posiłek? Czy momentalnie odczuje różnicę i zacznę zjeżdzać
Dodam że treningi mam b.ciężkie do 1.5h

Zmieniony przez - L3m0n w dniu 2011-08-05 17:26:54

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
ja bym nie rezygnowal z carbo, tylko przyjrzal sie z ogolej puli wegli w diecie.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Musisz przemyśleć czy nie jest to kwestią diety. Co do carbo przed samym treningiem to różnie to bywa, jedni dają drudzy nie. Po treningu węgle są bardzo ważne i ich uzupełnienie to priorytet. Ale jeśli np po treningu od razu masz tam ryż i kuraka to możesz zrezygnować z carbo ale wtedy staraj się szybko zjeść ten posiłek. Aczkolwiek, może to być wina też twojej diety, może na noc jesz za dużo węgli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie pisz ciagle:
'Po treningu węgle są bardzo ważne i ich uzupełnienie to priorytet'

bo to nie musi byc priorytet!
.....a nawet mozna napisac ze nie jest priorytetem!

Ci co nie do konca znaja sie na rzeczy zaczna jesc same bananay po treningu!

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie musi być, ale co by było gdybyśmy na masie nie jedli po treningu węgli?
Może też źle ująłem, jest jednym z priorytetów Teraz lepiej?
Jeśli masz pełnowartościowy posiłek od razu to piszę, że może zrezygnować bo i tak ma posiłek, a nie zamiennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Ja bym zrezygnował z carbo przed treningiem. I tak pewnie masz pełnowartościowy posiłek przed nim więc carbo przed imo zbędne

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
Napisałem ten temat ku pamięci postom Knife który mówił że Carbo jest kompletnie zbędne jeżeli mamy BCaa
Knife podkreślał że niezależnie od grupy można nie brać tego carbo

Zmieniony przez - L3m0n w dniu 2011-08-05 18:36:00

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
W ogole carbo jest zbedne. Nie chodzi czy masz bcaa czy nie.

Carbo =slabe weglowodany, latwo mozna zastapic ryzem,makaronem itd.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
Knife ale jeżeli nie mam innego węgla przez najbliższe 40min po treningu to co wybierasz, samo BCAA? A jak już samo BCAA to chociaż troche to omów dlaczego akurat tak...

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
z tym mozna polemizowac - carbo vs np. rozgotowany ryz
tu juz bardziej wchodza preferencje indywidualne

ja ososbiscie w okresie okolotreningowym - jesli juz mam te wegle - wole walic ww proste,
ba
duze ilosci ww prostych
co i tak nie ma roznicy - teoretycznie - jakie to wegle beda

moglbym niesmialo napisac ze nawet lepiej ww proste
->okolotreningowo z naciskiem na po!

Na masie tez daloby sie obejsc bez wegli - na malych ilosciach wegli - ale czy oplacalnie jest robic mase na high protein diet,czy tez do konca zdrowo na high fat diet majac na celu zwiekszenie zapotrzenowanie np. o 1000kcal?

wegle najtansza opcja
nie konieczna - ale najtansza!


a jesli piszac BCAA jaka pore macie na mysli?
przed/na - si
po - juz nie koniecznie tylko bcaa -> ale EAA!

Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-08-05 19:01:18

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
dziękówa Solaros.

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ktory byscie wybrali ?!

Następny temat

Odzywki firmy GNC

WHEY premium