SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szwy po zabiegu ????

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 53680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam prosilbym o odpowiedz ludzi ktorzy znaja sie dobrze na rzeczy poniewaz jest to sprawa dla mnie bardzo wazna chodzi o moje zdrowie.

14 lipca 2006 - mialem zabieg mianowici wyciecie wlukniaka . operowal mnie mlody lekarz 25 lat. Wyciol mi kawal ciala jakies 1cm w glab. Zszyl nicmi mieso ( podobno rozpuszczalnymi) a nastepnie zsyl skure 3 szwami. wszystko bylo ok

22 lipca 2006- zglosilem sie na zdjecie szwow rana sie goila i wszystko bylo ok

26 lipca 2006 - zauwazylem ze przez rane wydobywa sie nikta myslalem ze zostawiono mi szew zewnetrzny jednak sie okazalo ze to szwy wewnetrzne ( takie niebieskie) okazalo sie ze widac dwa o dlugosci 2cm. Wyjeto mi je przez jescze nie zagojona rane


30 lipca 2006 - ostatnio reka zaczela mnie szczypac i czulem chwilami jakby cos sie dzialo w srodku ( lagodny i chwilowy bol ) kiedy dokladnie sie zorientowalem widac wypyklosi w podlizu rany jakies 0.2mm i kiedy dotykam czuje ze ta sa kolejne szwy !!!!! Jednak rana juz sie zabliznila dosyc dobrze.

I co ja mam teraz robic ??? Jak mam ufac lekarzom czuje sie jak krolik doswiadczalny... bawia sie mna praktykanci w moim wieku!!!

o tym ze odwleka sie moj trening nawet nie wspominam

Jestem w szoku . porosze o jakas wypowiedz bo juz niemam pojecia do kogo sie z tym zwrocic :(((((((((((((
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Szwy są głównym sposobem zasklepiania ran po zabiegach operacyjnych lub mniej inwazyjnych powodujących rozcięcie skóry, lub dodatkowo tkanki mięśniowej. Czasami jako szwy określa się również nici chirurgiczne. W zależności od rodzaju szycia używa się nici różnej grubości. Im cieńsza nić, tym wyższa liczba.

Nici możemy podzielić również według ich rodzajów:

- wchłanialne

Do tej grupy szwów zaliczamy naturalne (catgut, catgut chromowany) i syntetyczne (jedno- lub wielowłóknowe).

- niewchłanialne [jednowłóknowe syntetyczne (poliamid, poliester, polipropylen, polifluorek winylidenu), wielowłóknowe (naturalne, syntetyczne), metalowe]

Gojenie się rany trwa dość długo. Szczególnie jeżeli wycinany był około 1 cm kawałek ciała. Zdecydowanie mogą nastąpić odczucia pieczenia, swędzenia, czy pojawiający się ból. Szwy rozpuszczalne mogą również wychodzić na zewnątrz gojącej się rany. Zawsze jednak warto tego typu objawy konsultować z lekarzem, szczególnie tym, który wykonywał zabieg. On najlepiej będzie wiedział co robić, po spojrzeniu w gojącą się ranę.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
jak to co zrobić? idź tam do lekarza jeszcze raz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
witaj
sprawa wyglada tak : wyciąć włókniaka i zszyć to nie problem
co do szwów - te wewnątrz zresorbują się po miesiacach a czasem latach , czasami mogą zostać wydzielone na zewnątrz - tak też się zdarza - nei przejmuj sie - po prostu jak wychodza to sie je wyciąga

szycie skóry w zależności od okolicy zwykle od 5 do 10 dni


łaskotanie , drapanie czy nawet ból mogą towarzyszyć gojeniu (proces organizacji blizny (zawsze jakas jest - zawsze jekiś zrost )
czasami po zabiegu mogą wystepowac bóle - blzna ma tendencję dościągania tkanek - problem szczególnie istotny w chir szczękowo-twarzowej i plastycznej - długo by gadać

a co do samego lekarza - pamiętaj że po pierwsze kazdy musi się uczyć i wykonywać rózne zabiegi ... pierwsza przeszczepiona nerka , pierwsze serce czy też pierwsze wycięcie włókniaka (pewnie któreś z kolei ... )
pamiętaj że na pewno był do tego teoretycznie przygotowany , widziała wiele razy (jak nie wykonywał) a na pewno było to pod kontrola doświadczonego lekarza...

tak więc nei wiem czym sie przejmujesz ... oczywiście jeśli będzie bolało , pojawi się jakeiś wygórowanie , cieple i coś się będzie przelewać itp to jak najbardziej do lekarza ...


wiesz - ja też keidyś pierwszy raz coś szyłem (żywego) - była to babka chyba po usunięciu pęcherzyka żółciowego asystowałem (haki) jako trzecia osoba , ordynator pierwszy operator zszył pierwsze warstwy brzucha i powiedział : widział pan kolego jak to robię więc proszę dokończyć , oczywiście czuwał patrzył i pomagał drugi doktor (chirurg ogólny i szczękowo-twarzowy) , wiec zaszyłem tak jak sie wczesniej uczyłem na kawałku szmaty czy słoniny

tak wiec pamietaj że zawsze jest ten pierwszy raz ... czy tooperacja na otwartym sercu , mózgu , czy np operacja przysadki z dojścia przez nos i zatoke klinowa jeśli ktoś wie o co chodzi ....

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm ok dzieki . A orientujesz sie moze kiedy bede mogl znow wrocic na silownie i czwiczyc??? Chodzi mi chociaz o taki lekki trening. Byl to wlokniak barku lewgo. Rana na 3 szwy ???????
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 114
Wszystko zależy, jak będzie się goiła rana. Proponuję odczekać max. czasu wg. Ciebie i zgłosić się do lekarza po ocenę i opinię. Potem lekkie i ostrożne treningi.
Ja zaczęłam za szybko po zdjęciu 3 szwów na nodze lekkie biegi, i rana się otwarła, chociaż wydawała się ok.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12
Mam takie pytanie przy okazji czy mialeś jakiś przepisany antybiotyk żeby twoje rany szybciej sie goiły????????????
1

SzAnUj ŻyCiE... OnO jEsT pIęKnE GdY PoTrAfIsZ sIę Nim CiEsZyć ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Leki przeciwzapalne

Następny temat

bardzo niskie cisnienie 80 50 czy niebezpieczne?

WHEY premium