SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szum w uszach!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24860

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Mam 17 lat. Od jakiś 3 dni cały czas szumi mi w głowie. Nie boli mnie głowa tylko po prostu szumi mi w łepetynie, nie wiem czy to z uszu czy z głowy. Szum w rodzaju jak w TV się włączy to taki szum słychać. Nie wiem co robić. Nie moge przez to usnąć, ze 2 tygodnie temu nie wiem co mnie dopadało ale po przyjściu do domu bardzo, ale to naprawde bardzo głośno słuchałem muzyki w słuchawkach. Jak skończyłem słuchać to mi tez tak szumiło ale po 10 minutach przestawało. Co mam robić ? Przejdzie samo (juz od około 10 dni tak nie słuchałem) czy iść do jakiegoś lekarza ?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
a nie jestes moze przypadkiem przeziebiony i dodatkowo nie masz kataru albo zapchanego nosa?

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wszystko ok, pare dni temu jak było zimno troche sie wyletniłem i zmarzłem ale nie przeziębiłem sie, wszystko ok jest. Cały czas szumi cholerstwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
czasem tak szumi od zatkania trabki sluchowej - np w przeziebieniu.

wez do nosa afrin czy xylorin a jak ci nie przejdzie to idz do laryngologa.

nie lykales moze ostatnio aspiryny?

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok zrobie tak, mozesz mi jeszcze powiedziec czy te leki są na recepte? Zmierze sobie cisnienie jeszcze jutro bo mi bateryjki siadły w ciśnieniomierzu, ale tylko szum czuje, łep mnie nie boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
z tą aspiryną to chyba mała szansa (ale zawsze !)
a nie jechałeś samochodem z otwartym oknem ? nie zmarzły uszy i ich okolica ?
mysle ze kilka dni w domciu i sprawa załatwiona
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hm... no i dupa. Byłem u lekarza, mam bardzo wysokie cisnienie 150/90. Lekarz zabronił mi ciwczyc dzis robiłem badania wszystkie (mocz, krew, cukier, cholesterol) jutro do laryngologa ide. Czy to moze byc spowodowane ? Na siłowni cwicze 2 lata jak nie cwiczylem nie miałem takiego cisnienia. Gdy rok temu mierzyłem miałem 140/90 ale dobrze sie czułem wszystko ok było. Czy możliwe ze nie bede mógł na siłowni ćwiczyć więcej ?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 146 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1596
Zacznijmy od tego, że 150/90 to nie jest "bardzo wysokie ciśnienie" a raczej nadciśnienie - umiarkowane niskie. Radze zrzucić kilka kg, i polecam jakiś lek z rodziny beta-blokerów np. bisocard (1/4 tabletki na dobe). Radze dokładnie się przebadać, bo przyczyn nadciśnienia może być naprawde wiele np. chore zęby. Jedz mniej soli i sodu. Co do szumu w uszach to: H. Michaelis - Euroinstytut Medycyny Bioenergetycznej

Choroby ucha wewnętrznego takie jak szum w uszach, ucisk w przewodach usznych oraz zaburzenia słuchu są obecnie bardzo rozpowszechnione. Tylko w Austrii cierpi na nią przynajmniej 350 tys. ludzi, w RFN ok. 10 mln, w USA około 44 ml a na całym świecie prawdopodobnie więcej niż 1 mld ludzi ma różnego rodzaju schorzenia narządu słuchu. Wielu dotkniętych tymi chorobami ludzi ma przykre dolegliwości pogarszające komfort życia i w znacznym stopniu utrudniające aktywność zawodową. Do wiodących przyczyn schorzeń narządu słuchu (ucho środkowe i wewnętrzne) należy zaliczyć zaburzenia krążenia w naczyniach ucha środkowego, zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, woskowinę uszną, zatrucia (rtęć, tlenek węgla) oraz kostnienie w stawach kosteczek słuchowych (tzw. otoskleroza). Zjawisko szumów usznych jest głównie zaburzeniem psychosomatycznym wynikającym z nadmiernej presji psychofizycznej na organizm (stres). Leczenie tych zaburzeń polega na stosowaniu różnych leków wpływających przede wszystkim na przepływ krwi, które niestety w przypadku zespołu szumów usznych nie są zbyt skuteczne. Często zachodzi też konieczność stosowania aparatów słuchowych gdy zjawisko szumów usznych wyraźnie pogarsza odbiór bodźców słuchowych. To ostatnie przynosi jedynie pozorną ulgę, gdyż nie oznacza definitywnego wyleczenia.



DODAM, że szumy w uszach mogą też być spowodowane wszelkimi chorobami związanymi z jamą ustną. Jak masz jakieś dziury w zębach to lepiej je wylecz.

// MASTIFF: THE CHALLENGE OF A GIANT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
"i polecam jakiś lek z rodziny beta-blokerów np"

...bez znajomosci tetna pacjenta dajesz beta bloker...no comment...wlasnie na 50% zabiles kolege...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hkgjjkytlyrlrs

Zmieniony przez - om w dniu 2004-10-21 03:19:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4446 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
eeee, betablokery od razu?
najpierw (jak juz pisano) - dieta (ograniczenie soli kuchennej, tluszczu, papierosów i alkoholu), korekta wagi (niekoniecznie zrzucenie, bo gdy ćwiczysz siłowo, to są inne proporcje).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jesienne i zimowe kąpiele w jeziorze

Następny temat

solarium-poradżcie jak i ile

Wiecej