SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szukamy skuteczności w Aikido :)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
to Wasza pierwsza reakcja... rozumiem.

Jak wszyscy zauważyli, jest tu mnóstwo tematów na temat tej sztuki walki. Co jakiś czas pojawiają się nowi forumowicze i przekonują, że to jest "morderczy system" Niestety nie można tego sprawdzić w zawodach, tylko na rzeczywistości, więc:

Proszę chociaż o wpisy aikidoków, którym ta sztuka w konkretnym przykładzie pomogła. Czy to na ulicy, czy to w sparingu naprzykład z kickbokserem... Wasze zastosowanie technik.

Stwórzmy bazę najbardziej użytecznych technik!

P.S.
Proszę za duzo nie spamować. Typu: dziewcznyna złapała mnie za rękę a ja się wyswobodziłem

Mój przykład.
A co tam, zrobiłem kiedyś nikyo z uchwytu za rękaw. Poważnie...
Scenka: koleś miał problemy i coś mi wrzucał. Ja olewka i obracam się w drugą stronę. On mnie łapie jedną ręką za rękaw. Klasyczny przykład leszcza.
Moja reakcja: obracam się i mae geri w podbrzusze, kilkakrotnie w mordę z piąchy on kurna dalej trzyma!!! i wyobraźcie sobie że przekręciłem nadgarstek, razem z moim barkiem i wdupiłem mu dźwignie, he he... Puścił no i butem skończyłem... Ale fakt, że to figter nie był! Poza tym to było bardziej jak ju-jitsu (te uderzenia, gdzie tu miłość?) to chyba się nie liczy

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Ja ćwiczyłem niektóre techniki zblizone do aikido, choć w ramach innego stylu. Wiec sie moge wypowiadać. Jeden jedyny raz w szarpance z ziomalem zastosowałem odwrotną dźwignie na nadgarstek i się udało. ale kolega był troszke podpity i to wszystko było troszke dla żartu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1020 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21579
no właśnie, nikyo, żeby zadziałało trzeba najpierw "zmiękczyć" przeciwnika, nie wiem czy tego uczą na aikido ...
Zeby nie było że tylko atakuje aikido (w koncu to system typowo obronny, więc niech się broni ) dodam że uczą fajnych padów więc jak się aikidoka wyp^$^^# po ciosie w buźkę na ulicy to ma większe szanse żeby ulica mu nie oddała z drugiej strony, niż ktoś kto w ogóle nie ćwiczy.
I tu moim zdaniem leży skuteczność tego systemu

skumulowałem w sobie całą energię i zaj***** mu z całej siły

bramkarz jednej z łódzkich dyskotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
oł Dzizus he he

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Tylko to żadna nowość. Wogóle zaleca się "rozpakowanie" przeciwnika przed wykonaniem techniki kończącej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 496 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4333
Cześć.
Już to zdarzenie opisywałem, ale pozwolę sobie ponownie to zrobić, bo jest nawet trochę na temat.
(Poza tym opiszę je choćby na przekór pewnym forumowym 'twardzielom', którzy z powodu jego opisania ze mnie szydzili. )

Aha - ja sam nie przepadam jakoś za aikido i nigdy go nie trenowałem. Nie przekonuje mnie.
Ale do rzeczy:
Kiedyś, przed około dziesięciu laty, kiedy dopiero zaczynałem trenować karate, zawędrowałem do klubu shotokan, bo mój klub nie miał zajęć w wakacje. Tamże sparowałem z jednym facetem, który trenował shotokan (od niedawna), a także właśnie aikido (już dłużej). Pasy w karate mieliśmy wtedy obaj białe. Warunki fizyczne nieco mieliśmy odmienne - facet był sporo wyższy i cięższy, a przy tym 'wycieniowany'. Zatem zapewne znacznie silniejszy niż ja.
Po krótkiej wymianie kopnięć i uderzeń, podczas której przeciwnikowi nie udało się uzyskać przewagi (licho wie czemu, może dlatego, że zdarzały mi się jeszcze w 'szczenięcych czasach' różne bijatyki i wiedziałem o co chodzi), facet przechwycił jakoś moją rękę (chyba w trakcie zadawania ciosu). Nie dałem już rady się wywinąć, a on zaskoczył mnie dokumentnie właśnie jakąś aikidocką dźwignią stójkową.
No i przegrałem walkę bardzo boleśnie. Przy czym ucierpiał i łopkieć i staw barkowy, a w ostatniej fazie techniki facet przygiął mnie dość mocno do samej maty.
Nie wiem co to była za technika, ale w tym konkretnym kontekście okazała się jak najbardziej skuteczna. I dlatego o tym tu piszę.

Pozdrowienia dla tych nielicznych, co nie jadą na inne style.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
Ja w sumie już nie ćwiczę aikido i w kilku postach dałem wyraz temu że nie jest to fenomenalna sztuka... ale chciałem żeby taki temat powstał, ponieważ można dyskutować i dyskutować na temat skuteczności w nieskończoność. A tak zobaczymy konkretne przykłady i wtedy dojdziemy do jakiś wniosków.

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wezcie najlepiej wpakujcie w typa serie z kalacha a potem zalozcie trupowi np sankyo. Wtedy dopiero bedziecie miec uberskutecznosc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
no tak ja to rozumię ale to temat żeby w końcu widzieli ci nawiedzeni

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 442
No to ja może opowiem i kokyu nage. Gościu jeden miał poważny problem z obecnościa naszej ekipy w jego ulubionej knajpie. Grzecznie wyciagnął obie dłonie w moim kierunku, pewnie chciał mi czoło do nosa przyłożyć a ja go książkowo rozciągnąłem na boki (rozsunąłem jego ramiona i jedno pociagnąłem w dół a drugie ku górze), tai sabaki (obrót, pivot) i puściłem w stojących nieopodal ochroniarzy - skuteczne, bo go od razu wywalili :) Myśle, że następne działania z mojej strony to jednak byłoby mae- lub mawashi geri a potem regularnie prawy, lewy w różnych kombinacjach ale samo aikido wystarczyło. Jednak od dłuższego czasu zabawiam sie innymi stylami - nie polecam samego aikido - niech mi ktos powie jak Aikido odpowiada na atak zapaśniczy (sam ćwiczyłem 8 lat u różnych mistrzów)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1020 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21579
Bem, zwykłe aikido na atak zapaśniczy odpowiada zejściem z linii ataku (koniecznie z piwotem) po czym okazuje się że całkiem przypadkiem za nami znajdowała się postawiona ostrzem do góry kosa na którą zapaśnik się nadziewa
W wersji bojowej udoskonalonej przez naszego forumowego kolegę na atak zapasniczy odpowiada się serią z kałacha i założeniem trupowi sankyo
Remi_Thor, dzięki za temat, zapowiada się powtórka z tsunami

skumulowałem w sobie całą energię i zaj***** mu z całej siły

bramkarz jednej z łódzkich dyskotek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy Hapkido nadaje się do samoobrony?

Następny temat

Siłownia+worek+bieganie

Wiecej