SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szukam właściwej drogi do zamierzonego celu

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67
Witam. Od kilku dni czytam to forum i jemu podobne. I zalewa mnie ilość informacji do opanowania. Ale od początku. Jako młody chłopak chodziłem na siłownię bez specjalnych wyczynów. Później kilka lat przerwy. Kolejny atak jakieś dwa lata temu. Przerwa i w zeszłym roku przed gwiazdką wszedłem na wagę i 99kg 185 cm wzrostu 35lat i spora opona. Kupiłem orbitreka i bieganie kilka razy w tygodniu od 45-90 minut z tętnem w okolicach 130.
Dość szybko waga spadła do 91kg. Latem miałem dwa wypadki. Skręciłem nogę i złamałem żebro. Nie biegałem, ale nie przytyłem. Dietę wzbogaciłem dużą ilością ryb i zwiększyłem ilość posiłków. Waga spadła do 88kg. Od dwóch miesięcy chodzę na siłownię. Na początek robiłem trening obwodowy z dużymi ilościami powtórzeń.
Teraz od wczoraj robię trening dzielony na większych ciężarach.
Jestem nurkiem regularnie pływającym. Nie zależy mi na wielkich mięśniach. Chcę mieć ładną sylwetkę. Wpadłem na pomysł zrobienia pełnego cyklu treningowego. Tzn jakiś czas na masę , a później znowu aerobowo na rzeźbę.
Czy to jest dobry pomysł?
Czy muszę jeść suplementy i jeżeli tak to jakie? Myślałem nad wzbogaceniem diety o odżywki białkowe.
Ile czasu robić masę?
A ile czasu zaplanować na rzeźbienie? Chodzi mi o proporcje.
Dzięki wytrwałym za przeczytanie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
Fajnie,ze zdecydowałes sie trenowac,dla nurka i nie tylko-trening siłowy to swietna, dodatkowa pomoc.
Siła i większa sprawność zawsze sie przyda ,czasem nawet moze uratowac życie swoje i innych...

Warto sobie na początku okreslic konkretne cele,jakie chcemy osiagnac.
I tu już jest problem:bo nie chcesz mieć dużej masy mieśni(tzn do jakiej wagi chcesz dojsc?90 kg,100 kg,120 kg?) ale pragniesz trenować systemami treningowymi kulturystów przygotowujacych się na zawody...
bez sensu,chyba ,ze masz duzo czasu i masz ochote popróbować wszystkich metod treningowych,które tu wyczytasz...:)

to analogicznie jakby podjechac do warsztatu samochodowego golfem 1,3 litra,powiedziec,,ze chciałbys troche wiecej mocy i szybkosci ale myslisz o wstawieniu silnika 12 cylindrowego,wyrzuceniu siedzen i tapicerki,przeóbce zawieczenia,hamulców i wymianie felg na 20'' i opon szerokosci 345/35/20..:)


inna sprawa zbyt wymyslnymi i zaawansowanymi treningami sam pozbawiasz sie bonusu dla poczatkujacych.
Do rozwoju i zwiekszenia siły,sprawnosci wystarczajace zupelnie jest stopniowe ziwekszanie trudnosci treningowych a nie przeskakiwanie po kilka pieter.....


Dlatego proponuje na początek najprostrzy fbw(bez zadnych wersji a,b,c itp) 3 x w tygodniu-trening zajmie 30-40min i beda efekty.
Diee najlepiej sobie wyliczyc dopasowana do wydatku energetycznego na zero,po 6 tygodniach zobaczysz sam ,czy troche przydaloby sie wiecej masy,czy rzezby,wtedy podregulujesz to dieta.
Opisy takich treningow sa w dziale dla poczatkujacych-zupelnie to wystarczy.

Popatrz na kolegow bioracych udzial w konkursie Przemiana 2012-niewielkimi treningami i dieta systematycznie sie zmieniaja i to w krotkim czasie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Witaj,
jeżeli nigdy nie stosowałeś żadnej diety to proponuje rozpocząć od tego:
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
z czasem ułożysz sobie dietę ,wyliczając bilans kaloryczny
polecam narzędzia w portalu:
http://potreningu.pl/diety
tutaj znajdziesz informację o treningu FBW
https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67
Dzięki! Te linki o dietach super ! Co do FBW to ja coś takiego robię już od kilku tygodni. Ale na większej liczbie powtórzeń (15). Chciałem coś zmienić , bo bardzo lubię konkretny wysiłek. Dlatego chciałem zrobić cykl na masę. Może to jednak nie jest dobry pomysł.Mam dobrą wydolność , ale brakuje mi siły. Nie wiem , czy wiecie, ale sprzęt do nurkowania , który muszę nosić waży około 40-50kg. Trzeba z tym sprzętem na plecach mieć stabilną postawę, bo inaczej można sobie i komuś zrobić krzywdę. Przy moim wzroście 185cm trochę mięśni mi brakuje, a trochę jest ukrytych pod tłuszczykiem.
Ile czasu mam robić FBW ???
Czy nie będzie za długo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2384
Czeka też na odpowiedź, bo mnie to będzie też czekać. Wedle moich informacji wszystko zależy od progresji ciężarów i osiągnięciu swojego maksimum, potem tydzień roztrenowania i kolejny cykl ale niech tu się wypowiedzą praktycy bo moja wiedza tylko teoretyczna jest i sam jestem ciekaw!
Jeszcze link z artem dotyczącym FBW: https://www.sfd.pl/FBW_Geneza,_Zasady,_Podsumowanie.-t398536.html

Zmieniony przez - Kazik71 w dniu 2012-02-21 13:15:52

STARY CZŁOWIEK I MOŻE!
mój dziennik: http://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
tak długo -jak długo będzie progres czyli będą efekty
nie będzie postępów będziesz zmieniał plan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
mozna zmieniac co ok 5-6 tygodni,by psychika tez odczula zmiany...
wlasnie na sile i mase to wlasciwie najlepsze treningi(pomijajac juz oczywiscie wyspecjalizowane dla wyczynowcow)
mozna zmieniac cwiczenia i ilosci powtorzen.robiles 15 powt,to teraz zrob np 10 powt,pozniej np 5,kolejny etap systemem 15-10-5 .... i juz masz rok cwiczen..:)sila powinna sie poprawic w newralgicznych cwiczeniach o ok 20-30 srednio...masa w zaleznosci od dietyale by nie bylo wiecej tluszczu do max 5 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
Najpierw to wrzuć foto, podejrzewam, że jeszcze z 10 kg do cięcia - czyli do wakacji dieta, siłówka i aero. Pisałem tyle razy o tym i tak obszernie, że po prostu sobie poczytaj.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67
No to posłuchałem. Macie moje zdjęcie z września, i kilka kilogramów temu w avatarze. Coś ruszyło w sprawie diety i przemyślałem trening. Waga nadal spada więc musi być dobrze. Wczoraj godzina biegu na orbitreku i kontrola wagi 87kg . Na tym zdjęciu mam 93kg. Teraz mam plan trening siłowy w poniedziałki, we wtorki biegi , środy siłownia , czwartek orbitrek, piątek siłownia, sobota i niedziela wolne. Dzisiaj na siłowni zobaczę jaki trening mi bardziej odpowiada. Tzn orbitrek bardzo dobrze wpływa na mnie i doskonale redukuję tłuszcz. Dlatego trening siłowy mogę spróbować w różnych wariantach. Przynajmniej tak mi się wydaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
Uważam długotrwałe aero za bezsens, ale rób jak uważasz. Wybrałbym interwały i znacznie mniej aero.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67
Trzeba trochę uaktualnić. Nadal trenuję. Czyli od początku roku regularne treningi na siłowni. Waga stoi na magicznej liczbie 86kg. Ale tłuszczu jest coraz mniej, a mięśnie rosna. Zauważyłem duży wzrost siły. I pojawiły się kształty mięśni np triceps , barki . Niestety pozostała oponka na brzuchu. Jest znacznie mniejsza ale jednak jest.

O treningu. Przez ten cały czas robiłem FBW. Najbardziej lubiłem duże ciężary w 5 -kach. Teraz trening zajmuje mi prawie dwie godziny i dość mocno mnie męczy.Dodam, że mam dwie córki 4 i 5 lat , które dość mocno ograniczają mi mozliwości wypoczywania po południami w domu.
Zastanawiam się czy po czterech miesiącach nie powinienem zrobić zmiany w treningu? Nie czuję zmęczenia poszczególnych mięśni. No może nie takie jak pamiętam z młodości tylko lekki dyskomfort. Nieraz problemy z utrzymaniem telefonu na wysokości ucha po treningu. Ale duże grupy mięśniowe raczej mam wrażenie niedotrenowania.

Dieta przy tym nisko węglowodanowa. Też zastanawiam się nad zmianą.

Czyli efekty są . Siła znaczne obwody głównie urosły ramiona i zmalał brzuch.
Dzięki za polecenie FBW.
A i kupiłem rower i teraz wszędzie rowerkiem. A orbitrek tylko od święta jak nie mogę na siłownię i wtedy interwały.

Może jeszcze ciekawostka. Pierwsze nurkowanie w tym roku i pomiar zużycia powietrza szokujący. Prawie połowa tego co w ubiegłym roku. A to daje mi wynik na zawodowym poziomie. 14 l/min
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Weekendowa masakra: Trening dla zapracowanych

Następny temat

Pyszne i zdrowe - moje kuchenne szaleństwa!

Wiecej