SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Sztywność karku a trening

Wysłana -
Witam,
Od środy zaczęła boleć mnie szyja/kark. Ledwo co mogę ruszać tą szyją(jak posmaruje Voltarenem to przechodzi na jakiś czas). Nie stało się to od treningu ponieważ ostatnio byłem przeziębiony i miałem przerwę na siłce. Ból jest taki jakby mnie przewiało lub źle bym spał.
Pytanie co z tym zrobić? Czy samo przejdzie? Odpuścić sobie treningi dopóki ból nie przejdzie?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
WIdocznie jak sam stwierdziłeś Cię przewiało.
Wysłana -
Ćwiczyć z tym, czy lepiej odpuścić i się zregenerować.
Wysłana -
Ja bym odpoczął, bo wychodząc zgrzanym na dwór można jeszcze dowiać bardziej.
Wysłana -
Również wydaje mi się, że dopóki sztywność nie minie, lepiej odpuścić sobie treningi. Z doświadczenia wiem, że może to potrwać kilka dni, u mnie był to tydzień. Przez cały ten czas nie mogłam skręcać głowy w prawo. Dało się do pewnego momentu, a dalej czułam jakby „blokadę”. Na szczęście samo przeszło.
Wysłana -
diabeelek
Witam,
Od środy zaczęła boleć mnie szyja/kark. Ledwo co mogę ruszać tą szyją(jak posmaruje Voltarenem to przechodzi na jakiś czas). Nie stało się to od treningu ponieważ ostatnio byłem przeziębiony i miałem przerwę na siłce. Ból jest taki jakby mnie przewiało lub źle bym spał.
Pytanie co z tym zrobić? Czy samo przejdzie? Odpuścić sobie treningi dopóki ból nie przejdzie?

ledwo możesz ruszać i się zastanawiasz nad treningiem ? odpuść sobie trening i udaj się na konsultacje do specjalisty lekarz ortopeda / osteopata bądź fizjoterapeuta masz reakcje ostrą która prawdopodobnie w ciągu kilku dni 'przejdzie' jeśli chodzi o odczuwanie dolegliwości bólowych , jeśli jednak chcesz żeby z szyją nie było później problemów należałoby zadbać o ten temat.
Wysłana -
Byłem wczoraj u fizjoterapeuty/masażysty - też radził odpocząć póki nie przejdzie. Dzisiaj po masażu jeszcze lekko trzyma ale już ból puszcza. Na razie w takim razie regeneracja. Dzięki za odpowiedzi.
Wysłana -
Spoko, ważne że jest poprawa i jesteś pod kontrolą fizjoterapeuty. Powodzenia
Wysłana -
Jest problem z tą moją szyją. Minął tydzień czasu. Byłem dwa razy na masażu. Po masażu, wszystko było ok. Ból spadł ale nadal się czasami pojawia. Schylając szyję, czuje ból tak jakbym coś naciągał(mięsień/ścięgno). Ile czasu może to trwać?
Wysłana -
Musisz pytać bezpośrednio osoby prowadzącej Cie , nie znam Twojego stanu , sposobu prowadzenia terapii itp. także nie sposób tego ocenić.
Wysłana -
Osoba prowadząca twierdzi, że wg niego to naciągniecie mięśni. Ja natomiast pytam czy to możliwe, że może mnie trzymać ponad tydzień czasu? raz jest dobrze a raz gorzej.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź