SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztywność karku a trening

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Witam,
Od środy zaczęła boleć mnie szyja/kark. Ledwo co mogę ruszać tą szyją(jak posmaruje Voltarenem to przechodzi na jakiś czas). Nie stało się to od treningu ponieważ ostatnio byłem przeziębiony i miałem przerwę na siłce. Ból jest taki jakby mnie przewiało lub źle bym spał.
Pytanie co z tym zrobić? Czy samo przejdzie? Odpuścić sobie treningi dopóki ból nie przejdzie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Ten masażysta jest również fizjoterapeutą - jak wiemy co lepsi i gorsi. Ja natomiast poszperałem trochę w internecie i wydaje mi się, że jest to rwa barkowa....wszystkie objawy mi do tego pasują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
WIdocznie jak sam stwierdziłeś Cię przewiało.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Ćwiczyć z tym, czy lepiej odpuścić i się zregenerować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Ja bym odpoczął, bo wychodząc zgrzanym na dwór można jeszcze dowiać bardziej.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Również wydaje mi się, że dopóki sztywność nie minie, lepiej odpuścić sobie treningi. Z doświadczenia wiem, że może to potrwać kilka dni, u mnie był to tydzień. Przez cały ten czas nie mogłam skręcać głowy w prawo. Dało się do pewnego momentu, a dalej czułam jakby „blokadę”. Na szczęście samo przeszło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
diabeelek
Witam,
Od środy zaczęła boleć mnie szyja/kark. Ledwo co mogę ruszać tą szyją(jak posmaruje Voltarenem to przechodzi na jakiś czas). Nie stało się to od treningu ponieważ ostatnio byłem przeziębiony i miałem przerwę na siłce. Ból jest taki jakby mnie przewiało lub źle bym spał.
Pytanie co z tym zrobić? Czy samo przejdzie? Odpuścić sobie treningi dopóki ból nie przejdzie?


ledwo możesz ruszać i się zastanawiasz nad treningiem ? odpuść sobie trening i udaj się na konsultacje do specjalisty lekarz ortopeda / osteopata bądź fizjoterapeuta masz reakcje ostrą która prawdopodobnie w ciągu kilku dni 'przejdzie' jeśli chodzi o odczuwanie dolegliwości bólowych , jeśli jednak chcesz żeby z szyją nie było później problemów należałoby zadbać o ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Byłem wczoraj u fizjoterapeuty/masażysty - też radził odpocząć póki nie przejdzie. Dzisiaj po masażu jeszcze lekko trzyma ale już ból puszcza. Na razie w takim razie regeneracja. Dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, ważne że jest poprawa i jesteś pod kontrolą fizjoterapeuty. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Jest problem z tą moją szyją. Minął tydzień czasu. Byłem dwa razy na masażu. Po masażu, wszystko było ok. Ból spadł ale nadal się czasami pojawia. Schylając szyję, czuje ból tak jakbym coś naciągał(mięsień/ścięgno). Ile czasu może to trwać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Musisz pytać bezpośrednio osoby prowadzącej Cie , nie znam Twojego stanu , sposobu prowadzenia terapii itp. także nie sposób tego ocenić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Osoba prowadząca twierdzi, że wg niego to naciągniecie mięśni. Ja natomiast pytam czy to możliwe, że może mnie trzymać ponad tydzień czasu? raz jest dobrze a raz gorzej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból stopy po bieganiu (pod kostką)

Wiecej