sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Sztuki walki - trenowanie, początki

Wysłana -
Prawdopodobnie od września zacznę trenować kickboxing, albo muay thai. Mam 16 lat, nie jest jakoś źle u mnie z siłą i kondycją, ale chciałabym się do tego czasu ,,polepszyć". Wiem, że tam się wszystkiego nauczę, ale nie chcę wejść jako totalny flak. Są może jakieś dobre ćwiczenia na poprawienie wytrzymałości, zrzucenie tłuszczu, a nabranie bardziej mięśni, jakieś treningi? Może ktoś poleci co mogę robić? I jeszcze drugie pytanie - co z aparatem na zęby przy trenowaniu sztuk walki? Pewnie nie będę mogła uczestniczyć w jakichś sparingach itp., a jednak aparat nosi się kilka lat i po tych kilku latach pewnie chciałabym coś... Od 5 lat trenowanie sztuk walki jest moim ogromnym marzeniem i wydaje mi się, że na prawdę włożę w to całe serce. Bardzo mi zależy na poradach doświadczonych osób.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Rozciąganie dynamiczne i statyczne. Do tego bieganie. Jeżeli dasz radę to interwały, jeżeli nie to stałe tępo.
Wysłana -
Aparat na zębach nie oznacza, że musisz rezygnować ze sportów walki. Musisz jednak mieć na uwadze, by nie narażać go na ciosy. Uformuj sobie ochraniacz na szczękę i zachowaj ostrożność przy treningach. Możesz też poprosić sparingpartnerów aby nie uderzali Cię mocno w okolicach twarzy.
Wysłana -
Generalnie z aparatem to ja bym polecał znalezienie ogarniętego ortodonty, może być Twój jeśli zna się rzeczy i wykonanie dobrej, specjalistycznej szczęki na aparat nawet robionej na wymiar. Osobiście w Twojej sytuacji tak bym uczynił - nie ma co ryzykować. Treningi - biegaj, jak powoli to min. 30 min. Jak dojdziesz to 1h to będziesz mogła wrzucić trening interwałowy, ale z tym spokojnie. Do tego obowiązkowo rozciąganie, tutaj też powoli i spokojnie. A treningi jak możesz to zaczynaj jak najwcześniej. Nie ma sensu tracić czasu na specjalne przygotowania. Wbrew temu co wielu ludzi myśli, sporty walki wymagają techniki i myślenia w walce, a nie tylko siły i kondycji.
Wysłana -
SzK
Generalnie z aparatem to ja bym polecał znalezienie ogarniętego ortodonty, może być Twój jeśli zna się rzeczy i wykonanie dobrej, specjalistycznej szczęki na aparat nawet robionej na wymiar. Osobiście w Twojej sytuacji tak bym uczynił - nie ma co ryzykować. Treningi - biegaj, jak powoli to min. 30 min. Jak dojdziesz to 1h to będziesz mogła wrzucić trening interwałowy, ale z tym spokojnie. Do tego obowiązkowo rozciąganie, tutaj też powoli i spokojnie. A treningi jak możesz to zaczynaj jak najwcześniej. Nie ma sensu tracić czasu na specjalne przygotowania. Wbrew temu co wielu ludzi myśli, sporty walki wymagają techniki i myślenia w walce, a nie tylko siły i kondycji.
Samo bieganie wystarczy na teraz? I czy wprowadzenie skakanki też będzie dobre?

Zmieniony przez - sylwiasylwia1111 w dniu 2017-05-16 14:29:36
Wysłana -
Możesz zastosować taki myk, że wykup jedną godzinę u trenera i jego osobiście się spytaj i poradź.
Wysłana -
Nie tylko powie co należy zrobić, ale również będziesz miał okazję poćwiczyć pod okiem trenera. Proszę pamiętać że wyżej napisałem żebyś jak miał ochotę czas i kasę to wykupił JEDNĄ godzinę lub 1:30. Tyle powinno Ci starczyć aby zapamiętać wszystkie te porady trenera
Wysłana -
Do września jest sporo czasu, jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia w temacie gibkości to z tym bym uważał, łatwo sobie zrobić krzywdę jeśli nie zadbasz o odpowiednią rozgrzewkę i technikę.

Postawiłbym na trening z ciężarem własnego ciała + cardio w postaci biegania, pływania.
Wysłana -
wirda
Do września jest sporo czasu, jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia w temacie gibkości to z tym bym uważał, łatwo sobie zrobić krzywdę jeśli nie zadbasz o odpowiednią rozgrzewkę i technikę.

Postawiłbym na trening z ciężarem własnego ciała + cardio w postaci biegania, pływania.
No właśnie największy problem mam z rozciąganiem. Jestem nie rozciągnięta i bardzo ciężko mi to idzie. Może jest jakieś dobre rozciąganie dla początkujących, które daje efekty, a nie trwa od razu 2h? I ile razy w tygodniu najlepiej się rozciągać?
Wysłana -
Jeżeli chodzi o rozciąganie to tu masz wszystko świetnie opisane:
http://www.sfd.pl/Jak_się_rozciągać_żeby_miało_to_sens_-t257887.html 
Wysłana -
Generalnie żeby kopać wysoko nie trzeba być rozciągniętym mocno, przynajmniej w powszechnym rozumieniu tego słowa. Istotą jest rozciągnięcie dynamiczne, nie statyczne. Mówiąc po ludzku, możesz nie być w stanie zrobić szpagatu, jednocześnie kopiąc w głowę bez żadnego problemu.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź