SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki - trenowanie, początki

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
Mam 16 lat, jestem dziewczyną. Od września zaczynam ćwiczyć sztuki walki. Co myślicie o tym treningu na poprawienie kondycji i wytrzymałości? Tak 3-4 razy w tygodniu? Do czasu aż nie zacznę, czyli do września? Czy może lepiej bieganie czy coś?. Tu jest 1 część, bo są jeszcze inne.

Champions are made, not born.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30603 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270679
z grubsza oglądnąłem,bo jednak 45min to sporo. Co konkretnie zaczynasz trenować i czemu od września, a nie od teraz?
Co do filmu mam mieszane uczucia. Raz ze sporo tam tego,jak dla początkującej osoby,a dwa ze są tam elementy uderzane. Osoba nigdy nie ćwicząca uderzanej sztuki walki wyrobi sobie złe nawyki przy wyprowadzaniu ciosów, co niestety widać na załączonym filmiku

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Pomyśl o treningach ogólnorozwojowych, jakieś bieganie, przysiady, pompki, podciąganie jak dasz rade, treningi z gumą

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
anubis84
Pomyśl o treningach ogólnorozwojowych, jakieś bieganie, przysiady, pompki, podciąganie jak dasz rade, treningi z gumą
No sporo tego, ale robiłam już parę razy to. Po tym jestem padnięta, ale daje rade. Hmm to może faktycznie lepiej nie to, skoro mogę wyrobić złe nawyki. Chociaż ta jedna dziewczyna jest zawodniczką kickboxingu i trenuje innych też, więc dziwne jeśli robi coś źle.Myślałam nad trenowaniem kickboxingu, albo muay thai ( nie wiem co wybrać, bo mam większą możliwość trenować muay thai ). Dlatego od września, że dopiero wtedy będę miała 1.Pieniądze na treningi 2. Będę miała bliżej na miejsce niż teraz. Poza tym nie wiem czy w klubie nie ma tak, że jest przerwa na wakacjach jakby.

Champions are made, not born.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
anubis84
Pomyśl o treningach ogólnorozwojowych, jakieś bieganie, przysiady, pompki, podciąganie jak dasz rade, treningi z gumą
I jeszcze nie wiadomo jak z tym będzie, bo mam aparat na zęby, który mam na rok ( stały), później kolejny aparat na 2-3 lata. Szkoda mi, że będę miała wyjęte te 3-4 lata, w których nie będę pewnie robić sparingów ani nic.

Champions are made, not born.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
nie koniecznie robi tego źle ale treningi mogą być zbyt intensywne dla młodych czy początkujących osób. Zapytaj się w dziale sporty walki czy są jakieś ochranaicze itp na aparat

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
anubis84
Pomyśl o treningach ogólnorozwojowych, jakieś bieganie, przysiady, pompki, podciąganie jak dasz rade, treningi z gumą
A co ze skakanką? Czy jest dobra też np. zamiast biegania czasami. Lepiej skakać na czas, czy na liczbę zaplanowanych skoków?

Champions are made, not born.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30603 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270679
nie chciałem czepiać się kogokolwiek bo czepiać się nie lubię jeśli idzie o "słuszną sprawę", dlatego nie wskazalem konkretnej pani co do której mam zastrzeżenia przy wyprowadzaniu ciosów.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Skakać jeszcze trzeba umieć bo można sobie też krzywdę zrobić, skaknka jest dobra czy inna forma interwałów jakieś burpees ,siady, pompki

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Którą ławkę wybrać ?

Następny temat

Wytłumienie siłowni.

WHEY premium