SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki - trenowanie, początki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
Prawdopodobnie od września zacznę trenować kickboxing, albo muay thai. Mam 16 lat, nie jest jakoś źle u mnie z siłą i kondycją, ale chciałabym się do tego czasu ,,polepszyć". Wiem, że tam się wszystkiego nauczę, ale nie chcę wejść jako totalny flak. Są może jakieś dobre ćwiczenia na poprawienie wytrzymałości, zrzucenie tłuszczu, a nabranie bardziej mięśni, jakieś treningi? Może ktoś poleci co mogę robić? I jeszcze drugie pytanie - co z aparatem na zęby przy trenowaniu sztuk walki? Pewnie nie będę mogła uczestniczyć w jakichś sparingach itp., a jednak aparat nosi się kilka lat i po tych kilku latach pewnie chciałabym coś... Od 5 lat trenowanie sztuk walki jest moim ogromnym marzeniem i wydaje mi się, że na prawdę włożę w to całe serce. Bardzo mi zależy na poradach doświadczonych osób.

Champions are made, not born.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Rozciąganie dynamiczne i statyczne. Do tego bieganie. Jeżeli dasz radę to interwały, jeżeli nie to stałe tępo.
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Aparat na zębach nie oznacza, że musisz rezygnować ze sportów walki. Musisz jednak mieć na uwadze, by nie narażać go na ciosy. Uformuj sobie ochraniacz na szczękę i zachowaj ostrożność przy treningach. Możesz też poprosić sparingpartnerów aby nie uderzali Cię mocno w okolicach twarzy.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Generalnie z aparatem to ja bym polecał znalezienie ogarniętego ortodonty, może być Twój jeśli zna się rzeczy i wykonanie dobrej, specjalistycznej szczęki na aparat nawet robionej na wymiar. Osobiście w Twojej sytuacji tak bym uczynił - nie ma co ryzykować. Treningi - biegaj, jak powoli to min. 30 min. Jak dojdziesz to 1h to będziesz mogła wrzucić trening interwałowy, ale z tym spokojnie. Do tego obowiązkowo rozciąganie, tutaj też powoli i spokojnie. A treningi jak możesz to zaczynaj jak najwcześniej. Nie ma sensu tracić czasu na specjalne przygotowania. Wbrew temu co wielu ludzi myśli, sporty walki wymagają techniki i myślenia w walce, a nie tylko siły i kondycji.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
SzK
Generalnie z aparatem to ja bym polecał znalezienie ogarniętego ortodonty, może być Twój jeśli zna się rzeczy i wykonanie dobrej, specjalistycznej szczęki na aparat nawet robionej na wymiar. Osobiście w Twojej sytuacji tak bym uczynił - nie ma co ryzykować. Treningi - biegaj, jak powoli to min. 30 min. Jak dojdziesz to 1h to będziesz mogła wrzucić trening interwałowy, ale z tym spokojnie. Do tego obowiązkowo rozciąganie, tutaj też powoli i spokojnie. A treningi jak możesz to zaczynaj jak najwcześniej. Nie ma sensu tracić czasu na specjalne przygotowania. Wbrew temu co wielu ludzi myśli, sporty walki wymagają techniki i myślenia w walce, a nie tylko siły i kondycji.
Samo bieganie wystarczy na teraz? I czy wprowadzenie skakanki też będzie dobre?


Zmieniony przez - sylwiasylwia1111 w dniu 2017-05-16 14:29:36

Champions are made, not born.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 484
Możesz zastosować taki myk, że wykup jedną godzinę u trenera i jego osobiście się spytaj i poradź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 484
Nie tylko powie co należy zrobić, ale również będziesz miał okazję poćwiczyć pod okiem trenera. Proszę pamiętać że wyżej napisałem żebyś jak miał ochotę czas i kasę to wykupił JEDNĄ godzinę lub 1:30. Tyle powinno Ci starczyć aby zapamiętać wszystkie te porady trenera
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Do września jest sporo czasu, jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia w temacie gibkości to z tym bym uważał, łatwo sobie zrobić krzywdę jeśli nie zadbasz o odpowiednią rozgrzewkę i technikę.

Postawiłbym na trening z ciężarem własnego ciała + cardio w postaci biegania, pływania.
2

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 630
wirda
Do września jest sporo czasu, jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia w temacie gibkości to z tym bym uważał, łatwo sobie zrobić krzywdę jeśli nie zadbasz o odpowiednią rozgrzewkę i technikę.

Postawiłbym na trening z ciężarem własnego ciała + cardio w postaci biegania, pływania.
No właśnie największy problem mam z rozciąganiem. Jestem nie rozciągnięta i bardzo ciężko mi to idzie. Może jest jakieś dobre rozciąganie dla początkujących, które daje efekty, a nie trwa od razu 2h? I ile razy w tygodniu najlepiej się rozciągać?

Champions are made, not born.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8300
Jeżeli chodzi o rozciąganie to tu masz wszystko świetnie opisane:
https://www.sfd.pl/Jak_się_rozciągać_żeby_miało_to_sens_-t257887.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Generalnie żeby kopać wysoko nie trzeba być rozciągniętym mocno, przynajmniej w powszechnym rozumieniu tego słowa. Istotą jest rozciągnięcie dynamiczne, nie statyczne. Mówiąc po ludzku, możesz nie być w stanie zrobić szpagatu, jednocześnie kopiąc w głowę bez żadnego problemu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile jest boksu w kick boxingu?

Następny temat

Kurs kierownik do spraw bezpieczeństwa imprez masowych

WHEY premium