SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuka na początek

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 325 Napisanych postów 594 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6748
czesc

czytam SFD od dawno ale zadko kiedy cos pisze...
Czytalem wiekszosc tematow o tym jaka sztuke walki wybrac i zakazdym razem wychodzilo ze inna :)
Mam pytanie czy moglibyscie posegregowac sztuki walki od najbardziej skutecznych do uzycia na ulicy w samoobronie.
Zakladajac ze mamy do dyspozycji wszytkie sztuki walki dodam ze jestem z katowic i nigdy nietrenowalem zadnej sztuki walki wiec 0podstaw bawilem sie na silowni ale jeli chodzi o walke to totalnie 0.
Moim marzeniem bylo by trenowanie BAS-3 no ale to tylko marzenia, slyszalem ze kopia pana kupsa czyli Combat mial swoja sekcje w katowicach, jesli nie mozna trenowac u samego mistza to u jego ucznia tez moze byc niezle mam na mysli KUPSA.
Czy ktos wie cos wiecej na temat Combatu w katowicach ?
Ale jest male prawdopodobienstwo ze uda mi sie znalesc trenera ktorych kolwiek z tych 2sztuk wiec napiszcie hierarchie od najlepszej z tych bardziej realnych i latwiej dostepnych dla "cywili".

Z tego co czytalem to bardzo chwalicie BJJ wiem ze jest sekcja na AWFie.
Wiec jeszcze raz prosze o napisanie co zaczac cwiczyc uwzgledniajac ze musza tam byc zawarte podstawy.
A i najwazniejsze czy sa sekcje Taekwondo w katowicach glownie zalezalo by mi na tradycyjbym a niesportowym, bo nieinteresuja mnie sportowe odmiany chce trenowac dla siebie a nie dla medali.
W koncu to na bazie TRADYCYJNEGO TAEKWONDO powstalo BAS-3

SORRY ze tematy sie powtazaja ale z tego co czytalem na biezaca i na archiwum nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi.
Jeszcze raz w skrucie na czym mi zalezy::
-dostepne w K-ce
-na bazie BAS3 (Taekwondo tradycyjne)
-Zastosowanie uliczne-samoobrona
to chyba tyle sorki ze sie tak rozpisalem :)

POZDRAWIAM WSZYTKICH


.: Bad is Bad, Good is Good :.

Mess with the best...die like the rest
Free your mind, Linux forever
www.FückMicrosoft.com

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1397
mano-a : jesli chcesz, w Bytomiu (a wiec calkiem niedaleko) jest Taekwondo (treningi odbywaja sie w piatek przed naszymi treningami (ja tam cwicze jj, ktorego treningi sa po piatkowych treningach taekwondowcow, wiec czasem widze ich koniec treningow), dokladnie na tylach szkoly na placu sikorskiego (tramwaje i te sprawy)... po lewej "za szkola" jest sala gimnastyczna i tam wlasnie sa treningi. O szczegoly mozesz pisac na mojego maila.

Pozdrowienia / Powodzenia;).
Rafał "Cwikus" Cwik
Jujitsu - łagodna sztuka.

Pozdrowienia / Powodzenia;).
Rafał "Cwikus" Cwik
Jujitsu - łagodna sztuka.
<> SFD Jujitsu Team <>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1 Bjj, LL
2 zapasy, judo
3 boks, thai, kick boxing
4 dlugo, dlugo nic...
5 cala reszta + kombaty

jak o czyms zapomnielem to sorka
JKD traktuje jako koncepcje wiec celowo go nie wpisalem

to tylko moje zdanie kazdy moze miec inne, zbierz wiecej opini i wyciagnij srednia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ahh zapomnialem o odlamach Kyokushinkai jak Shidokan czy Ashihara, malo o nich wiem ale sadze, ze moga miec duza skutecznosc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1345 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5592
Zdecyduj sie czy chcesz trenowac SW czy Combat.... Bo to dwie rozne rzeczy. A tak pozatym bas3 to nie TKD tradycyjne jest tam tylko kilka kopniec i uderzen reszta to combat.

"Na ulicy najważniejsza jest psychika (i 50 cm w bicepsie)"

-----------------------------
PROSTO
-----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
MManiak- zapomniales o wielu wielu wielu sztukach walk.
No ale jak sam powiedziales- to bylo TWOJE zdanie

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapomnialem albo pominalem to prawda, jakby tak wymieniac to by to dlugo trwalo bo tych sztuk jest przeciez strasznie duzo, bralem pod uwage to co w kraju popularne i to co moim zdaniem jest skuteczne. Nie wziolem pod uwage sztuk poslugiwania sie bronia wszelaka .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
Proponuje rozejrzec sie z jakimis modernowymi odmianami karate badz jiu jitsu. To sa dosc przekrojowe style. Masz stojke,uderzanie,chwyty,rzuty oraz parter.

GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Wez sie najpierw za sztuke walki w ktorej jest kontaktowy sparing, inaczej na ulice sie niczego nie nauczysz.
Combat to nie jest sztuka walki to sa wojskowe odmiany samoobrony. Ale nie poparte sparingiem sportowym daja niewiele.
Piszesz ze nie chcesz cwiczyc dla medali? Wiec rownie dobrze mozesz cwiczyc to (tradycyjnie) lub to (sportowo) medale nie maja znaczenia jesli cwiczysz dla siebie, lubisz walke i rywalizacje sportowa.

P.S. Combat Kupsa nazywa sie Combat 56.


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Zmieniony przez - Kask w dniu 2002-11-22 10:52:23

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Idź na BJJ lub kick-boks- w obu jest sporo sparingów kontaktowych. Na BJJ więcej będziesz walczył w parterze, kick to typowa stójka.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Czesc!

Ja sam zanim zaczalem chodzic na cokolwiek przez dlugi czas cwiczylem na silce. Ale sama silownia to niewiele daje, trzeba spojrzec prawdzie w oczy.
Wiec moim zdaniem koniecznie powinienes sie za cos wziac. Szkoda, ze nie napisales ile wazysz itd. bo profil to masz pusty. W kazdym razie ja podczas podejmowania decyzji zastanowilem sie czy obrywanie czesto po pysku bedzie dla mnie przyjemne, ale doszedlem do wniosku, ze proste prosto w nochala nie sa zbyt przyjemne i postanowilem sie skupic bardziej na parterze i chwytaniu. Jesli odpowiesz sobie na pytanie co bys wolal, walke w dystansie czy chwytanie mozesz poszukac co jest u Ciebie w miescie z wybranej kategorii. Ze stojkowych chyba najlepszy bedzie kick boxing, z chwytanych dobre bedzie judo, jak obalisz kolesia to powinienes jakos dac sobie juz rade, ale wedlug mnie doskonale jest bjj, zwlaszcza poparte u mnie na sekcji shootfightingiem. Ale po pierwsze sam musisz zdecydowac, w ktora strone chcesz pojsc.

Pozdrawiam Sierov
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
LL,JeetKuneDo,shootwrestling,thaibox,kickbox z low kickiem,bjj,zapasy wolne...
wybierajac styl typowo stojkowy (np kickbox) zaznajom sie przynajmniej z podstawami parteru i chwytanie, wybierając styl chwytany (zapasy wolne)poznaj podstawamy boksu,nigdy nie wiesz na kogo trafisz, a najlepiej cwicz style mieszane (po pewnym czasie dołóż jakis kombat).

netfan

netfan

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jj, bjj, aikido...plizz

Następny temat

Aikido

WHEY premium