SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuczka George'a Foremana

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 773 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9531
Skąd czerpiesz info o tych ćwiczeniach i co one kształtują?

Bardzo pożyteczną rzeczą dla niewykształconego człowieka jest czytanie zbioru cytatów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Trzeba posiedzieć i zrozumieć...Po pewnym czasie złamiesz,to.

Po prostu należy mieć kontrolę nad treningiem,a nie on nad nami...Po co wykonywać ćwiczenia bezmyślnie?Nie wiedząc do czego one służą?Trzeba je rozpracować...Zrozumieć.Zrobić po swojemu.

Potrzeba dużo doświadczenia...Inaczej wychodzą takei głupoty jak utwardzanie pięści o ścianę...Jest ryzyko SZARLATANERII treningowej...Dlatego trzeba uważać...

Kopiowanie akurat ich z Foremana nie jest najlepsze...Bo Archie wymyślił wiele ćwiczeń typowo pod Foremana i jego siłę.Trening wymyślony pod boksera,a nie trening dla boksera...Nie masz takich predyspozycji,to nie będzie błysku...


Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2014-12-22 18:38:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 773 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9531
To to ja akurat rozumiem, tylko skąd zaczerpnąłeś wiedzę np. o bieganiu za workiem przez Foremana

Bardzo pożyteczną rzeczą dla niewykształconego człowieka jest czytanie zbioru cytatów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
W wywiadzie Foreman napisał,że to było chyba jego najbardziej pamietne ćwiczenie...Nie mam linku...

Natomiast jak przysiądziesz,to zrozumiesz po co są...

Kluczem jest,to by obejrzeć walki Archiego Moore'a (jest ich pełno).I pytania

-co robi?Po co?I dlaczego?Dlaczego walczył do 50-tki iitd?

Archie miał to szczęście,że w jego czasach wogóle nie było treningu na siłowni i ogólnie siłowego(w BOKSIE)(mówili,że to spowalnia) więc od zera sam doszedł do ciekawych wniosków...Wycisnął wszystko z innych sportów.Powyjmował najlepsze rozwiązania.Esencję.

Gdyby Archie urodził się dzisiaj KULTURA narzuciłaby mu trening na siłowni.Który zdecydowanei jest ZBYT ogólnorozwojowy(nie mówię,ze jest niepotrzebny).Foreman też pewnei go używał...Trik polega na tym,że MOŻNA go zrobić o wiele lepiej...Zupełnei inaczej...

Wogóle to niepoważne ,że w jest takie coś jak TRENING SIŁOWY pod SW .Bo BOKSER trenuje inaczej,zawodnik MMA też...Juz sama nazwa wskazuję błąd...To jest dobre na początek.Po wieloletnim stażu trzeba pójśc krok dalej...



PS.Zresztą wystarczy popatrzeć na mnie.Ja cały czas piszę o Foremanie...Ciagle Foreman,Foreman,bo non stop go analizuję...Wystarczy,ze znajdziesz ok. 20 minut dziennie codziennie)systematyka...I po wielokrotnym obejrzeniu walk dostrzegasz coś czego nie widziałeś za pierwszym razem...

Mozesz sobie wybrać swojego ulubionego boskera...Walki musisz lubić oglądać...To nie moze byc na siłę...

Ulubionych bokserów lubimy oglądać...I jazda.Walki trzeba obejrzeć po około 10 do 20 razy.(każdą jedną!!!)..Ja Foreman vs Frazier obejrzałem około 40 razy...

Rozpisałem ją sobie na...sekundy...

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2014-12-22 18:58:08

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2014-12-22 19:01:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 773 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9531
Z obecnych trenerów to chyba Diaz wymyśla własne nietypowe ćwiczenia.(https://www.youtube.com/user/MundoBoxingTV/videos)  - jednoczesne zadawanie ciosów i zmiana kierunku ruchu imitujące w jakiś sposób wcześniej wspomniany worek na samochodzie..
Reszta trenerów oddaje swoich podopiecznych w ręce specjalistów niemających często do czynienia z boksem.
Nawet taki Roach, który współpracował z Futchem woli produkować jeźdźców bez głowy, niż profesorów.

Bardzo pożyteczną rzeczą dla niewykształconego człowieka jest czytanie zbioru cytatów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://articles.latimes.com/1995-11-14/news/ls-2947_1_george-foreman&prev=search  macie link do tej wypowiedzi Ceziego o tym aucie i worku ( wywiad z Foremanem ) Więcej takich tematów !!! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Dokładnie.Co ma kur.wa wiedzieć jakis facet od siłowni o treningu siłowym dla boksu?Jak on nigdy nie boksował...

Archie był super bokserem i miał wiedzę o treningu siłowym(uczył sie też i testował rozwiązania).I ustawił trening siłowy i ćwiczenia idealnie pod boks...Ruchy,Natomiast gość który nigdy nie był na ringu da ch,ujowy trening.Bo nie wie w jakich elementach jest DOKŁADNIE potrzebna bokserowi siła(Do tego potrzebne jest doświadczenei ringowe!!!)...Da tylko schemat...

Klasyczny trening daje tylko 30 % tego co dawał trening Archie Moore'a

100%>30%


PS.Takie funkcjonalne podejście do treningu ma pewne wady...Np. z Alim Archie nie przewidział klinczy i lin...Z Morrisonem zmiany stylu z rębajły na classic boksera...Foreman czasami wychodził zbyt silny albo za słaby fizucznie...Miał problem z połaczeniem techniki i sły z typowo mobilnymi bokserami...Ale nauczył się tego w końcu.Fenomen Foremana polegał na tym,że miał perfekcyjnie opracowana walke w bliskim zasięgu...Tak jak PRIME Archie Moore...






Noi rozkładanie sił było wadą...Ale reszta taka,że można boksować do 50-tki...

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2014-12-22 19:33:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15
Archie Moore tak nawiasem mówiąc stworzył największe bestie lub ( ulepszył) a przede wszystkim sam nią był na 185 walk 131 wygranych przez KO

Był trenerem Sonnego Listona, Georga Foremana, Earnie Shaversa

Earniemu kazał z naładowaną taczką wjeżdżać pod górę, walić młotem w opone pływać. Shavers opowiada w tym wywiadzie poniżej że jego siła ciosu w 6 tygodni wzrosła z pomiarów Moore o 25%

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.secondsout.com/archive/anthony-evans/danny-turns-to-shavers-to-get-moore-power&usg=ALkJrhg5ckIP0X4s2SXYzRft22sMITaBjg?r1=

Sonnemu zalaecał kupienie kowadła czy coś i walić w nie młotem ile sił lewą ręką by poprawić jego i tak potężny lewy sierpowy ( niestety nie pamiętam stronki)

A z Foremanem troche się rozpisze
Troche wyczytałem w zaje.istych art. Ceziego

Foreman miał kopać rowy rąbać drzewo pchać auta ogólnie napier... trening siłowy
Ale trenował trochę inaczej na worku niż dzisiejsi bokserzy

George sam o tym mówi że gdy idzie do sali trenigowej rozgrzewka itp( Ale na worku ćwiczył tak że robił dziury i mnie to nie dziwi )
Na przykład przez pierwsze godziny uderzał tylko w worek lewym sierpowym z pełnym skrętem tułowia potem prawy sierpowy w jego wykonaniu to bardziej cepy ale cóż potem podbrókowe potem proste itp.

Takie cepowanie według mnie najbardziej Foremanowi pomogło. Bokserzy słynący z potężnego lewego sierpowego nie trenowali 3 rund na ciężkim worku jak dzisiejsi . Taki Frazier od 15 roku życia chyba zrobił sobie worek z starego worka ziemi i cegły wypchał go szmatami i napier.... ciągle lewego sierpowego na bokser.org czytałem że 20min to było jego dzienne minimum :) W dalszej części kariery miał osobny trening pod włąśnie lewy sierpowy :D Tak samo David Tua on katował swojego lewego waląc w worek przymocowany do ściany bu, bum bum O Sonnym już nie mówie on właściwie ćwiczył całe życie. Dzisiaj tak nikt nie ćwiczy taki Sosnowski może i wygląda zaje..biscie ale nie ma takiej koordynacji jak np. większy od niego Foreman a przede wszystkim nie ma takiego kopyta w łapie

Taką metode wymyślił właśnie Moore żeby napier... w wór nie 3 min a 3 h na każdy cios. Chodziło mu pewnie o pamięć mięśniową. Moore promował też chodzenie na rękach, wiszenie na drążku, i może was zdziwi dużo pływaniaa :) wyczytałem na rosstraining ;p

Dzięki takim naturalnym ćwiczeniom nie będziecie wyglądać jak pudzian ale będziecie się piz....gać jak
PS. Cezi daj jakiś art. o jakiś chorym psychicznie mutancie coś ala lyle,foreman,sonny
Dzięki za przeczytanie myśle że się przyda pzdr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Akurat dosadne kopiowanie metod Archiego nie ma sensu.,..Bo on na początku popełniał wiele błędów.Potem stał się kozakiem...(Potem + 40 lat)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 773 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9531
Zastanów się Cezi czy nie warto było otworzyć kanał na youtube, w którym opisywałbyś dane walki/zawodników

Bardzo pożyteczną rzeczą dla niewykształconego człowieka jest czytanie zbioru cytatów

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ju-jitsu to "łagodna" sztuka?

Następny temat

Sztuczki Foremana 2

WHEY premium