SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztanga i dziewczyny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem dziwczyną i mam 26 lat(172 czm wzrostu i wagę 60 kg :).
Uwielbiam sport, a zwłaszcza siatkówkę, którą trenuję
już prawie od 8 lat.
Niedawno zaczęłam chodzić na siłownię i mam pytania:
mój wynik w wyciskaniu sztangi to 55 kg - czy jest to
prawidłowy wynik, czy powinnam więcej ćwiczyć?
Do czego służy pomiar siły ucisku dłoni, czym się to sprawdza i jaki
jest poprawny wynik dla kobiety?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Już ją kiedyś puszczałem na forum:
'
1. wyciskanie sztangi i sztangielek
2. butterfly - w wersji w której ręce są zgięte w łokciach (łączymy łokcie z przodu),
3. klasyczne rozpiętki, ale z modyfikacją o której dalej,
4. leżąc na ławeczce przenoszenie sztangielki za głowę oburącz.
Cel generalny - powiększenie mięśnia piersiowego większego
Cele szczegółowe -
1. zaakcentowanie górnej i środkowej części tego mięśnia (żeby uformować "rowek" na dekolcie)
2. uniknięcie przerostu zewnętrznej części mięśnia i rozszerzenia klatki (żeby sutki nie wylądowały pod pachami)
Dla uzyskania celu generalnego, ćwiczymy z obciążeniem, z którym możemy wykonać maks. 6 - 8 powtórzeń, gdy dochodzimy do 10, zwiększamy obciążenie. Po 1 miesiącu ćwiczeń można zacząć ćwiczyć do nieudanego powtórzenia, dlatego potrzebna jest asekuracja. Jest to bolesne, często mięsień boli przez 2 -3 dni, ale "no pain - no gain".
Dla uzyskania celu szczegółowego nr.1 wyciskanie i rozpiętki ćwiczymy na ławeczce skośnej, zmieniając nachylenie do 15 do 30 stopni, aby zaakcentować górną część mięśnia piersiowego. W końcowej fazie ruchu, gdy ręce są w górze, "spinamy" mięśnie klatki, w ten sposób akcentując partie środkowe. To "spięcie" można ćwiczyć również bez obciążenia, wkładając dłoń prostopadle między piersi i starając się ją maksymalnie ścisnąć.
Dla uzyskania celu szczegółowego nr. 2 przy wyciskaniu sztangi rozstawienie rąk powinno być tylko nieznacznie szersze od szerokości ramion. Z kolei przy rozpiętkach nie opuszczamy rąk poniżej poziomu klatki (ograniczamy rozciągnięcie).
'

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 646
Jest jeszcze pytanie dotyczące czy wiciskasz sztangę na klatkę, czy może na barki. A poza tym, czy nakładasz na sztangę 55 kg. czy to 55 kg. to waga sztangi i krążków.

Scarpi

Scarpi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na klatkę i waga ze sztangą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to bardzo dobry aż za dobry Kobieta zey na klatke brała swoją wagę heehehe jak to przeczytalem to az sie zdziwiłem ze tyle można wziąźć moze teraz wszystkie kobiety biorą cos kolo 50 ,kurcze jak Byś wziela kreatyne to bys brala 60 heheehe az niemozliwe

Gozmo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobrze - przyznaję się - tak naprawdę to ważę 64 kg.
Ale to chyba nie umniejsza mojego dobrego wyniku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1678 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5594
wynik jest za dobry:)

SFD crowd makes me rrrah rrrah rrrah

SFD crowd makes me rrrah rrrah rrrah

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 646
No ok. odjęłaś sobie 4 kg. to jeszcze czekać aż się przyznasz o ile mniej na prawdę wyciskasz :)

Scarpi

Scarpi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Nie przejmuj się uwagami, wynik masz rzeczywiście bardzo dobry. Jak wycikanie wpływa Ci na mięśnie piersiowe? Pomagałem onegdaj dziewczynie, która miała kompleksy na tle małego biustu. Ustawiłem jej ćwiczenia na górny i wewnętrzny akton mięśni piersiowych, i tak jej to pięknie weszło, że przed każdą imprezką wpadała najpierw wieczorem na siłkę, żeby w ostatniej chwili 'podpompować balony' . Doszła do 65kg na skosie, i musiała zmienić sobie wszystkie staniki na większe .

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3277 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28471
a ja mysle ze najlepsze cwiczenie dla dziewczyny dla ujedrnienie biustu to kazdego rodzaju wycistania czy to maszyny czy sztanga lub sztangielki

[_^AjAk^_]
Moderator dzialu odzywki znaczy Suplementacja a i mialem jeszcze taki dzial Ringa teraz przezucono mnie do dzialu zdjecia kiedys acida jana a teraz mam ja

[_^AjAk^_]YoYo ajak
a tutaj są kaczki http://www.insomnia.pl/temat87594/ moja oficjalna strona http://www.kesiu.existonline.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3277 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28471
ja rozpisalem mojej dziewczynie na miesnie piersiowe a co z tego wyjdzie zobaczymy w krotce ale jak bedzie tak jak mam zalplanowanie w glowie to wyjdzie wielkie i ladne cudo a efekty beda bardzo zadawalajoce

[_^AjAk^_]
Moderator dzialu odzywki znaczy Suplementacja a i mialem jeszcze taki dzial Ringa teraz przezucono mnie do dzialu zdjecia kiedys acida jana a teraz mam ja

[_^AjAk^_]YoYo ajak
a tutaj są kaczki http://www.insomnia.pl/temat87594/ moja oficjalna strona http://www.kesiu.existonline.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 473 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9082
jogger: moglbys przedstawic rozpiske tych cwiczen co zaleciles swojej dziewczynie ? dzieki

- "Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę."

- "Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spoko artykulik

Następny temat

Perfidne obstrukcje(rozwolnienie)

WHEY premium