SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szpotawe kolana a przysiad olimpijski

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2445

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 106
Witajcie,
Ostatnio trenuję FBW 5x5. Robię między innymi przysiady olimpijskie, których nigdy wcześniej nie robiłem, a staż mam dość długi. Ostatnio nowo poznana znajoma coś zażartowała na temat krzywych nóg, które były kompleksem mojego dzieciństwa. Mam rzeczywiście lekką szpotawość, jak teraz zmierzyłem, to przerwa między kolanami wynosi tylko 4 cm. Dawno nikt nie zwracał na to uwagi, wiec boję się, że może te przysiady powiększyły wadę. Stąd pytanie do osób, które mają pojęcie o szkodliwości ćwiczeń, czy przysiady mogą powiększyć szpotawość?
Dodam, że technikę według trenerów mam niezłą, robię pełny przysiad olimpijski z nogami lekko rozstawionymi i kolanami przy uginaniu celuję w 2-3 palec stopy i nie ograniczam ruchu kolan do granicy stóp, tylko wykonuję naturalny ruch.
Druga sprawa, to lekki dyskomfort jaki odczuwam po treningu. Trochę boli mnie pod kolanem lewym, które miałem operowane rok temu- uszkodzona łąkotka i kolano to trochę strzyka, a także czasem czuję pewną niestabilność, jakby kości źle się łączyły. Nie wiem czy nie za wcześnie na przysiady lub czy może nie są dla mnie wskazane. Czy wskazane tutaj będą produkty typu animal flex, czy to pic na wodę?
Bardzo proszę o porady, z góry dzięki!





Zmieniony przez - PAN PAPAONE w dniu 2017-08-30 18:54:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
PAN PAPAONE

Druga sprawa, to lekki dyskomfort jaki odczuwam po treningu. Trochę boli mnie pod kolanem lewym, które miałem operowane rok temu- uszkodzona łąkotka i kolano to trochę strzyka, a także czasem czuję pewną niestabilność, jakby kości źle się łączyły. Nie wiem czy nie za wcześnie na przysiady lub czy może nie są dla mnie wskazane. Czy wskazane tutaj będą produkty typu animal flex, czy to pic na wodę?



i z tego powodu powinieneś skonsultować się ze specjalistą , produkty typu animal flex możesz sobie darować bo nie rozwiążą Twojego problemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 106
Napisałem na priv
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysokość odszkodowania i jak dbać o ranę.

Wiecej