SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szkodliwa woda?!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 294 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6005
Witam serdecznie.
Odkad cwicze (czyli dobry rok)codziennie robia mi w domu awantury o ilosc wypijanej wody. Codziennie slysze, ze "za duzo pijesz tej wody" czy "jniedlugo dojdzie do tego, ze cala nasza pensje na wode bedziemy przeznaczac!".
Kazdy kulturysta (or amator) wie, ze trzeba wypijac duzo wody jesli chce sie cos osiagnac:). Mama postanowila mi to ostanio fachowo udowodnic i wreszcie znalazla w "Zwierciadle". Nie smiejcie sie tylko poczytajcie, bo ja tez sie smialem na co moja mama z rozbrajajycm usmiechem zapytala: "Dlaczego mam wierzyc w te glupoty, ktore wypisuja w tych pisemkach o silaczach skoro ty nie wierzysz w Zwierciadlo?". W sumie ma racje, bo analogia jest wyrazna, ale...
Zwracam uwage, na zdanie o systematycznych cwiczeniach, ktore moze wskazywac na to, ze osoby "systematycznie cwiczace" moga pic duzo wody, ale rownie dobrze moze to znaczyc cos innego.



Kiedy postanawiamy zadbać o sylwetkę, podejmujemy zwykle decyzję o odchudzaniu. Dzięki diecie i różnym środkom wspomagającym staramy się pozbyć tkanki tłuszczowej. Niestety, znacznie rzadziej zaczynamy systematycznie cwiczyc. Istnieje głębokie przekonanie, że sprawcą wszystkich naszych problemów jest tłuszcz. Tymczasem bardzo często naszej sylwetce i ruchom brakuje lekkości z powodu... wody.
Naturalne proporcje budowy poszczególnych części ciała i całej sylwetki ulegają zniekształceniu z powodu skłonności do obrzęków. Początkowo pojawiają się one zupełnie niepostrzeżenie i nie powodują żadnych dolegliwości. Rozwijają się bardzo powoli, więc nawet nie zauważamy kiedy twarz zaczyna nabierać owalnych kształtów lub grubieją nogi, na których coraz trudniej dostrzec zarysy kostek lub mięśni.
Najpierw problem polega na zatrzymaniu wody w określonych partiach ciała, której nadmiaru można się pozbyć przy pomocy środków odwadniających. Z czasem następuje jednak przerost tkanki podskórnej i zmiany nabierają trwałego charakteru. Przestajemy wówczas zauważać wyraźną wcześniej zależność nasilenia obrzęków od pory dnia, zmęczenia, diety czy ilości wypijanych płynów.

Pozdrawiam.

" Lepiej żałować czegoś, czego się spróbowało, niż czegoś, czego się nigdy nie miało...."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
ahhhhh Mogłbym tu napisać referat na kilka stron A4 o znaczeniu wody w organixmie i jej bardzo ważnej roli zwłaszcza u kulturystów...
...ale jako że podałeś źródło tych "zakazanych teorii" -"Zwierciadło" To nie chce mi sie pisać sorki.

Mam bardzo złe zdanie o pismach kobiecych jeśli idzie o ich "nowinki" z dziedziny żywienia.


Powiem tylko jedno zrzucenie tłuszczu i uzyskanie smukłej umięsnionej sylwetki ma multum pozytywnych cech dla naszego organizmu.....
,.......spróbuj sie odwodnić wtedy zobaczysz co sie stanie.

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Po przeczytaniu artykulu dlugo nie moglem sie pozbierac. Na poczatku atak smiechu a zaraz pozniej TRWOGA ze takie rzeczy cztaja miliony kobiet w tym kraju. Po reformie edukacyjnej temat znaczenia wody w organizmie czlowieka jest dosyc mocno walkowany juz w 4 klasie przyrody. Co prawda dzien matki byl przedwczoraj ale proponuje kup jeszcze ten podrecznik i zloz zyczenia mamie. Dolacz takze ode mnie. Spoznione,ale szczerw.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jesli Twoja mama czyta takie rózne pisma kobiece to kup jej ostatni Shape-bardzo duzo jest tam właśnie o wodzie
(hł, hłe, co prawda nie obyło sie bez wstawek typu "tom cruise pije 6 litrów wody dziennie i patrzcie jaki jest piekny", ale ogólnie uważam, ze pod względem merytorycznym to pisemko jest naprawdę godne polecenia. Myslę, ze taki artykuł sporo wyjasniłby Twojej mamie i Tobie.W kazdym razie to co piszą w takich róznych szmatławcach radzę włożyc z góry między bajki.

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 294 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6005
Si2uel: mam nadzieje, ze nie miales zamiaru podwazac inteligencji mojej mamy. Anyway, sami widzice jak to jest z tymi pismami kobiecymi. Z drugiej strony nie dziwie sie, ze wielu smieje sie z nas, ze obliczamy kazdy gram bialka i te sprawy. Dodam tylko (jako ciekawostka), ze artykul zostal napisany przez dr. hab.
Pozdrawiam.

" Lepiej żałować czegoś, czego się spróbowało, niż czegoś, czego się nigdy nie miało...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Nie, nie chcialem zeby to tak zabrzmialo i jestem od tego daleki. Jesli tak to odebrales to przepraszam. Sadze z reszta ze moja mama zareagowalaby podobnie. A zeby uciac komentarze odnosnie placenia za "Twoja wode" polecam zaopatrywac sie w wode w sklepach typu biedronka gdzie 5 litrow kupisz taniej niz 1,5 l jakiejkolwiek wody mineralnej.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20563
Fajny artykuł , tylko patrzeć jak kobiety w naszym kraju zaczną umierać z powodu odwodnienia Swoja droga ja to mam przerąbane bo u mnie norma jest 8-10 litrów wody .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 294 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6005
Si2uel: czasem kupuje taka wode ale nie wiem czy mi sie wydaje czy ona smakuje troche jak woda ze studni?
Swoja droga, ile wypijacie dziennie wody?
Ja sie staram wypijac max 4l choc wiem, ze to malo to jednak i tak latam przez caly dzien do kibla.
Pozdrawiam.

" Lepiej żałować czegoś, czego się spróbowało, niż czegoś, czego się nigdy nie miało...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
ja pije dziennie 4-5 litrow, w cieple letnie dni do 8 .

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 464 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14126
Analizowałam niedawno skład różnych wód mineralnych (jestem chemikiem, był to element moich badań). Z przykrością stwierdzam, że wody mineralne, zwłaszcza te w 5-cio litrowych baniakach, niwiele się różnią od pospolitej "kranówy", znajdziesz tam całą tablicę Mendelejewa... Może są tańsze... Ja chyba nie odważyłabym się ich pić...

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 294 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6005
No wlasnie cos mowie, ze smakuja jak kranowa a w dodatku nie maja podanego skladu na etykiecie co jest conajmniej zastanawiajace.
Pozdrawiam.

" Lepiej żałować czegoś, czego się spróbowało, niż czegoś, czego się nigdy nie miało...."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZA DUZO RYZU?

Następny temat

wałki - jeszcze raz

WHEY premium