SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szerokie biodra - jak poprawić proporcje ciała ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 35
Witajcie. Jestem tutaj nowy. Mam 15 lat i problem ktory może wydać się dla niektórych bardzo dziwny. Mianowicie chodzi mi o moje biodra. Są duzo szersze od klatki piersiowej i czuje sie z tym troche niekonfortowo. Ćwicze od okolo roku i efekty są zauważalne ake niestety nieposzerzyłem się tylko wyrzeźbiłem. Chodzi mi o to że chcialbym rozbudować mięśnie najszersze grzbietu i poszerzyć talie.Przeszła mi przez glowę taka myśl że wszystko siedzi w mojej psychice i niewidac tak tego tylko mi sie tak wydaje. Myślę że mi pomożecie. Z góry dziękuje i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777483

Mało kto ma idealne proporcje sylwetkowe najczęściej jesteśmy połączeniem różnych cech fizycznych, które nie do końca się na podobają. Szerokie biodra to dość powszechny problem i bynajmniej nie dotyczy tylko kobiet. Zaburzone proporcje ciała dość często dotyczą także mężczyzn.

Najpierw powinniśmy ocenić z czego wynika problem bo często jest tak, że nasze ciało jest proporcjonalne, ale mamy otłuszczoną część ciała na przykład okolice bioder i pośladków przez co wizualnie jest ona zdecydowanie szersza niż góra ciała. W takim przypadku musimy przeprowadzić redukcję i proporcje po zrzuceniu tkanki tłuszczowej się poprawią.

W przypadku gdy nasze barki są wąskie, a biodra naturalnie szersze to jedynym sposobem aby wyrównać/poprawić proporcje jest rozbudowa górnej części ciała. Za wizualną szerokość góry ciała odpowiadają przede wszystkim mięśnie najszersze grzbietu oraz boczne części mięśni naramiennych. I to na nich powinniśmy się skupić w swoim treningu. Oczywiście nie możemy zaniedbywać innych partii mięśniowych w treningu, ale to właśnie te mięśnie pozwolą wyrównać dysproporcje w wyglądzie sylwetki.

Polecamy również: Dysproporcje mięśniowe - 5 sposobów na poprawę słabszych grup mięśniowych




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-05 12:05:01

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zeby sprawdzic, czy to problem rzeczywisty, czy z postrzeganiem wlasnej sylwetki wrzuc foto do oceny.
3

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12020 Napisanych postów 160359 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234139
jw byc moze to nie kwestia szerokich bioder, a po prostu slabo rozwinietej masy miesniowej gornej czesci ciala
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777483
Jak możesz to wrzuć fotkę sylwetki to ocenimy czy faktycznie jest problem z tymi proporcjami czy siedzą tylko w głowie
3

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 35
s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Słabe zdjęcie

Wymyślasz. Masz normalne proporcje, tylko chudy jesteś.

Trzeba mięśni dokładać. I żadnego poszerzania tali

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 35
Czemu żadnego poszerzania talii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
A po co mieć szeroką talię? Plecy trzeba poszerzać.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12020 Napisanych postów 160359 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234139
sylwetka typowej budowy, nic nie ma nadzwyczajnego pozostalo ostro pracowac nad sylwetka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777483
Panie kolego dołóż masy mięśniowej i będzie kosa. Tale i biodra masz wąskie więc proporcje będą dobre jak poprawisz górę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zmniejszyc wizualnie biodra?

Następny temat

Plan góra dół do oceny

WHEY premium