SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szczeka podczas sparingów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4106

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 479
Witam. Mam pytanie odnośnie ulożenia szczęki podczas sparingów. Zaznacze ze jestem początkującym bokserem

To że musimy mieć ochraniacz na zęby podczas sparingów to wiadomo, ale czy przy walce mam mieć zaciśniete zęby czy raczej gorne zeby oddzielone od dolnych aby lepiej się oddychało?

Czy mam sie w ogóle nie skupiać na tym i luźno trzymać szczęke czy cały czas mieć napiętą żuchwe ?

Podsumowując:

1.Zaciśnięte zęby i napięta żuchwa
2.Zaciśnięte zęby i luźno żuchwa
3.Oddzielnie górne i dolne zęby ale napięta żuchwa
4.Oddzielnie górne i dolne zęby i żuchwa luźno

Która z tych opcji (a może inna?) jest najlepsza żeby przeciwnik nie naruszył nam szczęki ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Jak wiesz, że przeciwnik cię nie dosięgnie możesz rozewrzeć paszczę i pooddychać spokojnie. Wtedy też często opuszcza się nieco gardę i ogólnie odpoczywa. Kiedy natomiast jesteś w dystansie, tudzież w trakcie wymiany ciosów szczęka musi być zaciśnięta! W innym przypadku łatwo o uszkodzenie żuchwy i nokaut nawet przy lekkim uderzeniu.

Na obecnym etapie, niezależnie od tego czy ładujesz w worek, tarczujesz czy sparujesz, staraj się zaciskać szczękę i oddychać przez nos. Jak ci to wejdzie w nawyk i nieświadomie będziesz zaciskał zęby, to wtedy świadomie będziesz mógł otworzyć usta żeby pooddychać w większym dystansie. Większość osób ma na odwrót - normalnie mają otwartą buzię, a dopiero gdy się skupią to zaciskają żuchwy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 479
Mam mocno zaciskac te zeby(dociskac ochraniacz do zebow) ? tak zeby tez zuchwa byla napieta? I czy przy takim zacisnieciu zęby nie sa narazone bardziej na jakies zlamania itp. rzeczy?


Zmieniony przez - Kowal57 w dniu 2017-10-27 23:29:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Masz ochraniacz więc na uszkodzenia zębów nie powinno mieć to wpływu. Ma natomiast wpływ na bepzeiczeństwo żuchwy. Jakiś miesiąc temu rozkojarzyłem się w trakcie klepanki i wszedł sierp na luźną żuchwę. Nie był bardzo silny, bo to klepanka, ale nie należał do najsłabszzych. Powiem tak - przej**ana sprawa. Gryzienie przez parę dni stanowiło nie lada wyczyn. Mimo wielu przyjętych strzałów na szczenę, nierzadko wielokrotnie silniejszych od tamtego, nigdy nie miałem aż takiego bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 479
Dziekuje ci bardzo za odpowiedź, mam nadzieje że ciosy będą mnie unikać i że nie popełnie błedu luźnej żuchwy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Niestety nie ma tak piękne i te ciosy zawsze chcą człowieka trafić. Czego by się nie robiło to one zawsze cholercia w tę głowę lecą.

Nie musisz też szczeny z całej siły napinać. Żuchwa musi być spięta, ale nie tak, żeby łamało zęby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Nie ma takiej możliwości by zacisnąć zęby i mieć rozluźnioną żuchwę, biologia nam na to nie pozwala
+ oddychaj chłopaku przeponowo, a nie płucami.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Przed sparingiem polecam rowniez rozgrach zuchwe i karn ;)
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Jak robimy kącik porad to też się dorzucę. Mnie zawsze uczyli, żeby przed walką, sparingiem, rozmasować dosyć żwawo i brutalnie nos.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sporty walki (Libiąż, Chrzanów, okolice)

Wiecej