SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 718712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Do szczęścia to by mi się wiosna przydała :) Trochę więcej ruchu i więcej słońca, choć na słońce to dziś nie mogę narzekać.
Ketoza przydałaby mi się do upewnienia mnie w tym iż zapoczątkowałem proces spalania tłuszczu w moich bebechach. Chciałbym w miarę szybko i bezboleśnie przeprowadzić krótką redukcję.
W dziedzinach na ktorych się znam, czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko. W tej dziedzinie nie mam doświadczenia i opieram się na paskach Ketostixu.
Oczywiście gdyby bardziej doświadczony zechciał coś doradzić, chętnie wysłucham

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Ketoza nie jest konieczna do odtłuszczenia ciała!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ketoza to też moja przyjaciółka . Cierpliwości, mi dwukrotnie zajęło prawie 4 tygodnie do doprowadzenia do niej. U mnie w dzienniku, kilka stron wcześniej znajdziesz fajny wykład MaGora o ketozie. Ja zanim go przeczytałem to myślałem, że znam stan głebokiej ketozy, ale po przeczytaniu już wiem, że byłem w ketozie ale na pewno nie głębokiej.
Ps. pan Jan ma racje, do zrzucenia nie trzeba ketozy, ale dla takiego spaślaka jak ja, to chyba jednak najlepsza droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Spaślaki mają dużą wątrobę i z niej organizm też czerpie białko, które zamieniane jest na energię.

Moja żona na kilkudniowej głodówce (tylko woda) miała większy poziom cukru we krwi niż ja na mojej diecie z owocami!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ketoza nie jest konieczna do odtłuszczenia i to jest fakt niezaprzeczalny, niemniej jest to bardzo prosta metoda, bardzo skuteczna i w moim przypadku bardzo przyjemna.
W ubiegłym roku stosowałem LC (nie wiem czy byłem w ketozie czy nie) przy dziennej podaży węgli na poziomie 30g (z warzyw i dwóch kromek chleba na śniadanie). Udało mi się zrzucić 7kg i 10cm z pasa. Co najprzyjemniejsze dla mnie, czułem się wyśmienicie. Praca fizyczna po 12h dziennie, bezpośrednio po pracy trening lub bieganie. Czułem że mnie energia rozpiera.
Na węglach jestem zmulony, wzdęty i ociężały.
W ketozę chcę wejść na mniej więcej 4 tygodnie, by potem spróbować podnieść węgle do poziomu 100-150g i sprawdzićjak będę funkcjonował w takim układzie.
Do wpychania w siebie dwóch czy trzech paczek ryżu nie wrócę :D

I dzisiejszy trening

Trening
-bear complex 5x30kg
-orbitrek 4x10min

Po jednym VOD-zie prawie zdechłem. W zależności jak jutro będę się czuł i jak mi pójdzie trening, zostanę przy jednym lub dorzucę jeszcze serię.

Dieta
W rozpisce nie uwzględniłem warzyw, tj. kapusty i marchwi (warzywa jadam tylko na surowo).
Doszła suplementacja lecytyną (1200mg)





Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2015-02-10 20:29:20

Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2015-02-10 20:31:06

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Oglądając Twoje filmiki nie zauważyłem nadwagi.
Mówią: długi jak miesiąc a chudy jak wypłata!

Też się odżywiam tak jak mi pasuje (a właściwie raczej dopasowuję możliwości do upodobań) Ryżu jem bardzo mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ech, te stare powiedzenia :) Dzisiaj sięjużtak nie mówi, teraz miesiąc jest zwykle za krótki, a wypłata śmieciowa, a pamiętam jeszcze jak matka mówiła mi że "mam nogi jak podolski złodziej"

Na filmach które tu umieściłem nie widać nadwagi, a to z tego względu że jestem w koszulce. Niestety okolice bioder i brzuch nie wyglądają zbyt estetycznie. W talii na chwilę obecną mam ok 89, a w pasie 91. Przydałoby się tu zejść przynajmniej te 6-8 cm.

Trening
-przysiad ze sztangą z tyłu - 4x5 (48 59 71 71)
-wyciskanie leżąc na skośnej - 4x5 (42 50 58 67)
-martwy ciąg - 4x5 (71 86 100 114)
-skłony tułowia z obciążeniem 2x12 (10)
Trochę się zaskoczyłem spoglądając w kalkulator treningowy, że dziś tylko po cztery serie, no ale jak mają być cztery to trudno.
Na złość dorzuciłem
-uginanie ramion ze sztangą 3x8 (36)
W ciągu dnia aeroby na rozruch
-orbitrek 2x10min

Dieta
Zaczynam podejrzewać, że mój kurpiowski uklad moczowy nie chce się pozbyć ketonów


When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
W tym wieku to na brzuchu najdłużej się tłuszcz utrzymuje!
Przy tej diecie bardzo szybko go stracisz.
Swojej diety nie liczę tak dokładnie - a przy Twojej raczej długo bym nie wytrzymał (brak stresujących zajęć nie pomaga w redukcji).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Mam nadzieję, że szybko zejdzie mi ten tłuszczyk, bo mnie to trochę mierzi.
Z tym stresem i jego pozytywnym wpływem na redukcję, to mnie nawet nie strasz, bo się zestresuję i mnie katabolizm zeżre

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
W ramach rozgrzewki wpadły dziś kolejno:

Trening
-orbitrek 2x10min
-kompleksy Bear Complex 5x7 (30kg)

Po kompleksach prawie mnie z nóg zwaliło. Zwykło się robić 7 rund po 5 powtórzeń, ja robię 5 po 7 powtórzeń i minuta przerwy między powtórzeniami. Całość zajmuje mi równo 10 minut.

Dieta
O drugiej w nocy pęcherz wyrwał mnie ze snu i korzystając z okazji sprawdziłem obecność ciał ketonowych. Wynik 0.5mmol/L. Wychodzi na to że wpadłem w ketozę, a przynajmniej wywołałem ją wieczornym treningiem. Przy porannym badaniu, pasek koloru nie zmienił.

Z okazji Tłustego Czwartku wpadło kilka pączków z chudej mielonej szynki z jajkiem, cebulką i czosnkiem w postaci pulpetów podlanych odrobiną masełka. Narobiłem się po pachy




Skończył się smalec :(
Surowce zakupione, jutro wytapianie.


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2015-02-12 20:22:18

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

Wiecej