SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

System treningowy przy sw

Wysłana -
Witam. Zamierzam połączyć BJJ z siłownią dla zwiększenia siły masy i poprostu dla sylwetki w jakieś części też. Zastanawiam sie ktory system treningowy wybrać jesli bjj robie 2 razy w tygodniu. Żeby dostac to czego chce zamiast sobie zaszkodzić brakiem regeneracji. Pod uwagę biore :

Fbw np: 2 razy lub 3 razy w tyg jesli bjj wypadnie 1 w tyg
Push pull legs 3 razy w tyg
Split góra dół 2 razy w tyg lub 3 jesli nie bedzie możliwości treningu bjj 2 razy i wypadnie 1 raz w tyg

Ktora opcja bedzie najoptymalniejsza na mase i sile i zeby sie to fajnie regenerowało wszystko?

Pozdro !
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Trudno wyczuć, która opcja będzie najbardziej optymalna ale przy 2-3 treningach fbw będzie dobrą opcją, opartą na wileostawowych ćwiczeniach i dobrej diecie.
Wysłana -
Bardzo ostrożnie z robieniem masy przy SW....można sobie nieźle wszystko spieprzyć.
Żeby nie stracić przy tym dynamiki ...
O regenerację nie ma się co bać , ja często po siłówce robiłem na koniec walkę z cieniem lub szybkie seryjki na worku. Coś jakby odmiana strechingu..he,he
Warunek ...nie wchodzić w zakres ćwiczeń na maksymalnych obciążeniach i bardzo małej ilości powtórzeń. Wiem że o najlepszy sposób na siłe / masę ale spore stary na dynamice i szybkości. Dlatego lepiej na średnich obciążeniach , do tego odpowiednia micha i będzie wolniejszy przyrost...ale pogodzisz dwie dyscypliny.

Tak w ogóle ile już trenujesz BJJ ?
Wysłana -
Jeszcze pytanie co jest priorytetem, czy wygląd, czy SW.
Wysłana -
ronie220
Jeszcze pytanie co jest priorytetem, czy wygląd, czy SW.

Dokładnie tak...dlatego między innymi zadałem pytanie , czy długo już trenuje BJJ ?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź